Із перших днів літа спека дає про себе знати. І, якщо у мешканців сіл є можливість полегшити страждання у водоймах (озерах чи річках) або в тінистих лісах, то городянам не позаздриш!
Лікарі радять у спекотні дні за змогою зменшити фізичну активність. Найкраще пити рідину не холодну, а, навпаки, гарячу. У місті кожен пробує врятуватися від задухи. Хтось виїжджає у гори, хтось на відпочинок до моря, інші ж намагаються виїхати у найближчі села чи ліси, аби хоч там відпочити.
Ті, хто не має такої можливості і залишається у місті, по-своєму воюють зі спекою. Хтось п’є зелений гарячий чай чи холодне пиво , інші налягають на морозиво чи негазовану воду.
Ще частину рятує прохолодний душ чи кондиціонер.
Власне, нині чималий виторг мають крамниці, де городяни й скуповують цю техніку.
Синоптики ж кажуть, що справжня спека нас чекає у липні-серпні, бо очікують до +30-35 градусів, а подекуди й 40, як це було торік. Минулий рік (разом із 1998-м і 2005-м) став одним із найтепліших за всю історію постережень за погодою.
Сьогодні ж “Пошта” запитує у читачів, як вони рятуються від спеки.
Марта Іванишин,
заступник керівника відділу промоції міста Львівської міськради:
– Кожна людина переносить спеку по-різному. Є також багато варіантів, як уберегтись від спеки. Але тут підхід індивідуальний, залежно від фізичного стану. Перевірені методи – просто уникати прямого сонячного проміння, вживати багато рідини, часто вмиватись холодною водою. Банальне, але улюблене – їсти морозиво.
Маріанна Душар,
керівник ІТ-компанії:
– Як на мене, найкращий спосіб боротися зі спекою – це здатись їй. Лягти десь під сонечком і не рухатись, засмагати. Але це не завжди можливо здійснити. Тому від спеки я зазвичай захищаюся зеленим гарячим чаєм – температура тіла від гарячого зростає, отже різниця між моєю внутрішньою та атмосферною температурою зменшується. Також часто вмиваю обличчя та руки, зап’ястя, холодною водою. І чекаю зими...
– Я влітку почуваюся, наче викинута морем на берег медуза. Для мене ліпше мороз мінус 30, аніж тридцятиградусна спека. Відтак опівдні намагаюся не виходити з приміщення, а вночі вдома відчиняю усі вікна. Звісно, у таку спеку дуже спражить, та що більше п’єш, то більше хочеться. Тому п’ю невеличкими порціями негазовану несолодку і не надто холодну воду, інакше ГРВІ не минути. А якщо є можливість хлюпнути на себе води, нехай навіть із фонтана, нагоди не втрачу!
– Я дуже люблю літню спеку. Хтось ховається від сонця, а я навпаки – гріюся під промінчиками, і, здається, чим більше тепла, тим мені краще. Звісно ж, треба вживати якихось заходів безпеки, бо сонячний удар – це не жарти. Тому оптимально вдягнути на голову щось біле, аби захищало від перегріву, плечі і носа прикрити також, щоб потім не пекти раків. Також пити багато води, яка в літній час випаровується шаленими темпами, і від її нестачі може боліти голова. Час від часу зволожувати обличчя й руки, мати мокрий холодний рушник чи холодну воду в пляшці, щоб прикласти до чола. Це загальновідомі способи порятунку в спеку, і я з радістю ними користуюся.
Ірина Мещерякова,
менеджер магазину жіночого одягу:
– Дуже не люблю спеку, тому маю низку своїх секретів, як із нею боротися. Насамперед надаю перевагу одягу з натуральних тканин (льон, бавовна), бо він не парить, у такому одязі людина менше пітніє.
Окрім того, п’ю холодний зелений чай, намагаюся завжди взяти зі собою пляшечку свіжозавареного чаю в сумку, коли виходжу з дому. А також, бігаючи вулицями міста в буденних справах, завжди переходжу на затінений бік вулиці, намагаюся сховатися в тіні, щоб, не дай Боже, не отримати сонячного удару.