Як Ви рятуєтеся від весняного виснаження?
Весна прийшла, але радості, піднесення, гармонії та оптимізму чомусь зі собою не захопила. Ми і далі відчуваємо фізичну та розумову втому, зниження життєвого тонусу та концентрації уваги, ходимо сонні. У багатьох погане самопочуття, часті головні болі, загострення хронічних недуг. Словом, дається взнаки весняне виснаження.
З ним борються, хто як може. Одні звертаються до лікарів і поліпшують здоров’я за допомогою медикаментів, інші намагаються ввести в щоденний раціон якнайбільше природних вітамінів і повноцінно відпочити бодай у вихідні. Дехто взагалі узяв відпустку і майнув у краї, де зараз багато сонця, зелені, фруктів. Так чи інакше, але всі розуміють, що на нас накотилася весняна втома, якій треба протистояти.
Тому нині “Пошта” запитує читачів, як вони рятуються від весняного виснаження?
Сергій Козловський,
аспірант кафедри історії середніх віків та візантиністики історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка:
– Мабуть, найкращий спосіб уникнути весняної втоми – це так званий моціон, щоденні прогулянки на свіжому повітрі, ранкові чи вечірні. Вони особливо корисні тим, хто розумово працює. Намагаюсь частіше вживати їжу, багату на вітаміни (особливо сезонну), та дозволяю собі
довше поспати.
Якщо сприяє погода, то варто трошки помандрувати – просто виїхати за місто чи навіть прогулятись вулицями нашого загазованого, але все одно чудового Львова й отримати приємні враження. І найголовніше – кожного дня налаштовуюся на позитивний лад і дарую близьким свій хороший настрій.
Віра Микита,
заступник виконавчого директора ГО ОПЛ “Крок”:
– Треба займатися улюбленою справою, спілкуватися з людьми, яким довіряєш і яких завжди хочеш бачити. Якщо тобі подобається робота, а в кінці робочого дня біжиш додому, бо там тебе чекають і люблять, то проблеми із втомою зникають самі собою. А коли щось не виходить, то просто не варто допускати сірих і похмурих думок. Більше оптимізму – і ніяка весняна втома не лякатиме!
Тарас Смакула,
головний редактор Західної інформаційної корпорації:
– Спортом займаюся! Їм овочі, фрукти. Час від часу ходжу в гори – там відразу втома відступає.
А загалом, немає часу втомлюватися – багато справ. Вечір настає миттєво. Хоча погана погода теж набридає. Хочеться сонця, зеленого кольору перед очима. Від такої втоми важко врятуватися, але, як надворі потепліє, то все відразу минає саме собою.
– Останнім часом стільки справ, що на активне рятування від втоми не вистачає ні сил (точніше бажання), ні часу. Але думаю, що це ніяк не пов’язано з весною. Знайомі говорять про весняну депресію, я чогось подібного не відчуваю. В молодих людей, навпаки, із настанням весни з’являються додаткові сили і натхнення для нових досягнень. Загалом, дуже не перевтомлююсь. Дозволяю собі іноді полінуватися, інколи апатія находить, проте швидко відступає. Але якщо людина ставить перед собою ціль і щиро хоче її добитися, то не втомлюється. А коли людина закохана (весною це буває часто), то тут і бажання величезне, і сил багато. Отже, весна не спричиняє втому, а навіть навпаки.
Ігор Бабій,
директор ЛКП “Зелений Львів”:
– Мені впоратись із весняною втомою досить легко, бо я просто не маю часу втомлюватись. Роботи так багато, що забуваєш про втому. В цьому є певна істина: рух – це життя.
Якщо людина веде активний спосіб життя, має великі фізичні навантаження, почуватиметься комфортно і збереже здоров’я. А втома буде приємною і корисною. Кажуть, від такої втоми – міцний сон.
– Весняне виснаження – явище щорічне, тому вже маю власні рецепти його подолання. По-перше, стараюсь побільше вживати вітамін С, а оскільки я є справжнім кавоманом, то часом навіть додаю цитрину до кави. По-друге, хоч це майже нереально, намагаюся більше відпочивати. По-третє, обожнюю овочі, тож готую з доступних овочів та фруктів усілякі салати. І четвертий рецепт, який не має нічого спільного з фізіологією, але дуже помічний – добре товариство завжди піднімає настрій. Напевно, мої рецепти не оригінальні, але що ж іще можна додати ? Цей період треба просто пережити!