Чи довелося вашій родині впродовж останнього року затягнути паски сімейного бюджету?
У близько двох третин українців за останній рік суттєво погіршилося матеріальне становище. Погіршення життя в Україні відчули 67% жителів усіх регіонів, зокрема, кожній десятій родині не вистачає грошей на їжу, ще 44% складно купувати одяг та взуття. Саме такими є результати соціологічного опитування, яке провело “Українське демократичне коло”.
Натомість представники влади пояснюють таку ситуацію початком реформ і обіцяють, що вже наступного року вона поліпшиться. Проте, на думку деяких економістів, результатом економічної політики нинішньої влади стане подальше ускладнення ситуації. Головними винуватцями нинішнього стрімкого зростання цін, за результатами опитування, майже половина українців вважає як нинішню, так і попередню владу.
При цьому, більше 30% опитаних винною вважають нинішню владу, а 11% – попередню.
Сьогодні рівень зростання прибутків громадян набагато повільніший, ніж рівень зростання інфляції, зазначає голова Комітету економістів України Андрій Новак.
До того ж, нинішній уряд не заклав механізмів, які б у перспективі дали позитивний результат. Відповідно, кожна людина сьогодні намагається зекономити на продуктах харчування чи побутових речах.
Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, чи довелося їхнім родинам впродовж останнього року затягнути паски сімейного бюджету?
Вероніка Савченко,
власний кореспондент газети “Коммерсантъ-Украина”:
– Як не дивно, але щороку в сімейний бюджет доводиться вносити корективи. І річ не тільки в цінах, адже вони зростають систематично, тим паче за останній період. Мова йде про звичайні життєві бажання, їжа тут ні до чого. І, звісно, хочеться втілювати мрії. А вони також потребують коштів. До прикладу, книги, подорожі... Тому паски в сімейному бюджеті не затягувала міцно, однак змінила ставлення до всього. І зараз керуюсь принципом: прагнеш більшого – витрачай більше енергії. Тільки позитивної.
Максим Поваляшко,
інженер лабораторії служби доріг:
– Із приходом літа і збільшенням зарплати жити стало трішки ліпше. Проте, зимою, коли довелося платити за комунальні послуги за новими цінами, потрібно було суттєво економити. Тоді ми з сім’єю із власного авто пересіли у громадський транспорт, обмежували себе у придбаннях одягу, взуття. Коли ж закінчився опалювальний сезон, стало легше. Проте, якби планував купити якусь побутову техніку додому – довелося б узяти кредит.
Петро Гошовський,
головний спеціаліст відділу “Служба міського голови” Львівської міськради:
– І в державному, і в сімейному бюджеті впродовж останнього року відчувається “покращення мого життя вже сьогодні”. ВВП зростає, інфляція стабільна, а найбільше підвищуються ціни буквально на все. Звичайно, така стабільна непередбачуваність постійно зумовлює урізання сімейного бюджету.
Василь Ващишин,
регулювальник радіоелектронної апаратури у ПП НВПП “Спаринг-Віст Центр”:
– Затягувати паски моїй сім’ї не довелося. Фірма, де я працюю, успішно вийшла з кризи. Я працюю регулювальником радіоелектронної апаратури, маю справу з електронікою. Заробітна плата дозволяє не скорочувати своїх витрат. Моя дружина працює в “Укртелекомі” інженером. У неї зарплата не зменшилася. Під час кризи її навіть перевели на нову посаду, бо зарекомендувала себе краще за інших і уникнула скорочення. Хоч робота у неї важка й марудна, і дружина часто плаче після вихідних, каже, що хоче покинути її, але ж гроші з неба не падають. Треба закотити рукава і гарувати!
Ореста Даниляк,
ханд-мейд-майстриня:
– На цю тему можу сказати лише те, що тепер доводиться працювати не тільки чоловікові, а й мені, щоб на все вистачало. Нашій дитині вже три роки, але вона не дуже хоче ходити в садок, бо її там якийсь хлопчик ударив... Тому я більше часу проводжу з нею вдома, але нещодавно знайшла собі невеличкий підзаробіток – роблю прикраси з полімерної глини – пластики і продаю через інтернет. Завдяки цьому на все вистачає…
Але в сім’ях, де працює лише хтось один, грошей справді бракує за таких зарплат, як у нашій державі! Ми взагалі вже хочемо виїжджати звідси в Польщу!