На вашу думку, на що потрібно звернути увагу батькам, аби дитина не травмувалася?

Нещасні випадки вдома й на вулиці — одна з головних причин травматизму, а то й смертності дітей.Умови, безпечні для дорослого, стають пасткою для недосвідченого малюка. Ми навіть не підозрюємо, наскільки відрізняється сприйняття дорослого й дитини, як ми по-різному бачимо, відчуваємо, переживаємо.
Тримати дитину в безпеці, не піддаючи ризику – справа не легка, але батьки повинні цим займатися, щоб не допустити до летальних випадків. Вони мають бути завбачливими та вживати відповідних застережних заходів. Найкраще постійно тримати дитину в полі зору, не залишати її надовго саму. Також варто пояснювати дитині всі правила поведінки в різноманітних ситуаціях, навчити, як поводитися у критичних обставинах.
Сьогодні “Пошта” запитує читачів, на що, на їхню думку, потрібно звернути увагу батькам, аби дитина не травмувалася?
Світлана Добровольська, керівник прес-служби УДАІ МВСУ у Львівській області:
|
Оксана Блавацька, головний спеціаліст відділу кадрів Львівської міськради:
|
- Насамперед, так само, як батьки привчають дітей чистити зуби чи застеляти ліжко, треба систематично вчити дитину основних правил безпеки. Вдома батьки мають постійно нагадувати дітям: "обережно, бо горить вогонь!", "обережно, бо горнятко гаряче!". Так само і на вулиці - треба застерігати дітей: "обережно, тут їздять машини!", "тут не можна переходити вулицю!". Це систематична робота батьків, яку треба проводити з дня в день, з року в рік. У дитини має до механізму виробитись система дотримання правил безпеки. Адже, якщо це закладено батьками в дитинстві, людина буде дотримуватись правил безпеки і надалі.
|
- Я вважаю, що потрібно вибирати безпечне місце для прогулянок, оскільки передбачити, куди дитина захоче піти, майже не можливо. Також дуже важливо, щоб батьки безпосередньо брали участь у грі, адже важко контролювати процес пересування дитини, наприклад, на майданчику. В іншому випадку вона може вибрати собі таку форму та спосіб проведення ігрового часу, який може бути не зовсім безпечним для неї.
|
Людмила Ліб, інспектор сектору моніторингу та профілактичної роботи УДАІ м. Львова:
|
Галина Курій, домогосподарка:
|
- Є кілька факторів на дорозі, які можуть травмувати дитину: раптовий вихід на проїжджу частину, вихід з транспорту, який зупинився, перехід у невстановленому місці тощо. Тому основний момент, на який батькам потрібно звернути увагу - чи готова дитина самостійно приймати рішення та брати участь у дорожньому русі. Адже діти є різні, одні, наприклад, в 11 років можуть моментально концентрувати увагу та самостійно приймати правильні рішення, а є й такі, що цього робити не можуть - вони розсіяні та неуважні. У такому випадку батьки повинні супроводжувати дітей і вчити поводитися на дорозі, адже відповідальність за них несуть саме вони.
|
- Ті, хто готується стати батьками, повинні розуміти, що з народженням дитини всі їхні погані звички і неуважність мають зникнути. Більшість дітей травмуються, дістають опіки саме через неуважність батьків, їхню недбалість. Не можна залишити у доступних для дітей місцях гострі, скляні предмети, сірники, електричні прилади. Розетки у будинку повинні бути закриті спеціальними кришками, бути розташовані на не доступній для дитини висоті. Найголовніше, коли дитина починає розуміти, треба постійно з нею розмовляти і пояснювати, що може трапитись, якщо невміло поводитися з електрикою, газом чи гострими предметами.
|
Анжела Супрунович, учитель Львівської лінгвістичної гімназії:
|
Віра Капрусь, педіатр, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 4-ї міської клінічної лікарні:
|
- Єдиною та головною передумовою безпеки дітей є увага батьків. Якщо ж дитина на певний час залишається без нагляду, потрібно зробити її місце перебування якнайбезпечнішим. Маленьку дитину потрібно залишати на середині ліжка і обов'язково, щоб на ліжку були обмежувачі. Передусім батькам варто звертати увагу на меблі з гострими кутами, а якщо меблі невисокі, я б не радила тримати на них скляні та гарячі речі, від філіжанок з кавою до гарячих прасок. Також цікавим місцем для дітей є розетки, тому потрібно, щоб вони були закриті. Одне з найнебезпечніших місць у квартирі - балкон, тому батьки зобов'язані обмежити доступ дитини до нього. Не можна на столі залишати ніяких "ласощів", а це таблетки, сиропи тощо. І ще моя порада батькам - горщики з квітами варто ховати в недосяжні для дітей місця, адже вони їх не тільки можуть перекинути, але й спробувати на смак.
|
- Пильнувати за дитиною батьки повинні від самого їхнього народження. У перші місяці потрібно слідкувати, щоб маля, наприклад, не впало з візочка. Багато небезпечних моментів криється і у трішки старшому віці - коли дитина починає ходити, батьки мають дивитися, щоб дитя ні за що не перечепилося, не брало зайвого в руки, не дотягувалося до гарячих страв на столі. Коли дитина йде в садок, відповідальність лягає не лише на батьків, а й на вихователів, які повинні постійно слідкувати за ними як у приміщенні, так і на вулиці. Не забувайте наглядати за дітьми і у шкільному віці, адже незабаром почнеться зима - під час катання на санках та лижах діти можуть також сильно травмуватися. Загалом, що пильнішими будуть батьки, то менше буде травм у дітей.
|