Небезпечні і корисні корови

Коров'ячий гній або призведе до змін клімату, або врятує людство від енергетичної кризи

Людство повинно подумати про те, аби їсти менше м'яса, щоб подолати глобальне потеп­ління, - заявив головний науковець ООН з питань клімату. Раджендра Пачаурі, який очолює Міжурядову раду з питань кліматичних змін, каже, що дані ООН свідчать про те, що виробництво м'яса спричиняє більше викидів парникових газів у атмосферу, ніж транспорт.

Доктора Пачаурі щойно знову призначили на посаду головного спеціаліста ООН з кліматичних змін. Міжурядова рада з питань кліматичних змін дістала Нобелівську премію за роботу у сфері зменшення викидів парникових газів. Раджендра Пачаурі розповів у інтерв'ю ВВС, що виробництво м'яса спричиняє 18% викидів парникових газів. Утім, речниця Британської національної ради фермерів каже, що викиди метану з ферм зменшуються.

Гній великої рогатої худоби, розкладаючись, виділяє дуже сильні парникові гази - оксид азоту і метан. За даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, оксид азоту сприяє парниковому ефекту в 310 разів, а метан - у 21 раз більше, ніж вуглекислий газ, який вважають головним винуватцем цього явища.

Водночас науковці кажуть, що використання гною великої рогатої худоби для переробки в біогаз може забезпечити електроенергією мільйони жителів Північної Америки, а також значно скоротити парникові викиди. Автори дослідження, опублікованого у журналі "Environmental Research Letters", спробували оцінити потужність енергії, яку може дати та чи інша кількість худоби, а також супутнє зниження викидів парникових газів. Автори статті порівнюють два гіпотетичні сценарії. Згідно з першим, усе залишається, як є, - гній розкладається природним чином, а для вироблення енергії використовують вугілля. За  другим, відходи худоби переробляються без доступу повітря в біогаз, який використовується для вироблення електроенергії замість вугілля.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5665 / 1.53MB / SQL:{query_count}