Наступ на МАФи

На вашу думку, які малі архітектурні форми сьогодні потрібні Львову?

На вашу думку, які малі архітектурні форми сьогодні потрібні Львову?

У львівських МАФах (себто кіосках) сьогодні можна купити майже все необхідне – продукти харчування, пресу, скетч-картки, алкоголь, сигарети і ще багато інших дрібничок. Міська влада хоче заборонити продавати алкогольні напої у малих архітектурних формах. Зокрема, планується, що такий проект ухвали розглянуть депутати під час чергового засідання сесії Львівської міської ради.   
Нещодавно власники МАФів били на сполох, що міська влада не хоче продовжувати їм договори оренди, через це деякі кіоски закриють і люди залишаться без роботи. Підприємці кажуть, що влада не поважає їх і діє в інтересах великих магазинів та супермаркетів. До слова: наприкінці року закінчуються терміни дозволів на діяльність близько 1 тис. кіосків у Львові…
Як писала “Пошта”, загалом сьогодні у МАФах Львова працює близько 10 тисяч людей, а щомісячно у скарбницю міста лише з оренди землі під МАФами надходить понад 800 тис. грн, а ще кожен кіоск сплачує за ліцензію на алкоголь 8 тис. грн на рік, за ліцензію на тютюн – 2 тис. грн на рік, за торговий патент – 376 грн щомісяця, податок за найманого працівника – мінімально 550 грн на місяць. 
Сьогодні “Пошта” запитує читачів, які МАФи, на їхню думку, сьогодні потрібні Львову?
 

Ярослав Рущишин, секретар Ради підприємців при Верховній Раді України:  

Андрій Сидор, радник міського голови Львова з питань культури і туризму:

- Львову, якщо ми говоримо про культурне середовище міста - частину, яка входить до спадщини ЮНЕСКО, потрібні такі МАФи, які не перекреслюватимуть, а доповнюватимуть це сере­довище. Як правило, у ті часи, коли Львів будувався, таких кіосків не було. Найкращий варіант для кіосків, на мою думку, це перші поверхи будинків, і продавали б там хіба квіти чи газети, але не більше. А якщо ж говорити про нові райони міста, то там можна дозволити політ архітектурної думки з приводу МАФів, але до спадщини ЮНЕСКО треба ставитися вкрай обережно. У будь-якому випадку вирішувати це питання треба так, аби не нашкодити бізнесу.    - Львову потрібні лише інформаційні кіоски з можливістю надання довідок туристам та газетні павільйони. Ніде в Європі немає кіоскних точок, де реалізовують алкогольно-тютюнову продукцію. Європейці для такого роду продуктів знаходять місце у стаціонарних приміщеннях. Дуже скоро й у нашому місті відбудуться такі зміни, до Євро-2012 точно.

Отар Довженко, медіа-критик:  

Андрій Антонищак, голова громадського об'єднання "Я - львів'янин":

- Туристично-інформаційні центри, біотуалети, маленькі кіоски з кавою, а ще ліпше пересувні кавові автомати в машинах, кіоски з квитками на зупинках громадського транспорту, зрештою, газетні кіоски - це те, чого не вистачає місту насамперед. Щодо кіосків, де продають алкоголь чи тютюн, то не закликатиму їх закривати. Але мені здається, що варто принаймні обмежити час їх роботи, бо вночі вони притягають до себе не найприємнішу публіку. - Усі МАФи, які сьогодні є у Львові, створюють робочі місця, так потрібні місту! Якщо МАФ працює, не порушує законів, там львів'яни купують харчі, то, звісно, він потрібен. Якщо б городяни там не купували продукції, то їх би закрили, адже це закон ринку.

Анна Микуляк, менеджер зі зв'язків із громадськістю:

Андріана Стахів, журналіст:

- На мою думку, замість численних кіосків із пивом та цигарками біля шкіл можна було б побудувати невеликі відпочинкові зони. Там молодь могла б проводити вільний час та спілкуватися. Це можуть бути оригінальні архітектурні витвори. Щодо кіосків, то газетних є досить багато. Але вони не завжди раціонально розміщені у районах. Наприклад, буває, що в одному місці зосереджені два-три, а на зупинці, де необхідно придбати трамвайний квиток, взагалі немає. - На мою думку, зовсім не зайвими є різні МАФи із поліграфічною продукцією: газетами, журналами та картами міста. А, оскільки не на кожному кроці є магазини, то добре, що у них можна придбати мінералку, до прикладу. Але продавати у таких місцях алкоголь не дуже доцільно, адже для такого мають бути спеціалізовані магазини. При цьому  кіоски мають виглядати ненав'язливо, стримано і бути невеликими за розміром. На Сихові це може, певно, бути щось більш модерне, а ось у центрі Львова вони обов'язково мають  вписуватися у загальну концепцію старовини.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4045 / 1.61MB / SQL:{query_count}