Профільтрована вода

Чи задоволені ви якістю львівської води?

Чи задоволені ви якістю львівської води?

Вода – найважливіша складова частина організму. За її допомогою здійснюється обмін речовин в організмі, підтримка теплового балансу, постачання клітин живильними речовинами, виведення токсинів і продуктів розпаду. Ба більше, всі хімічні процеси в організмі – і окислювальні, і відновні, – що відбуваються усередині кожної клітини, здійснюються лише з допомогою води.

Яка вода найбезпечніша і яку воду можна пити – водопровідну, відфільтровану, бутильовану чи джерельну, ніхто досі достеменно сказати не може. 

Львівська обласна санепідемстанція запевняє, що водопровідна, нехай із хлором, проте, знезаражена і безпечна. Приватники пропонують воду бутильовану – без запаху та бактерій, але її якість може гарантувати лише фірма та бренд. Відтак, гарантій того, що придбану вами воду у пляшці набрали не з-під крана, ви не маєте. То чому ж надати перевагу?

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, чи задоволені вони якістю львівської води?

Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова:

Оксана Яковець, заступник начальника обласного управління праці та соцзахисту населення:

- Готуємо вдома на воді з-під крана, але додатково маємо фільтр, через який її пропускаємо. З одного боку  вона відповідає всім санітарним нормам, а з іншого - має граничні включення різноманітних металів, що не шкодять здоров'ю, але роблять нашу воду надто важкою. Тому треба здійснити низку заходів, щоб вона була кращою. Зокрема, у Франківському районі Львова ми збудували повністю нову станцію знезараження, з абсолютно іншими технологіями. Однак з точки зору здоров'я людини, це не є принципово. Це радше заходи безпеки, адже хлор є більш вибухонебезпечний, аніж інші речовини. - Як можна бути задоволеним якістю нашої води? Звичайно, що не задоволена. Я і члени моєї сім'ї, зазвичай, користуємося кип'яченою водою. Інколи відстояною впродовж доби. На жаль, джерельною дуже рідко.

Ігор Горбань, експерт Дунайсько-карпатської програми Всесвітнього фонду дикої природи (WWF):

Маріанна Фіртка, ведуча радіо "Львівська хвиля":

- Я менше займаюся побутовими речами (то більше до сина чи дружини), але ми справді частіше або очищуємо воду з-під кранів спеціальними фільтрами, аби її використовувати, або ж користуємося привізною. Загалом, я можу сказати, що за останні десять років якість львівської води погіршилася. Сьогодні дуже сильно відчувається різниця між очищеною водою і такою, що тече із кранів. Наприклад, коли поспішаю, то буває, що роблю чай на воді з-під крана. І якість, смак такого чаю і напою, зробленого на привізній воді, суттєво відрізняються. - Найкраще свідчать про львівську воду електрочайники. Після кількох днів кип'ятіння води з крану в нього або оцет лити, щоб відчистити від цього суцільного накипу, або викидати. Відтак, їжу готую винятково на купленій в магазині або привезеній під будинок воді. На смак вода з крана - огидна. Тобто, в побутових цілях користуватись можна, у харчування її краще не вживати.

Оксана Марискевич, заступник директора з наукової роботи Інституту екології Карпат:

Ірина Гайдук, завідувач сектору національного виховання та охорони дитинства управління освіти Львівської міськради: 

- Я не цілком задоволена якістю води у Львові. Для їжі я використовую бутильовану воду, особливо коли це стосується приготування їжі для внучки. З-під крана я воду не п'ю, її можу вживати лише після застосування фільтрів.   - Ні, не задоволена якістю львівської води. Користуюся нею лише для побутових потреб: посуд, підлогу помити. Для приготування їжі набираємо воду з джерела і користуємося фільтром для очищення води з-під крана.

Лариса Копачевська, заступник головного лікаря з медичної частини 2-їміської комунальної поліклініки:

Наталія Головачко, менеджер із маркетингу молочної компанії "Галичина":

- Я вважаю, що проблем з водою у Львові немає. Користуємося водою з крана, як для побутових потреб, так і для приготування їжі, але очищаємо її через фільтр. У Львові, порівняно з іншими містами, нормальна вода. 
- Якістю води у Львові я вкрай незадоволена. Вже кілька років для приготування їжі та вмивання використовую лише бутильовану воду. Втім, це не рятує від того, що наліт від жорсткої води залишається на сантехніці, псує газову колонку. Страждає від жорсткої води і волосся, пересушується шкіра. Зараз задумуюсь над встановленням загального вхідного фільтру на воду.

Андрій Коваль, львів'янин:

Орест Лаврів, асистент кафедри телекомунікації НУ "Львівська політехніка":

-  На жаль, у Львові вода з крана неякісна, тому я намагаюся її не пити. П'ю воду з джерела, по яку їжджу двічі на тиждень. Проте, інколи використовую воду з крана для приготування їжі, але маю в будинку встановлений спеціальний фільтр на воду. Також, моя мама перед вживанням наливає воду з крана в посудину, на дні якої є річкове каміння, яке її очищує. 
- Якість львівської води залишає бажати кращого. Вона має погані смакові якості і є дуже жорсткою. Для пиття використовую воду, яку розвозять приватні підприємці. Вона є очищеною і викликає значно більшу довіру, ніж водопровідна. Для приготування їжі і господарських потреб застосовую воду із-під крана, однак, якщо ситуація не покращиться, то доведеться і їжу готувати на привізній воді. Позитивно тільки те, що водопостачання цілодобове.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4434 / 1.64MB / SQL:{query_count}