У Карпатах жили темношкірі європейці...

...а в Африці - перші люди

...а в Африці - перші люди

Британський художник Річард Нів, який спеціалізується на реконструкції зовнішності людей на основі їхніх кістяків, відтворив череп древнього європейця (або європейки) з роду Homo, до якого належали перші жителі Карпат. За версією художника, у зов­нішності древніх карпатців були змішані риси різних рас. Зокрема, Річард Нів вважає, що люди, які жили в Карпатах 35 тисяч років тому, мали значно темнішу шкіру, ніж сучасні європейці.

Використані для реконструкції останки були знайдені в печері "Pestera cu Oase" ("Печера з кістками") в румунських Карпатах. За допомогою ра­діовуглеводневого аналізу вчені з'ясували вік кісток - від 34 до 36 тисяч років. За словами Еріка Трінкауса з Університету Вашингтона в Міссурі, це найдревніші з відомих останків представника роду Homo.

А тим часом в Африці виявлена найдавніша з існуючих досі людських популяцій. Група людей, які є най­ближчими родичами загальних предків усього людства, була виявлена під час масштабного генетичного дослідження африканського населення. Дослідники дістали взірці ДНК від представників 121 популяції, які мешкають в Африці, склавши генетичну карту континенту. Виявилося, що на африканському континенті спостерігається найбільша генетична розмаїтість на планеті. Цей результат підтверджує загальноприйняту гіпотезу про африканське походження сучасної людини. При передачі з поко­ління в покоління в ДНК накопичуються мутації. Відповідно, чим більше відмінностей налічується в геномах, наприклад, представників двох різних популяцій, тим більше часу минуло з моменту, коли вони розділилися.

Чемпіонами з генетичної розмаїтості виявилися представники популяцій бушменів, які населяють південну частину Африки. Вчені впевнені, що саме з території, де живуть бушмени, близько 60 тисяч років тому люди почали розселятися світом. Незважаючи на те, що факт міграції древніх людей з африканського континенту визнаний більшістю вчених, деталі цього процесу залишаються незрозумілими. Наприклад, у дослідженні, що з'явилося в березні 2008 року, доводять, що людство залишало Африку в два етапи. Більшість людей, на думку авторів, є нащадками мігрантів "другої хвилі", однак жителі сучасних Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сирії, Австралії, Нової Зеландії та Індонезії походять від перших переселенців.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5413 / 1.54MB / SQL:{query_count}