Зникає мода на погану звичку

А що вас змусило б припинити курити? 

Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я, торік Україна вибула зі списку країн-лідерів за кількістю курців, перемістившись із четвертого на 24-те місце. Зокрема, за інформацією Корреспондент.net, “зав’язати” із поганою звичкою вирішила рекордна за роки  незалежності України кількість громадян – майже чотири мільйони, або третина всіх співвітчизників, які курили раніше.

Основним чинником, який змусив так багато українців перестати курити, експерти називають подорожчання сигарет утричі, поза тим також не применшують і значення антиреклами та прагнення людей до здорового способу життя. “Не курити стало модно”, – акцентує голова Всеукраїнської федерації споживачів “Пульс” Наталія Бородачова.

За словами завсектору контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтина Красовського, українці з більшою імовірністю припиняють курити, якщо їхні друзі, колеги, родичі, чоловік або дружина роблять те саме. 

Як наголошувала в інтерв’ю “Пошті”  в. о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Марія Малачинська, подружжю  не варто забувати, що на репродуктивне здоров’я мають поганий вплив шкідливі звички, зокрема цигарки, алкоголь і наркотики. “Якщо вагітна жінка курить, то це впливає на центральну нервову систему дитини. Діє негативно на маля в утробі матері й пасивне куріння – коли зі сигаретою хтось поруч”, – зазначила Марія Малачинська.

Отож, сьогодні “Пошта” запитує у читачів, а що  їх змусило б  припинити курити? 

 Павло Вольвач, поет, прозаїк:

Мирослав Пархомик, фотограф:

- Курив років 15-17, тобто маю пристойний стаж у цій справі. Чому перестав  палити? Та якось так само склалося. Став старшим і розумнішим, ну й вирішив припинити з цим ділом. Плюс набридло: пальці жовтіють, кишені віддуваються від цигаркової пачки, запальнички чи сірників - клопіт, одним словом. Уже 15 років не торкаюся цигарок.
- Якщо колись курити було модно, то зараз, навпаки, модно вести здоровий спосіб життя. Я намагаюсь якомога менше курити і то лише люльку. Якщо б у нас з дружиною народилася дитина -  перестав би курити. Можливо, кинув би курити через стан свого здоров'я.

Юрій Брук, учасник групи "Небо тут":

Олег Ущенко, кіносценарист:

- Мені, як людині, яка курить, дати однозначну відповідь дуже складно. Тому, що слова - це іноді лише теорія, а ось на практиці все зовсім інакше. Гадаю, такі рішення приймають категорично: або куриш, або не куриш. Не розумію людей, які кожен день кидають курити. Хочеш шкодити своєму здоров'ю - будь ласка. Куріння це особиста справа, вона особиста до того моменту, поки не стосується інших людей, як-от дітей. Сім'я - це відповідальність, і тоді свій егоїзм потрібно ховати якомога далі. Тому, вважаю, народження дітей - прекрасна мотивація, щоб позбутися цієї шкідливої звички. 
- Не курю вже багато років, хоча шкодив своєму здоров'ю близько двох десятків років. А припинив курити доволі прозаїчно - зламав ногу й відтоді  не курю. Не знаю, як то вплинуло, але, слава Богу, що більше не повертаюся до тієї невдячної справи. 

Володимир Шведа, львів'янин:

- Припинити курити мене змусила б, не доведи Боже, заборона лікарів через якусь хворобу. Для мене куріння навіть не залежність, а просто погана звичка. Кажуть, лікуватися можна піґулками, штучними сигаретами чи навіть гіпнозом. Це все дурниці, головне - сила волі. А оскільки я на здоров'я не скаржуся, та й куди не поглянь: і керівництво, і колеги по роботі, і друзі курять, кинути мені не так вже й просто...

 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4370 / 1.59MB / SQL:{query_count}