На природу з розумом

Яка, на вашу думку, небезпека може чатувати під час відпочинку в лісі?

Яка, на вашу думку, небезпека може чатувати під час відпочинку в лісі?

Стомившись від міста, його метушні, шуму та проблем, люди прагнуть знайти спокій на лоні природи. Найчастіше вони вирушають до лісу, який приваблює прохолодою, тишею та різноманітними ягодами чи грибами. Відпочинок у лісі відновлює сили, заспокоює нервову систему, дає наснагу до подальшої роботи. Тому сюди вибираються цілими сім’ями чи компаніями. З іншого боку, тут кожного можуть чекати й неприємні несподіванки, скажімо, відпочивальники можуть заблукати чи постраждати від укусів комах та змій. Тому обачність та знання основних правил поводження у лісі аж ніяк не завадять!

Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, яка, на їхню думку, небезпека може чатувати під час відпочинку у лісі?

Ігор Огородник,
головний спеціаліст відділу протоколу та діловодства Львівської міськради:

– Відпочинок у лісі – це чи не найкращий спосіб відлучитися від міської метушні. Проте, обираючи відпочинок у лісі, варто бути уважним. Окрім відомих небезпек у вигляді змій та диких тварин, хочу звернути особливу увагу на кліщів. Так, саме на кліщів. Адже ці, здавалось би, “несерйозні” жителі лісу насправді переносять на собі неймовірну кількість мікроорганізмів та можуть завдати набагато більше неприємностей, ніж ви сподіваєтесь. Якщо ж кліщ вас уже вподобав – не полінуйтеся звернутись до лікаря!

Михайло Біляк,
директор Яворівського національного природоохоронного парку:

– Це залежить від того, як себе у лісі поводить людина. Якщо не відхилятися від маршруту, то ви навряд чи заблукаєте. Зараз багато лісів оснащені спеціальними вказівниками та позначеннями. Якщо побачите небезпечну тварину, то не слід її нервувати чи торкатися. Гадюка не вкусить, якщо перед нею не вести себе надто активно. Зауважу, що люди також повинні уважно розглядати ті дерева, повз які проходять. Багато сухих гілок падають і можуть поранити.

Павло Василенко,
начальник прес-служби ГУ МНСУ у Львівській області:

– Найбільшою небезпекою для людини є її необґрунтована самовпевненість. Більшість людей, коли читають зі шпальт газет або сприймають з екранів телевізорів чи моніторів комп’ютерів новини про якусь надзвичайну подію або ж трагедію, самозаспокоюються, мовляв, зі мною такого точно не станеться. І, на жаль, не витрачають 2-3 хв. для того, аби ознайомитися із порадами відповідних фахівців, що допоможуть якщо й не уникнути неприємної ситуації, то бодай навчать правильних дій у загрозливих для життя чи здоров’я обставинах. Проте біда не питає дозволу, аби увірватися у наше життя. Необхідно вживати не лише превентивних заходів, а й уміти правильно діяти у разі НС, надавати допомогу людині, яка потрапила у біду.

Хотілось б звернути увагу керівників позашкільних установ, гуртків, таборів відпочинку, які здійснюватимуть групові виїзди та виходи дітей у лісові масиви, у гірську місцевість, на необхідності обов’язкової реєстрації таких походів у підрозділах МНС. Рятувальників необхідно заздалегідь поінформувати про склад групи, маршрут руху, місця влаштування таборів, орієнтовний час повернення та засоби зв’язку. Здебільшого основна частка надзвичайних подій улітку припадає на виникнення пожеж у побуті через дитячі пустощі, утоплення, виникнення лісових пожеж через необачність відпочивальників. Також частішають випадки виявлення застарілих боєприпасів, які можуть опинитися в дитячих руках. Тож батькам необхідно знайти час, аби пояснити дітям правила безпеки під час розваг, розповісти про правила поведінки у разі надзвичайної ситуації, пояснити, до кого і як звертатися по допомогу.

Мар’яна Томин,
адміністратор готелю:

– На мою думку, відпочинок у лісі – це задоволення! Правда, зіпсувати його можуть комахи. Перш за все потрібно захищатися від укусів надокучливих комарів. Також варто остерігатися кліщів, які впиваються у наше тіло і п’ють кров.

Але це не є значною проблемою, адже можна скористатися спеціальними спреями, що захищають від укусів комах. І не потрібно забувати, що ми для лісу теж становимо небезпеку. Варто його берегти та не засмічувати під час свого відпочинку.

Олександр Кагало,
завідувач відділу охорони природних екосистем Інституту Карпат НАН України:

– Найпоширеніша небезпека, особливо у травнево-червневий період, – укуси кліщів. Не всі кліщі безпечні, близько 10% з них можуть інфікувати, від них людина може заразитися енцефалітом. Для цього, звісно, потрібні певні умови – кліщ має перебувати на шкірі людини шість годин. Інша небезпека у лісі – пожежі. Особливо в сухий гарячий період  шкода може бути завдана як людині, так і лісу. А ще з року в рік люди блукають у лісі. Ті, хто планує відпочинок у лісі, тим паче, коли добре не знає території, повинні мати із собою карту. Але в будь-якому випадку не слід панікувати, бо страх – найгірший помічник.

 


 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4364 / 1.59MB / SQL:{query_count}