Залишитися у літі

Як ви ставитеся до скасування переходу на зимовий час?

Як ви ставитеся до скасування переходу на зимовий час?

Відтепер українці не переводитимуть стрілки годинника навесні і восени. В Україні скасовано перехід на зимовий час. Відповідне рішення ухвалила цього тижня Верховна Рада України. Дискусії про те, чи варто додавати чи віднімати годину залежно від сезону, велися від часу прийняття цієї практики у 1981 році. Утім більшість людей схилялася до думки, що переводити годинник не варто – це шкодить здоров’ю. Інші, навпаки, кажуть, що “додаткова” година, яка додавалася внаслідок переходу на зимовий час, була дуже доречною, бо можна було довше спати. Хай там як, але це питання розділило суспільство на дві частини. 

Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, як вони ставляться до скасування переходу на зимовий час?

                                      Андрій Корнат, голова ЛКО НРУ, депутат Львівської обласної ради:
                Сергій Федоренко, начальник управління охорони здоров'я Львівської області:
- Якщо розглядати політичну складову цього питання, то це черговий крок у бік нівелювання кордонів, які нас роз'єднують на пострадянському просторі. З іншого боку,  це створення штучного кордону, якщо говорити про європейські країни, які послуговуються переведенням годинників на годину вперед або назад, відповідно до сезону. Коли ж розглядати це питання з погляду біологічних ритмів людини, то, звичайно, це рішення є позитивним, бо відбудеться перехід на нормальний ритм життя. Я знаю, що періоди переходу зі зимового на літній час або навпаки для людей дуже складні і створюють багато незручностей. У Європі люди намагаються використати для роботи увесь світловий день. Свого часу в студентські роки я їздив у Чехію на заробітки і бачив, як чехи повною мірою використовують денне світло. Люди там рано виходять на роботу і рано лягають спати. Ми так не звикли жити. Тут йдеться про європейський спосіб мислення, про розуміння економії ресурсів та їхнього раціонального використання.
- До скасування переходу на зимовий час я ставлюсь позитивно. Адже без такого переходу не буде порушено біо­ритм людського організму. За даними вчених, перехід на зимовий час негативно впливає на організм людини, особливо якщо йдеться про дітей та людей похилого віку. Таке скасування - досвід багатьох європейських країн. Воно є науково обґрунтованим. Дуже добре, що наші законодавці прислухались до думки науковців та простих громадян і прийняли таке рішення.
 
                Андрій Левківський, журналіст:
                Роман Пиртик, студент:
- Загалом до скасування переходу на зимовий чи літній час ставлюся позитивно. Проте чомусь це питання виникло раптово і дуже швидко було прийнято. Зрозуміло, що така думка в наших законодавців виникла після того, як Росія вирішила не переходити на зимовий час. Але постає питання, чому це зроблено "під Росію", а не "під Європу"? Скажімо, для мешканців західних областей України набагато зручніше жити за європейським часом. Тому дивно, чому це питання не було поставлене на обговорення громадськості, а було відразу проголосоване. Це знову підтверджує той факт, що наша Верховна Рада живе зовсім в іншому вимірі, аніж її виборці. 
- Думаю, що не варто. Ми вже звикли до осінніх і весняних часових стрибків. Восени світає пізніше, відповідно хочеться трохи довше поспати. А для студента сон - це святе. Я вважаю, що переведення годинникової стрілки не збиває режим роботи людей. Ми до цього швидко звикаємо.
 
              Богдан Остальський, головний спеціаліст із педіатрії управління охорони здоров'я Львівської міськради: 
                Назар Абдулаєв, фінансист:
- Я підтримую рішення Верховної Ради щодо скасування переходу на зимовий чи літній період. Для організму зміни, пов'язані з переведенням годинникової стрілки, є стресом, який ми переживаємо двічі на рік. Людині потрібен деякий час, щоб адаптуватись і звикнути до нового режиму. 
- Переведення годинників створює незручності людям. Не думаю, що корисно двічі на рік знущатися над своїм організмом у такий спосіб. Протягом дня я не часто слідкую за стрілками годинника, віддаю перевагу своєму внутрішньому відчуттю, тому перехід із літнього на зимовий час відчуваю не дуже гостро. Проте для багатьох моїх близьких людей це справді важко - збивається сон, режим харчування. Можливо, з економічної точки це практично, бо можна зекономити на споживанні електроенергії у вечірній час. Але щоб зробити ґрунтовні висновки, треба ознайомитися з підрахунками експертів-економістів, фінансистів. І тоді вже вирішувати, чи варто переводити годинники, чи можна жити у звичайному ритмі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4250 / 1.61MB / SQL:{query_count}