“Лічильник” за комуналку

Наскільки українцям під силу вчасно сплачувати послуги ЖКГ?

Наскільки українцям під силу вчасно сплачувати послуги ЖКГ?

 Через підвищення цін на споживчі товари, зростання заборгованості із заробітної платні, стипедій і пенсій українці стають все менш соціально захищеними. За даними голови правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євгена Захарова, сьогодні 25% українців вважають себе бідними, але якщо застосовувати стандарти ООН, то бідними є усі 80% населення. Якщо до цього додати ще й недосконалість системи соціального захисту в сфері житлово-комунального господарства, то стає зрозумілим, що українці просто непосильно вчасно сплачувати  комунальні платежі.

Тим не менше цього тижня депутати Верховної Ради відмовились запровадити заборону на нарахування і стягнення з громадян пені за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ. За законопроект у першому читанні проголосував лише 141 народний депутат із 416 зареєстрованих у залі. Для того, щоб проект закону був прийнятий, необхідно мінімум 226 голосів народних депутатів, повідомляє “Інтерфакс-Україна”. 

Проект закону пропонував встановити заборону нарахування по розрахунках з 1 січня 2012 року і стягування з громадян України пені у разі несвоєчасного здійснення платежів по квартирній платі та платі за житлово-комунальні послуги (водо-тепло-газопостачання, послуг водовідведень, електроенергії, вивезення побутового сміття). Планувалося, що ця заборона проіснує до моменту, коли влада погасить існуючі заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших грошових виплат населенню. Проектом також передбачалось списати суму неоплаченої пені за несвоєчасне здійснення платежів поквартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги, яка була нарахована громадянам з 1 січня 2011 року. Однак нічого із цього не вийшло.

 

Сьогодні “Пошта” запитує читачів: наскільки українцям під силу вчасно сплачувати послуги ЖКГ?

Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради, фракція НРУ:

Іван Квик, директор інституту Містопроект:

- Сьогодні, як не дивно, більшість львівян намагається вчасно сплачувати, але поза тим до нас, депутатів, звертається багато людей за матеріальною допомогою саме на погашення заборгованості. Бачимо, що ціни на комунальні послуги зростають абсолютно не пропорційно до заробітної плати, відбувається витягування останніх соків з людей. Зараз, коли надходить весняна пора, і, відповідно настає зміна сезону, коли потрібно купувати новий одяг дітям, багато людей не матимуть коштів, щоб вчасно сплатити за комунальні послуги. А коли постає вибір: ліки для дитини чи комунальні послуги, звичайно, він буде не на користь останніх. А запровадження пені може призвести до потрапляння неплатоспроможних до боргової ями. - На мою думку, лише близько третини львівян мають можливість сплачувати вчасно і в повному обсязі. Однак, як би це не було важко, більшість, відмовляючи собі у найнеобхіднішому, намагається сплачувати вчасно, адже боїться заборгованості. Якщо сім'я має заборгованість через брак коштів, то запровадження пені зажене її у ще більші борги.

Олена Чаплигіна, працівник страхової компанії:

Наталя Грицько, журналіст:

- Звісно, з огляду на зарплати і нараховані суми в квитанціях, далеко не всім під силу вчасно оплачувати комунальні послуги. У мене проблем з оплатою за комунальні послуги немає - стараюся робити це вчасно. Хоча, якщо йти платити в останні дні - черги настільки величезні, що доводиться дуже довго стояти. Найбільше в цій ситуації мене обурює те, що в разі, якщо ти квитанцію оплачуєш вчасно (а інколи з тих чи інших причин і переплатиш вказану в ній суму), то цього ніхто не враховує. А ось якщо на кілька днів затримаєш - тобі нараховують пеню. Це несправедливо!  - З нашими зарплатами сплачувати вчасно послуги ЖКГ ми не можемо, хоч багато людей і відмовляють собі у всьому, аби лише вчасно оплатити квитанції. Хоча мені здається, що для українців нема нічого неможливого. Ми здатні за тисячу гривень вчасно оплатити послуги ЖКГ, одягатись, харчуватись і ще й розважатись.

Оксана Назаркевич, економіст:

Богдан-Олег Горобчук, поет:

- На мою думку, не більше половини населення України спроможне вчасно оплачувати житлово-комунальні послуги. На даний час в економіці спостерігаються негативні тенденції, зумовлені високим рівнем безробіття, інфляційними процесами, що впливають на платоспроможність громадян. Необхідно також відмітити, що частка трудового населення в Україні становить близько 55%, тобто 45% - це пенсіонери, діти, інваліди, які отримують від держави допомогу, яка зазвичай не відповідає мінімально необхідній сумі. - Як на мене, проблема навіть не в тому, чи можуть українці вчасно або невчасно сплачувати за компослуги. Справа не в термінах - вона глибше, у відповідальності держави. Держава, яка ставить людей в умови виживання та недостойного рівня життя, мусить брати на себе відповідальність і за борги цих людей. Бідних мусять субсидувати, і при цьому кошти на субсидії є сенс брати із податків на житло еліт-класу. Що поганого в тому, що багаті платять за людей, поставлених в умови виживання? Це справедливо, особливо в умовах нашої держави. Гадаю, ситуація із нарахуванням або ненарахуванням пені за протермінування виплат лише маскує більш радикальну проблему.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4131 / 1.62MB / SQL:{query_count}