Дитинство без травм

Як, на вашу думку, убезпечити дітей від травматизму на дорозі?

Як, на вашу думку, убезпечити дітей від травматизму на дорозі?

Дорожньо-транспортних пригод на Львівщині, на жаль, не меншає. Щоденна травматична статистика з автошляхів Львова та області – наче зведення з поля бою. Травмуються та гинуть не лише дорослі, але й малеча. І скільки б інспектори ДАІ не акцентували на дотриманні правил дорожнього руху, ситуація на дорогах бажає бути кращою. Грубо нехтують правилами дорослі – як автомобілісти, так і пішоходи! На жаль, батьки, які переходять дорогу на червоне світло чи в недозволеному місці, самі подають поганий приклад своїм синам та донькам. Дітвора згодом повторює те саме і… опиняється на лікарняному ліжку. А подарунки у вигляді велосипедів та скутерів часто-густо також завершуються  госпіталізацією.

Дітей змалечку треба вчити правил дорожнього руху, щодня спілкуватися про безпеку. Загалом це спільна праця батьків, вихователів у садках,
учителів та інспекторів ДАІ. 

Сьогодні “Пошта” запитує читачів: як, на їхню думку, убезпечити дітей від травматизму на дорозі?

Світлана Добровольська,
керівник прес-центру УДАІ УМВСУ у Львівській області:

– На жаль, у державі немає чіткої програми навчання дітей правил дорожнього руху. Особливо в частині практичного навчання. Фактично в нас раз на кілька місяців у школі проводиться один урок і все. А діти мають здатність забувати, їм треба постійно нагадувати, говорити про правила дорожнього руху, спілкуватися на цю тему. Крім того, батьки на власному прикладі повинні показувати дітям, як правильно поводитися на дорозі. У нас же масово ПДР порушують дорослі, і, відповідно, діти бачать і вчиняють так само. Також це стосується дорогих іграшок: велосипедів і скутерів та й автомобілів – батьки їх купують і не задумуються, чи діти мають навики керування ними і чи можуть керувати цими засобами безпечно для себе та інших. Батьки не слідкують за цим, і є випадки, коли підлітки без дозволу беруть транспортні засоби, і в результаті є проблеми. Тому роль батьків дуже важлива в цьому питанні.  

Леся Смакула,
вчитель початкових класів:

– У шкільній програмі передбачені заняття, де дітей вчать, як правильно поводитися на дорогах. У початковій школі це предмет “охорона здоров’я”, до якого є відповідні зошити. Уже в них розроблено спеціальні завдання для дітей, різноманітні тести, питання, розмальовки. Вчимось на уроках в ігровій формі, як правильно переходити дорогу. Окрім цього, кожен класний керівник на виховній роботі проводить відповідні бесіди, дискусії, наприклад, у 2-му класі це теми безпеки на дорозі чи у дворі, правила переходу регульованого чи нерегульованого перехрестя. На початку кожного начального року діти малюють свій маршрут з дому до школи та навпаки. Після цього з учителем аналізують його. Також дітей у початковій школі без відповідної заяви від батьків вчителі не мають права відпускати самих зі школи.

Володимир Перегінець,
журналіст:

– Головна проблема в тому, що чимало наших автомобілістів є некерованими. Якщо подивитися на поведінку деяких водіїв на дорозі, то можна вжахнутися. До прикладу, на вулиці Пасічній дуже часто збивають людей прямо на пішохідному переході. Особисто був свідком кількох смертельних випадків. І тому, коли переходжу з дитиною дорогу, беру її на руки. Та навіть це не гарантує безпеки нашій сім’ї. Таке враження, що деякі водії не бачать далі кабіни власного авто. Коли вони пролітають на великій швидкості повз тебе на пішохідному переході (переважно на крутих іномарках), витворяючи при цьому неймовірні речі, виникає думка – шкода, що немає зброї, як у США, а то витягнув і почав би стріляти. Звичайно, по колесах! Якщо влади немає, то хоча б так можна зупинити те, що твориться у місті. Іншого впливу на автохамство на дорозі немає.

Марина Романенко,
психолог, співвласниця Дитячої академії раннього розвитку “FasTracKids” (Київ):

– У віці 7 – 9 років діти вже все розуміють і можуть самостійно переходити дорогу. Але до цього їх необхідно підготувати у більш ранньому віці. Вчити поведінки на дорозі потрібно змалечку і постійно. Не втомлюватися щоразу на прогулянці пояснювати, які кольори світлофора що означають (спершу діти можуть це плутати, але дратуватися з цього приводу в жодному випадку не слід), що, ступивши на проїжджу частину, слід подивитися ліворуч, а дійшовши до середини – праворуч, і такі інші, елементарні, здавалося б, речі. Їх можна пояснювати в інтерактивних іграх, а потім закріплювати на практиці. Проте батьки часто цим нехтують, при цьому активно навчаючи основ математики чи читання і забуваючи, що саме знання правил дорожнього руху зможе врятувати дитині життя. І ще одне – навчивши, не потрібно боятися відпустити дитину на дорогу саму.

Людмила Ліб,
керівник прес-центру ДАІ  м. Львова:

– Основним фактором травмування дітей є рівень культури поведінки всіх учасників дорожнього руху. Якщо хтось із дорослих дозволяє собі, будучи з дитиною, перебігати дорогу в невстановленому місці, то, коли дитина опиняється на дорозі сама, робитиме так само. Батьки, дорослі є прикладом для дітей, тому вони з наївною довірливістю повторюють їхні помилки. Поведінка батьків на дорозі має бути прикладом для дитини, а розповіді про те, як поводитись на проїжджій частині, мають бути цікавими та регулярними!
Загалом не залишайте дітей без нагляду, навіть якщо це у дворі будинку – особливо дошкільнят. Якщо придбали велосипед, ролики чи скейт, то навчіть, як ними правильно користуватись. Не дозволяйте розмовляти по мобільному чи слухати музику, коли переходять дорогу  – це відволікає увагу дитини. Не варто забувати, що заборонено перевозити дітей,  зріст  яких  менше  145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, на передньому сидінні авто. Також обов’язково пристібайте дітей паском безпеки, бо у всіх випадках, коли є ДТП, та навіть при незначному зіткненні транспортних засобів діти травмуються.

Ростислав Коваль,
PR-менеджер:

– Треба виховувати в дітях повагу і мінімальний страх перед дорогою. Щоразу наголошувати на небезпеці, яку несе проїжджа частина. Розповідати елементарні правила дорожнього руху, щоб дитина чітко знала, як себе поводити на дорозі. Але найважче це зробити тоді, коли дорослі переходять дорогу у невстановлених місцях, ігнорують сигнали світлофорів. Діти цього не розуміють. Тому перш за все на власному прикладі ми повинні демонструвати їм, як поводитись на дорозі.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4213 / 1.61MB / SQL:{query_count}