Археологічні сенсації

В Єгипті знайшли нові мумії,  а у Венеції - поховання вампіра

В Єгипті знайшли нові мумії,  а у Венеції - поховання вампіра

Група єгипетських археологів виявила на південь від Каїра некрополь з десятками мумій, які добре збереглися. Вік деяких сягає чотирьох тисяч років, повідомив глава Вищої ради у справах старовини Єгипту Захі Хавасс.

За його словами, чотири мумії епохи фараонів 22-ї династії (931 - 725 роки до н. е.) вважають одними з найкращих будь-коли знайдених у Єгипті. "У гробницях є також мумії, вік яких перевищує 4 тисячі років, вони належать до періоду Середнього царства (2061 - 1786 роки до н. е.)", - додав глава Вищої ради у справах старовини Єгипту.

Знайдені мумії загорнуті у льняну тканину і складені в дерев'яні саркофаги, прикрашені бірюзою і позолотою. Археологи виявили у гробницях також 15 зафарбованих похоронних масок, амулети і вироби з кераміки. Поряд з некрополем знайдено залишки похоронного храму. Зауважимо, що в некрополісі Саккари на південь від Каїра досить часто робляться нові відкриття, хоча розкопки тут ведуться вже давно. Так, у лютому цього року єгипетські археологи знайшли ще понад 20 мумій у склепі, якому щонайменше 2600 років.

Продовжуючи тему археологічних сенсацій, нагадаємо, що на початку березня цього року під час розкопок поховань жертв чуми у Венеції археологи знайшли жіночий скелет... із цеглиною у роті. Учені вважають, що під час поховання жінці заткнули рот, тому що підозрювали, що вона є вампіром. "Раніше нічого такого не траплялося, - розповідав Маттео Боріні, археолог з університету Флоренції. - Хоча й були документи, в яких  написано про вампірів і про те, що їх закопували в землю з каменем у роті".

Проте американський археолог Пір Мур-Дженсен стверджує, що вже знаходив подібні поховання у Польщі. Дослідник пояснює, що в той далекий час люди дійсно вірили у вампірів і вважали, що саме вони й поширюють чуму. Це упередження могло виникнути також від того, що у жертв хвороби деколи йшла кров з рота. Щоб запобігти повстанню вампірів з могил, їм і затикали рот якимось твердим предметом, зазвичай, каменем чи цеглиною. У Середньовіччі були випадки також протикання тіла або серця небіжчика кілком, покладення серпа біля його шиї або поховання обличчям униз.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9433 / 1.54MB / SQL:{query_count}