Захист від червоного полум’я

Чи вважаєте Ви свій будинок убезпеченим на випадок пожежі? 

Чи вважаєте Ви свій будинок убезпеченим на випадок пожежі? 

Львівські еменесники б'ють на сполох - міські багатоповерхівки не захищені від згубного полум'я пожеж. Більшість систем протипожежної безпеки застаріла і потребує негайного ремонту. Попри це, жодних коштів на виконання робіт три роки поспіль в міському бюджеті не передбачено. Цьогоріч чиновники затвердили Програму приведення в робочий стан систем протипожежного захисту житлових будинків підвищеної поверховості Львова на 2012 - 2016 рр. Програма передбачає ремонт протипожежних систем всіх таких будинків. Однак нестача коштів і зараз може зруйнувати грандіозні плани чиновників. Поки депутати міськради вирішуватимуть фінансове питання, затверджуючи бюджет, мешканців багатоповерхівок  підстерігає вогнева небезпека. Сьогодні "Пошта" запитує читачів, чи вважають вони свій будинок убезпеченим на випадок пожежі?
 

 

                 Орест Тимчишин, начальник відділу житлового господарства Франківської райадміністрації м. Львова: 
Остап Сливинський, викладач ЛНУ ім. Івана Франка:
- Я мешкаю у квартирі, яка знаходиться в центральній частині міста. Будинок давній - конструкції, з яких він складається, та дахове перекриття є дерев'яними. Такі будинки легко займаються, на відміну від новобудов. Хоча  горище та підвали не засмічені, а електропроводка є у футлярах. Окрім того, встановлені автоматичні запобіжники на кожну квартиру окремо, що  дозволяє мені менше хвилюватись за безпеку свого дому.
- На нашому балконі залишився, вочевидь, останній у цілому будинку справний люк для евакуації. Але, оскільки він один, то навряд чи когось врятує. Вогнегасника, відер чи піску ніколи не спостерігав, і в разі необхідності невідомо, де це все шукати, бо немає жодної інформації, ніяких інструкцій. Тому у випадку пожежі довелося би небезпечно імпровізувати.

 

 

                    Ігор Козловський, шеф-редактор журналу "Світова географія":
                  Роман Котів, інженер:
- На щастя, у моєму домі пожежі ніколи не було - Господь милував.Але застрахованим, вважаю, потрібно бути, бо запобігти лиху набагато легше, ніж пізніше долати його наслідки. У будинку, де проживаю, є пожежна драбина. Вогнегасника не маю, але начебто він є у під'їзді. Минулого тижня залишив праску увімкнену аж на добу. Уявляєте? Слава Богу, прилад повів себе добре, за що я тепер йому дуже вдячний.
- Я мешкаю у 12-поверховому будинку, який від пожежної небезпеки не захищений. Попри те, що на першому поверсі у нас є вогнегасник, пожежний евакуаційний вихід в будинку замурований. Мешканці зробили на сходових майданчиках біля пожежного виходу підсобні приміщення. Оскільки я мешкаю на останньому поверсі, у випадку пожежі можливість врятуватись невелика. 
               Василь Ващишин, електромонтер:
               Галина Мещерякова, львів'янка: 
- Датчиків задимленості у своєму будинку я ніколи не бачив, гадаю, як і більшість мешканців міста. Нема й пожежної драбини. У разі пожежі треба було б хіба стрибати з 3-го поверху на ялинку поруч Із будинком. Відтак у питанні пожежної безпеки удома повністю покладаюся на самого себе. Перед тим, як кудись виходити з квартири, перевіряю всі вимикачі, крани, те саме роблю перед сном, цінні папери тримаю на випадок пожежі в недоступному для вогню місці. Плюс переймаюся думкою про сусідів похилого віку, які можуть ненавмисне утнути пожежу. Думаю, до приїзду пожежників усе цілком згорить.
- Ні, зовсім не почуваю себе в безпеці. Знаю, що в моєму домі на горищі багато сміття, яке в разі чого може спалахнути за лічені хвилини і створити аварійну ситуацію в цілому будинку. Окрім того, не завжди люди дотримуються пожежних правил - закривають аварійні виходи, пожежні гідранти. А пожежників, які б усе це перевіряли, я не бачила вже дуже давно. Навіть не знаю, чи раз на рік хтось навідується з такою перевіркою.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4089 / 1.6MB / SQL:{query_count}