За період із 1970 року, чисельність диких тварин на планеті зменшилася майже на 25-30 %, пише BBC News, посилаючись на дані Зоологічного товариства Лондона. На думку британських учених, це привід до трагічних катаклізмів.
Кількість тварин на суші зменшилася на 25 %, у морях та океанах – 28 %, у річках – 29 %. Люди щороку знищують близько 1 % всіх тварин. На думку Зоологічного товариства, людство переживає один із найбільш руйнівних періодів вимирання тваринного світу. Головними причинами цього процесу є забруднення довкілля, сільськогосподарська діяльність, зростання міст, а також полювання та рибальство. Зоологічне товариство спільно з Всесвітнім фондом дикої природи(WWF) складає індекс «Жива планета» (The Living Planet Index), в якому за науковими публікаціями і базами даних відстежується ситуація з понад 1400 видами тварин.
Найгірше, показує індекс, справи йдуть з морськими тваринами, чисельність яких у 1995-2005 роках зменшилася на 28 %. Чисельність океанських птахів зменшилася на 30 % зі середини 1990-х, чисельність наземних птахів зменшилася на 25 %. Найбільше постраждали риба-меч і риба-молот. Річковий дельфін, що мешкав в річці Янцзи, можливо, зник назавжди.
За словами представників Всесвітнього фонду дикої природи, в наступні 30 років зміна клімату буде серйозною небезпекою для тваринного світу. Фонд попереджає, що зменшення кількості видів тварин негативно вплине на життя людини; зокрема, збільшиться кількість паразитів і шкідників, що знищують урожаї. Генеральний директор WWF Джеймс Лип каже: «Ніхто не зможе уникнути наслідків від втрат у біологічній різноманітності планети. Це призведе і до зниження кількості нових ліків, більшої уразливості від стихійних бід і до великих ефектів від глобального потепління».