“Якщо ми такі багаті, то чому ми такі бідні?”

Що діти емігрантів думають про владу?

Що діти емігрантів думають про владу?

І врешті, що думають діти про владу, а саме її вони називають винною у всіх своїх бідах і переживаннях. Їм важко визначити, хто свій, а хто з "п'ятої колони", хто не краде, а хто краде мало, хто багато, - всі вони мають одну назву - влада. Якщо є в цьому несправедливість, радше, неточність, то її можна вибачити, бо вони ж -  діти, і всі тонкощі їм ще недоступні. Але про грабунок, може, й нечуваний за всю людську історію, вони знають, і хто грабує - також. Матері і батьки  покинули  їх, заробляючи  по чужих країнах,  через цей грабунок, який має в нас назви - казнокрадство, непомірні побори, хабарництво, правда, тепер це іменують - корупція, "кришування", кілерство, неуцтво, що оплачується з гаманців. Одним словом - стан, де всі органи влади працюють на себе, а ми живемо в окупованій ними державі. Хто не здригнеться від цього слова, але воно точне: це окупація. Чесні люди при владі, яких так небагато для великої країни, нічого не вирішують. Виходить, є зовнішня окупація, але є і внутрішня.

"... Я не хочу сказати, що тамтешня влада не краде, але вона трішки думає про своїх громадян, про загальний рівень життя в країні... У народі кажуть: "Чого бідні, бо дурні, чого дурні, бо бідні". Це точно про нас, українців," - пише Мар'яна Козак, 18 р., м. Хмельницький.

12-літній Сергій Чепара з Міжгір'я, що на Закарпатті, втратив на еміграції тата, який не повернувся з Росії. Тепер за кордоном працює мати, а дитина залишилася з бабусею. "І я запитую себе знову і знову: чому? Чому наші батьки повинні працювати у чужій державі? Чому наша Батьківщина, така велика і багата,  не потребує працьовитих рук?  Чому вона викидає своїх громадян, як жорстокий хазяїн непотрібних цуценят? Де ви, ті великі мужі, керманичі нашої держави? Ви ж обіцяли на виборах привести Україну до щасливого майбутнього. То де воно? Чиє воно?.. Наша доля в Божих руках. "Боже великий, єдиний, нам Україну храни". Мати Божа, стань заступницею всіх дітей України! Дай кожній дитині маму і тата!"- переймається хлопчик.

 "Дивлюся по телевізору, що робиться у Верховній Раді. Дії, вчинки державних мужів розходяться з передвиборними обіцянками. Ніхто з них не думає, не дбає про Україну, її народ... Україна, як за часів Шевченка, так і досі залиша­ється сиротиною..."- розповідає Андрій Коцмира, 14 р., зі
с. Винятниці на Тернопільщині.

І про ту ж Верховну Раду
11-річ­на Олена Франкова пи­ше: "Зараз бабуся дивиться телевізор, депутати в парламенті забавляються повітряними кульками "НАТО - ні!". Смі­ються, блокують трибуну. Їм байдуже. А я, маленька п'яти­класниця, що я можу зробити, щоб мої мама і тато, і батьки тисяч маленьких українців жили разом і були щасливі у своїй країні? Хто мені відпо­вість?" "Хочу вирости, здобути освіту і працювати у рідній країні, щоб змінити наше життя, починаючи від доріг до забезпечення старості людям. Мені здається, що в нас  про дітей так не дбають, як в Італії за людьми похилого віку. А тому звертаюсь до тих, хто керує країною: ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ В. ЮЩЕНКО! ПАНІ Ю. ТИМОШЕНКО! УРЯДЕ УКРАЇНИ! ДБАЙТЕ ПРО НАШУ ДЕРЖАВУ! ПОВЕР­НІТЬ НАМ НАШИХ МАТУСЬ, ЩОБ НАШЕ ДИТИНСТВО БУЛО ЩАСЛИВИМ!.. Італія гарна, але чужа, Україна бідна, але рідна. Так каже моя мама" (Євген Кобля, 12 років, Кам'янець-Поділь­сь­кий, Хмельниччина).

"У нашому класі більше половини учнів - напівсироти  через ті заробітки. А в підручниках читаємо, що наша країна багата на родючі землі, на яких цвітуть сади, колосяться ниви. ...Якщо ми такі багаті, то чому ми такі бідні? Чому люди їдуть у чужі країни, коли й у нас роботи вистачає? Ніяк не можу зрозуміти цього" (Леся Максимишин, 16 р., м. Тернопіль).

"Я ще зовсім не розуміюся в політиці, але дуже обурююся, коли  деякі народні депутати починають розмову про те, що треба обкласти податком  трудові доходи тих, хто працює за кордоном... А що зробили во­ни, "слуги народні", щоб захистити емігрантів на чужині, щоб зробити трудову еміграцію українців легальною? Нічого не зробили  і не зроблять, бо найперше дбають про себе. Їм нічого боятися мізерної пенсії, бо в них мільйонні статки в іноземних банках, їхнім дітям не варто лякатися незалежного зов­нішнього оцінювання, тому що навчатимуться вони в закордонних ВНЗ. Хочу запитати: а чи знаєте ви, панове депутати,  рахуючи чужі гроші, скільки за ними зруйнованих родин, понівечених доль, покалічених дитячих душ? - роздумує Олена Максимович, 16 р., із с. Дунаївці на Хмельниччині. - Біда в тому, що України в Україні ще замало. Замало в наших думах і почуваннях. Здобувши свободу, ми сподівались, що самі собою прийдуть і добробут, і знання історії,  і мова. Але добробут треба заробити важкою працею,  історію -  вивчити, мову -  відроджувати. І  не завтра, а сьогодні..."

Ірина Лаврів, 17 р., з м. Городенки на Івано-Франківщині запитує: "Чому наші батьки, такі умілі, такі працьовиті, не потрібні власній країні? Чому там, на чужині, без підтримки, без хабарів, без протекцій наші люди добиваються матеріального благополуччя за досить короткий час, а в рідній країні не можуть звести кінці з кінцями? А чи потрібні нашій державі ми, діти, які позбавлені батьківської опіки? Закінчивши школу, вступити до вузу можуть лише за "результатами співбесіди з потрібними людьми"? Ми, діти, звикаємо до думки, що батьки - це ті, хто заробляє гроші. Так поступово батьки перетворюються у спонсорів. Чи довго традиційні в нашому народі синівську шану і батьківську любов будемо вимірювати в злощасних умовних одиницях? Чому Симоненкові "лебеді материнства" відлітають у теплі краї і не повертаються? Невже цього не розу­міють дорослі державні мужі, від яких залежить доля держави в цілому і доля кожного маленького українця зокрема? Розуміють! І деякі, потираючи руки, підраховують, скільки мільяр­дів доларів і євро надходить в Україну від нових емігрантів. Повторюється біблійна історія: ми молимось до золотого теляти, забувши Божі заповіді. Тільки де наш Мойсей, який нагадає українцям про них?!"

На міжнародному форумі діаспори, що цього року від­бувся у Львові, було відзначено найкращі листи дітей емігрантів. Серед переможців: Володимир Зайцев, Ірина Цибах, Євген Кобля, Олександра Хамардюк, Юлія Приймак, Юрій Кешкетій, Юлія Печенога, Ірина Корицька. Крім лис­тів, діти прислали плакати, малюнки, акварелі, і серед них є справжні мистецькі відкриття. Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою, що й був організатором уже другого за чергою форуму, планує до кінця року видати окремою книгою усе, надіслане на конкурс "Діти емігрантів про себе". Щасливої долі цій вистражданій  книзі!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4866 / 1.6MB / SQL:{query_count}