Мовою чи язиком?

На вашу думку, що дасть запровадження в Україні російської мови як другої державної?

На вашу думку, що дасть запровадження в Україні російської мови як другої державної?

Питання двомовності турбує українську владу впродовж 20 років незалежності України. Намагання зробити російську мову другою державною постає перед кожними виборами. Наші політики навмисне роздмухують проблему. Мета таких маніпуляцій більш ніж очевидна – отримати максимальну кількість прихильників у тих регіонах, у яких люди у своєму побуті спілкуються російською. Сказати, що ці люди відчувають значних утисків через те, що російська мова не є державною, було б неправильно.

Однак виконати “мовну” обіцянку набагато легше, ніж обіцянку реформувати економіку держави та підвищити рівень життя українців. Відтак убогі, голодні і безробітні російськомовні громадяни України змушені будуть тішитися з того, що статус їхньої мови суттєво піднявся. 

Президент України Віктор Янукович днями заявив, що ще цього року Верховна Рада ухвалить закон, який зробить російську мову другою державною. Поряд із солов’їною українською на теренах нашої батьківщини вже на повний голос зазвучить “великий и могучий русский язык”.

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, що, на їхню думку, дасть запровадження в Україні російської мови як другої державної?

Андрій Корнат, голова Львівської крайової організації Народного руху України, голова фракції НРУ у Львівській облраді: 

Анатолій Капелюшний, доцент ЛНУ ім. І. Франка, кандидат філологічних наук, член Національної спілки журналістів України:

- Лише українська мова в Україні повинна мати офіційний статус державної. Тому будь-які неадекватні заяви Януковича щодо законодавчого затвердження двомовності в нашій державі є нічим іншим, як хворими мріями нинішнього прокремлівського режиму. Також це слід сприймати як продовження штучного розподілу українців та нагнітання атмосфери напередодні парламентських виборів. Таку позицію варто розцінювати лише як прислужництво кремлівським господарям.Для українців - це зрада національних інтересів. Будь-яка офіційна особа повинна нести відповідальність за такі висловлювання. Львівська крайова організація Народного руху України наголошує на неприпустимості затвердження в Україні двох державних мов, бо це неминуче призведе до поглиблення розколу за мовною ознакою. Українська нація має лише одну мову. Прикро, проте сьогодні українська мова потребує захисту в Україні. Тому, якщо сьогодні чинна влада оголошує відкриту війну всьому українському, то кожна свідома людина повинна стати на захист своїх споконвічних національних інтересів. - Упровадження російської мови в Україні як другої державної спричинить порушення рівноваги, суспільної угоди, що існувала ще з часів Кучми і майже не була порушена за часів Ющенка і Тимошенко. Це цілком передбачуваний крок, адже зараз все хочуть русифікувати, від Церкви і до суспільних орієнтирів.Потрібно зважити, що якщо сильнішому дають такі ж права, які є у слабшого, то це може дати лише один результат - поглинання. Українську мову намагаються усіляко витіснити з усіх сфер життя: кіно, реклами, телебачення. Спершу потрібно відновити статус-кво, щоб усі українці дійсно вважали українську престижною, користувались нею у побуті, а потім можна і запроваджувати будь-яку державну мову, якщо не буде загрози поглинання нею української.

Галина Слічна, начальник відділу освіти Галицького району м. Львова: 

Богдан Бедрило, колишній депутат Львівської міської ради: 

- Я вважаю, що це абсурдне рішення, оскільки в нас держава - Україна, і мова в нас - українська. На сьогодні є чинне законодавство, яке стосується національних меншин. Ним передбачено, що національні меншини мають право вивчати свою рідну мову в українських школах. До прикладу, у Львові є школи, навчання в яких ведеться польською і російською мовами. Тому мешканці, які вважають, що їхні діти повинні навчатися рідною мовою, мають таку можливість. Вважаю, що національні меншини не є обмежені у цьому плані. - Українська мова століттями витіснялась з ужитку, відсувалася на другий план російською. Введення її як другої офіційної є загрозою для України як держави. Я, як і багато свідомих людей, проти цього, бо хочу мати дійсно українську країну, а не просто територію. Якщо наша мова не буде захищена в нашій державі, тоді ж де їй бути? 

Христина Федишин, учитель-філолог:

Лариса Масенко, соціолінгівст:

- Запровадження російської як другої іноземної призведе тільки до нових сварок у парламенті та серед народу. Українська мова заслуговує на те, щоб бути єдиною державною у нашій країні, адже за це право наші діди й прадіди боролись не одне століття. У світі Україну знають як державу з високим моральним та культурним рівнем. Творчість українських поетів та письменників здавна є популярною за кордоном, і все це завдяки мило­звучності та неповторності нашої мови. Російська мова як друга державна просто зруйнує будь-які кордони з Росією, яка вже давно бажає прибрати Україну до своїх рук. - Те, що у нас не проводилася державна мовна політика, як, наприклад, у балтійських країнах, то ми підійшли до дуже загрозливого стану. Безперечно, у цьому є й провина Віктора Ющенка. Оскільки ж зараз маємо неукраїнську владу, яка провадить деукраїнізацію, яка фактично повернулася до радянської політики асиміляції, тому цілком можливо, що вдасться узаконити те, що й так відбувається у країні, - русифікацію. А це загрожує існуванню і збереженню своєї держави, тому що мова - це основа національної культури й ідентичності. Якщо ж уведуть другу російську, то нас чекає шлях Білорусії. Там через узаконення російської мови як державної у 1995 році білоруська була витіснена на марґінес.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4076 / 1.62MB / SQL:{query_count}