На вашу думку, чи потрібні українцям нові паспорти, які міститимуть біометричні дані?
Законодавча ініціатива Верховної Ради України із запровадження нових біометричних паспортів тішить і засмучує одночасно. Передусім варто згадати про те, що ми ще на крок наблизилися до лібералізації візового режиму із Європою. Але, з іншого боку, нові паспорти українці купуватимуть самі. Тобто зближення із Європою та європейськими цінностями відбуватиметься коштом власної кишені. Такий механізм у законі заклали народні депутати.
Тож тепер, починаючи від 31 грудня 2011 року, всі новонароджені громадяни України матимуть нові паспорти – пластикові і з вмонтованим електронним чипом. Не варто й говорити, як таке нововведення відіб’ється на бюджеті й так небагатих українців, адже за кожен такий документ доведеться викласти щонайменше 300 гривень. Це серйозно затьмарює усі позитивні сторони введення нових посвідчень.
Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, чи потрібні українцям нові паспорти, які міститимуть біометричні дані?
Михайло Курочка, заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області:
|
Богдан Шкарада, екс-керівник міліції Львівщини:
|
- Зваживши усі за і проти, вважаю, що нові паспорти потрібні. По-перше, цей документ компактний, по-друге, він буде не меншим інформаційним носієм порівняно з теперішнім паспортом. Ще не відомо, якими носіями буде насичена карта памяті, але, думаю, це один із найкращих варіантів. Такими паспортами давно користуються європейці.
|
- Я вважаю, що біометричні паспорти потрібні. Більшість країн переходять на такі паспорти. Якщо ми не будемо мати нові паспорти, це буде для нас проблема. На сьогодні - це вимога часу, нам треба йти вногу з Європою, зі світом. Ми живемо у такий час, що навколо нас комп'ютери, мобільні телефони. Якщо будуть біометричні паспорти, менше буде проблем у процедурі перетину кордону. За допомогою нових паспортів можна одразу дізнатися усі дані про людину.
|
Назар Матківський, програміст:
|
Олексій Антипович, керівник соціологічної групи "Рейтинг":
|
- Нові паспорти - нові видатки з особистого бюджету. Моє питання до держави: "Що я виграю від того, що заплачу за новий паспорт?" "Послаблення візового режиму з ЄС", - відповідають державні мужі. Але я не бачив в європейських паспортах таких речей. То чому для того, щоб я відчув себе європейцем, я маю показувати всім якісь додаткові дані, крім власне паспорта? Хіба СБУ накривала останнім часом якусь підпільну фабрику з друку фальшивих українських паспортів, що нам треба терміново покращувати захист документа? Ставити відбитки пальця у паспорті? Почуваєшся злочинцем, хоча й не зробив ще жодного злочину. Якщо вже й вносити якісь біометричні дані в паспорти, то це має бути те, чим найбільше пишаються українці: дані про довжину пеніса у чоловіків та розмір бюсту у жінок. Але, холєра, проти цього протестуватимуть FEMEN. Виходить, найліпше залишити все, як є.
|
- Українцям нові паспорти не потрібні, а виробникам ліцензованої документації потрібні. Тому що це - держзамовлення і кошти від людей. Я думаю, що це не є актуально для України. Наша держава, на жаль, перебуває на тій стадії розвитку, що компактність документів для нас не найважливіша проблема. Нині це питання не є головним.
|
Юля Муха, студентка:
|
- Я вважаю, що ідея запровадження паспортів із біометричними даними хороша. Хоча б тому, що вона полегшить процедуру виїзду за кордон (принаймні так обіцяють). Крім того, як стверджують експерти, це ноу-хау дозволить вирішити й інші проблеми - зменшити кількість зниклих дітей, наприклад, подібні паспорти буде важче підробити. Але чи буде це організовано дійсно за європейським зразком - покаже час. Ми ж бо знаємо, що у нас полюбляють робити все навпаки.
|