Аби сонце не нашкодило

А яким є ваш рецепт порятунку від спеки?

А яким є ваш рецепт порятунку від спеки?

В Україні по-справжньому літня пора. Другий тиждень поспіль ртутний стовпчик термометра тримає позначку під тридцять градусів. Синоптики прогнозують, що така спека протримається до початку липня.

В умовах неймовірної спеки кожен львів’янин рятується як може – одні виїжджають із задушливого міста на море, у гори чи села, інші ж намагаються боротися зі спекою у розпеченому місті.

Щоб уберегти своє здоров’я від негативного впливу підвищеної температури, медики радять збільшити кількість вживання рідини впродовж дня, їсти побільше фруктів та ягід, а ось від вживання солодкої, калорійної їжі, зокрема м’ясного, краще відмовитися. Крім того, треба уникати вживання алкоголю, носіння тісного одягу й надмірних фізичних навантажень.

Радять лікарі і якомога менше часу перебувати на сонці, а з 11.00 до 16.00, за  можливості, взагалі залишатися у прохолодних кондиціонованих приміщеннях. Проте, і тут варто бути обережним – різка зміна температури на вулиці та у приміщенні може позначитися на здоров’ї  та самопочутті людини.

Сьогодні “Пошта” запитує своїх читачів, яким є їхній рецепт порятунку від спеки?

Віра Капрусь, аступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 4-ї міської лікарні:

Ірина Шаркань, лікар-дерматокосметолог:

- Нічого особливо не застосовую. Головне влітку більше вживати рідини. Людина дуже пітніє і у неї легко може настати виснаження. Своїм пацієнтам рекомендую не виходити на відкрите сонце у період з 11.00 і, принаймні, до 17.00. Незамінним атрибутом має бути головний убір - панамка, кепка, а вбиратися слід не у синтетичні речі, а натуральні.
- Насамперед намагаюсь не перебувати на відкритому сонці, особливо в період з 10.00 до 16.00. За можливості кілька разів на день приймаю прохолодний душ, і випиваю досить багато термальної води. 

Віталій Туровцев, помічник начальника ГУ МНСУ у Львівській області:

Віталій Грабар, фотокореспондент LUFA:

- Традиційно, як і усі львів'яни, я намагаюсь без потреби не виходити у спеку на вулицю. На щастя, я працюю у старій будівлі, якій понад 100 років, що дозволяє обходитися без кондиціонера. І, звісно, стараюсь вживати якомога більше води. Львів'янам раджу також без потреби не виходити на вулицю в пік спеки, а цей час поводити краще у затінку або в приміщеннях з кондиціонерами. Якщо є можливість, то відпочивати біля води, але обов'язково дотримуватись правил поведінки на воді. - Я рятуюсь від спеки зеленим чаєм і морозивом. І ще обов'язково ношу  панаму або бейсболку, без них навіть не виходжу з дому, адже маю поголену голову, а вона дуже чутлива до сонця.

Галинка Лірник, ведуча на радіо "Львівська Хвиля":

Юрко Вовкогон, поет, прес-секретар мистецького об'єднання "Дзиґа":

- Мій порятунок - це вода! Причому - негазована і тепла. Вона найкраще тамує спрагу і рятує від спеки. А ще журнали, найкраще - формату А4, вони заміняють віяло і добре обдувають. Перестрибую по вулиці від дерева до дерева, так, щоб більше в затінку знаходитись. А загалом - рятуюся в офісі. У нас напівпідвальне приміщення, і це величезний плюс у спеку.
- Ніщо так не допомагає від спеки, як кпини з тих людей, яким спека дошкуляє. Раджу витягнути з холодильника пиво, помити голову під краном, зручно вмоститися на стільці і розповідати співробітникам, що цього року чудове літо.

Вероніка Савченко, власний кореспондент газети "КоммерсантЪ-Украина":

Жанна Лесько, спеціаліст із реклами телеканалу "Інтер":

- Насамперед хочу відкрити таємницю: я краще переношу спеку, ніж холодну пору року. Проте, якщо температура сягає понад +30 намагаюся рятуватися: пити просту воду, поменше вживати їжі, додаю у раціон овочі та фрукти, прокидаюсь о 06.00 і спеціально займаюся дихальною гімнастикою. В одязі надаю перевагу натуральним тканинам, які не обтягують тіло і дають змогу йому дихати. І, звісно, тільки прохолодний душ.    - Як мама, я знаю, що перегрівання завдає більшої шкоди, ніж переохолодження. Тому намагаюсь з дитиною не виходити на вулицю з 11 до 17 години у спеку. Вдома ж рятуємось ледь теплим душем, мокрі рушники розвішуємо, вікна відчиняємо навстіж та багато п'ємо чисту воду. Також вважаю, що найкращий знищувач спеки - кондиціонер.

Маріанна Фіртка, ведуча на радіо "Львівська Хвиля":

Роман Тижник, студент:

- У спеку варто пити чисту теплу воду! Наприклад мені це допомагає. Багато часу проводити в душі, а ще - їсти легку їжу. Таку, що не вимагає багато сил від організму на перетравлення. Головне - пити багато води, або холодний квас в затінку під деревом. - Спека, останнім часом, абсолютно не дає мені спокою і я задумався, як мені найбільш ефективно врятуватися від неї? Найкраще мені підійшов варіант: озеро, так як на озері є непоганий охолоджувач - вода, а також пляж, де можна без вагань позасмагати. З такою гарячою ситуацією на вулиці, гадаю, я буду частіше відвідувати водоймище, а також рекомендувати його друзям. 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4185 / 1.63MB / SQL:{query_count}