Закінчення футбольної казки

На вашу думку, чи є життя після Євро-2012?

На вашу думку, чи є життя після Євро-2012?

У неділю після матчу Іспанія – Італія було офіційно оголошене завершення чемпіонату Європи з футболу, більш відомого загалові як Євро-2012. Починаючи з 18 квітня 2007-го, Україна поступово занурювалася у життя в стилі Євро. Перші роки підготовки більше нагадували перетягування ковдри і з’ясовування того, хто буде головним на цьому святі футболу. Були моменти, коли абсолютна бездіяльність ледь не призвела до того, що в нас могли відібрати право проведення чемпіонату! Проте, на щастя, все обійшлося.

Останні два роки підготовки були на кшталт радянських п’ятирічок: усі інформаційні агентства подавали дані про стан готовності того чи того об’єкта. І ці відомості більше лякали, аніж давали привід для оптимізму. Адже часу залишалося все менше і менше, а результату практично не було. 

Ще більше жахали суми, вкладені у будівництво. З кожним місяцем вони росли як на дріжджах, і зупинити цей процес було неможливо. Із наближенням Євро-2012 частіше лунали голоси невдоволених, і питання, чи потрібен Україні цей чемпіонат взагалі, ставало щораз актуальнішим. 

І ось Євро взяло старт, і з першого дня чемпіонату українці,  особливо жителі міст, в яких проходили матчі, просто закохалися в цей турнір. Хотілося, щоби свято тривало не кілька тижнів, а кілька місяців. 

Тисячі туристів, що завітали до нашої країни, теж були у захваті, відкриваючи для себе  новий край, в якому, виявляється, не зустрінеш на кожному кроці расистів, а, навпаки, – привітних, люб’язних людей! 

Дивно, але під час Євро змінився менталітет і самих українців. Чимало з них по-справжньому почали вболівати за Україну і сприймати синьо-жовтий прапор як національний символ. Ми спробували об’єднатися у цей час задля єдиної ідеї. На жаль, 1 липня це свято закінчилося, і виникає логічне запитання: “А що ж буде далі?” 

Сьогодні “Пошта” запитує, чи є життя після Євро-2012?

Борис Колесніков, віце-прем'єр-міністр-міністр інфраструктури України:

Роман Гонтарев, генеральний директор Міжнародного аеропорту "Львів" ім. Данила Галицького:

- Євро-2012 уже змінило життя українців на краще. В країні з'явилися нові стадіони, готелі, ресторани тощо. Наприклад, порівняйте нинішній стан Львівського аеропорту  з тим, який був перед проведенням єврочемпіонату. Думаю, зміни очевидні. Вважаю, що ми успішно провели Євро-2012 в Україні. Велика заслуга у цьому всіх українців, людей, які працювали в аеропортах, на стадіонах.  - Чемпіонат Євро-2012 став поштовхом до розвитку сучасної інфраструктури, яка була створена у рекордні терміни. Завдяки Євро-2012 Україна, зокрема Львів, отримали можливість показати світу свій туристичний потенціал, відкритість, відповідність європейським стандартам. Для Міжнародного аеропорту "Львів" ім. Данила Галицького завершення Євро-2012 - це початок розширення співробітництва з авіаперевізниками, розширення географії польотів. Під час чемпіонату разом із обслуговуванням чартерів футбольних уболівальників із Львівського аеропорту розпочали виконання низки нових авіарейсів - до Баку, Салонік, Сургута, Сімферополя, Тівата. А в неділю, 1 липня, запровадили перший прямий рейс Львів - Рим. Плануємо й рейси до Тель-Авіва, Геракліона. Аеропорт веде переговори з іншими іноземними та вітчизняними авіаперевізниками щодо збільшення кількості рейсів та відкриття нових напрямків, у тому числі з так званими "лоу-кост"-компаніями.Як свідчить досвід попередніх турнірів, потік туристів до міст, що приймають спортивні чемпіонати, збільшується приблизно на 40 відсотків. Тому для Львова успішне закінчення Євро-2012 - лише початок розвитку і збільшення пасажиропотоку, в тому числі туристичного.

Андрій Великий, ведучий на радіо "Львівська хвиля":

Юрій Макаров, ведучий на телеканалі ТВі:

- Безумовно, Євро-2012 було чудовою рекламою Львова. Співпрацював із іноземцями, переважно з португальцями і німцями, які мають бажання ще раз відвідати наше місто. Вони призналися, що їхали сюди майже як на війну, бо нечасто чули щось хороше про нас. Та, поживши кілька тижнів у Львові, зрозуміли, як глибоко помилялися. Задоволені організацією чемпіонату та гостинністю львів'ян, вони вже бронюють місця у готелях на вересень-жовтень, аби приїхати сюди із сім'ями. Ті, хто мене пам'ятає, пишуть у Фейсбуці, не забувають, досі перебувають під приємними враженнями. Львів, згідно з результатами опитування, найкраще прийняв гостей. Та найбільше потішило те, що завдяки Євро-2012 львів'яни навчилися толерантності. Раніше, коли у місті відбувалися якісь масові дійства, жителі телефонували до студії "Львівської хвилі" і нарікали. Тепер ніхто з такими претензіями до нас не звертається. Трохи страшно думати про Львів після Євро, адже є дуже багато хороших, проте незавершених проектів - проспект Вернадського, продовжена вулиця Ряшівська та інші. Вони просто зупиняться через відсутність коштів. А знаючи ситуацію із кредитами міста, важко уявити, звідки братимуть гроші на утримання стадіону.Та й Львів, на жаль, не отримав обіцяних прибутків. Звичайно, вже є якась примарна ідея проведення Олімпіади - можливо, знову будемо "до чогось" жити. - Після Євро-2012 українці зализуватимуть рани. Звісно, залишається спогад про ейфорію від гри національної збірної та дивовижного єднання сходу і заходу. Але адреналін рано чи пізно має всмоктатися, і тоді постануть буденніші проблеми: репресії проти опозиції, популістський ідіотизм із законом про мову, діра в бюджеті (уже зараз від підприємців вимагають сплатити податки наперед) плюс прогресуюче у чинної адміністрації відчуття безкарності. Адже вони переконалися, що їм усе вдається й усе минається!

Андрій Курков, письменник, журналіст:

Ольга Романова, дизайнер, друг Євро-2012:

- На мою думку, країну чекає тихе, спокійне літо без бойкотів і особливої критики, принаймні з боку Європи. Чому? Бо Європа про нас забуде до жовтня - тобто до парламентських виборів. - Звичайно, Львову Євро-2012 дало чимало. Здебільшого хороші спогади та деякі матеріальні блага, наприклад, нові дороги. А оскільки такі футбольні чемпіонати є рідкісною подією, то стати приймаючим містом було честю для Львова. Можемо пишатися рідним містом! Дуже приємно було спостерігати, як люди допомагають один одному і привітно ставляться до іноземців. Навіть мені пощастило допомагати нашим співвітчизникам порозумітися з гостями міста. Всі туристи поверталися додому задоволені, з чудовими враженнями від Львова. Важливим є те, що вони мають велике бажання поділитися цими враженнями з друзями. Завдяки цьому про Львів дізнаються у багатьох країнах світу. Чемпіонат вплинув і на світ моди - на вулицях багато фанатів мали свої особливі стилі, дизайнери і модельєри створювали колекції на футбольну тему. І я не стала винятком - також маю свою "футбольну" колекцію. Коли  відвідувала матчі - одягала речі з власної колекції. Багато хто зацікавився ними і замовляв собі. Найчастіше то були аксесуари з м'ячами чи футбольними полями. На мою думку, Євро-2012 було цікавим і новим досвідом для Львова, подарувало масу задоволення і вражень!

Іван Яремко, спортивний журналіст:

 
- Звичайно, життя після Євро-2012 і далі триватиме  в Україні та у Львові зокрема. Чемпіонат захопив усіх - у фан-зоні побували не лише молоді люди, які хотіли забавитися чи розважитися, а й старші, цілими сім'ями. Львівські волонтери здобули великий досвід спілкування з тисячами закордонних гостей.Життя однозначно триватиме, але вже на іншому рівні, більш європейському.Через три тижні - Олімпійські ігри у Лондоні. Зі Львова поїде велика делегація з 15 спортсменами. Сподіваємося, вони гідно виступлять і привезуть нагороди, бо олімпійський форум - то найвищі спортивні змагання, які проводять кожні чотири роки. Потім починається футбольний сезон, з вересня - олімпійські тижні. Діти повернуться до шкіл, а студенти - у навчальні заклади. Життя триватиме!  

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4135 / 1.66MB / SQL:{query_count}