В останній рік перед проведенням Євро-2012 Львів гарячково “марафетять” до приїзду вболівальників зі всього світу. Чиновники та політики всіх можливих рангів і партій намагаються докластись до цього,
якщо не ділом то словом. Плани реконструкції щодня змінюються,
як і фінансування цього процесу.
Логічно, що ремонтна лихоманка не оминула й Головний залізничний вокзал. Основні наземні ворота Львова, які першими презентуватимуть місто туристам, вперше за багато років планують не тільки відремонтувати зовні, але й нарешті впорядкувати довколишні території. Наразі у планах міста організувати зручну схему руху транспорту,
знести фонтан, кафешки та магазинчики довкола.
Перша черга реконструкції території біля Головного залізничного вокзалу, Привокзальної площі завершиться 1 листопада цього року. За цей час мають обновити вхід до вокзалу, переобладнати сходи до колій, відремонтувати фасади будівель вздовж Двірцевої площі, що належать Львівській залізниці, та облаштувати автостоянку.
Друга черга реконструкції Двірцевої площі відбудеться навесні 2012 р. Ймовірно, повноцінно насолодитися новим європейським виглядом вокзалу і площі перед ним львів’яни і гості міста зможуть аж із початком Євро-2012.
Сьогодні “Пошта” запитує читачів: що потрібно змінити на Головному залізничному вокзалі Львова, щоб він став комфортним?
Валерій Веремчук,
депутат Львівської міської ради:
– Особисто я часто їжджу залізницею. Варто зазначити, що, якщо у vip-залі для очікування на другому поверсі львівського залізничного вокзалу все гаразд, то на першому поверсі, навпаки, пасажири мають незручності – бракує місць. Також є проблеми з харчуванням, бо немає потрібної кількості кафе, щоб посидіти та поїсти. Попри те, що залізничних кас на вокзалі достатньо, завжди є чималі черги і людям доводиться довго чекати.
Ігор Собенко,
заступник начальника управління та зв’язку Львівської міськради:
– Якщо говорити про архітектуру, то я не в захваті від дашка, що встановлений над головним входом до вокзалу. Як на мене, він не зовсім пасує до архітектурного стилю самого вокзалу. Також вигляд нашого двірця значно погіршує неймовірне скупчення таксистів, які за та без потреби пропонують свої послуги.
Уляна Куйдич,
журналіст:
– Головна проблема львівського вокзалу – це організація його роботи. Бо деколи навіть квиток купити може бути проблемою. Наприклад, квитки на міжнародні потяги продає тільки одна каса в нетрях другого поверху, до якого дістатись проблематично. А я собі уявляю цей процес для людини, яка не говорить українською. Друге – загальні зали очікування з їхнім неповторним ароматом. Але це проблема не лише вокзалу у Львові, а й усіх в Україні. І останнє – музика в торгових точках з пивом і чебуреками. Якось не надто приємно, коли о шостій ранку у Львові тебе зустрічає “Магадан, мой Магадан”. Щодо плюсів нашого вокзалу – він працює цілодобово, бо в Парижі, наприклад, вокзал на ніч закривають і ніякого тобі залу очікування поліпшеного комфорту за символічну плату.
Галина Дяків,
львів’янка:
– На залізничному вокзалі не була давно. Пам’ятаю торік, коли збиралася їхати за кордон, мене вразили кімнати очікування та сервіс харчування. Крім чипсів та міцного пива, мені не могли нічого запропонувати. Дуже сумніваюся, що ситуація змінилася. Було б непогано, якби квитки можна було бронювати через інтернет. Зараз квитки замовляють і телефоном, але система не надто налагоджена – якщо через дві години не забереш квиток – його анулюють.
Андрій Мацяк,
генеральний директор театру
ім. М. Заньковецької:
– Навіть не знаю… На вокзалах узагалі мало часу проводжу, більше подорожую літаком чи машиною…
Насамперед, щоб залізничний вокзал був комфортним, він повинен бути чистим.
Вікторія Листопадська,
журналіст:
– Я дуже часто буваю на Головному залізничному вокзалі. На мою думку, насамперед варто звернути увагу на величезну кількість транспорту, який заполонив площу Двірцеву. Більшість – це приміські маршрутки, які паркуються, де заманеться. Наприклад, транспорт, що вирушає у трускавецько-дрогобицькому напрямі, здійснює посадку пасажирів просто поблизу тротуарів, із протилежного боку від автостанції, що розташована біля вокзалу. Парадокс ще й у тому, що міського транспорту, який їде на Головний вокзал, обмаль і добиратися доводиться або пішки, або на таксі. Дратують також прохачі, які систематично чіпляються до перехожих, купи сміття і відсутність нормальних туалетів.
Володимир Перегінець,
заступник комерційного директора:
– Для початку потрібно відремонтувати дороги до залізничного вокзалу. Адже наразі львів’ян та гостей міста першими зустрічають страшні ями. Далі впорядкувати стихійну торгівлю і базар. Нарешті, позабирати і демонтувати старі бетонні загорожі часів СРСР. А старі магазини замінити на сучасні заклади харчування, центри торгівлі, розваг, відпочинку. І врешті-решт, облаштувати парк перед вокзальним комплексом. Адже вокзал і територія навколо нього – це перше, що бачать туристи у Львові.