Фальшивий квиток

У місті порушили дві кримінальні справи через підробку тролейбусних та трамвайних квитків

У місті порушили дві кримінальні справи через підробку тролейбусних та трамвайних квитків

Після зникнення кондукторів у львівських трамваях та тролейбусах до проблеми “зайців” долучилася проблема підроблених квитків. Паперові свідчення проїзду номіналом 50 копійок та 1 гривня, які  підпільно штампують, минулого року почали продавати у кіосках міста! Навіть зміна дизайну та збільшення рівнів захисту не рятують транспорт від фальшивок. У “Львівелектротрансі” кажуть, що бізнес ошустів процвітає, а вдіяти з цим вони наразі нічого не можуть…

– Ймовірно, підробляли квитки й раніше. Зараз ця проблема постала гостріше через свої масштаби. Коли квитки видавали кондуктори, то, звісно, вони давали справжні. Тепер проконтролювати купівлю не можливо. Минулого року в кількох кіосках, які ми перевіряли, знайшли підроб­лені варіанти квитків. Ще кілька підроблених проїзних талонів ми знайшли завдяки заявам пасажирів, які самі виявили фальсифікат, – каже  “Пошті” Володимир Карпа, – директор ЛКП “Львів­електротранс”. – З цього приводу  правоохоронці порушили кримінальні справи. Цього року ми теж знаходили підроблені квитки, але вирахувати їхнє джерело не можемо…

Уже 16 років квитки на проїзд у львівському електротранспорті замовляють у місцевій фірмі “Альтсервіс”, під час першого замовлення перший квиток був номіналом 20 копійок. За цей час проїзний документ встиг змінити понад 20 “облич”. Саме на цій фірмі кілька разів на рік ламають голову над тим, які ступені захисту використати під час розроблення дизайну квитка, аби черговий фальсифікатор не зміг їх зламати. Нині львівський квиток у тролейбусі чи трамваї має відразу кілька ступенів захисту: захисні сітки, нумерація, захисні фарби та папір без оптичних відбілювачів.

– Підробляють усе, навіть долари, – жартує Сергій Самокіш, голова правління “Аль­тсервісу”. – Ми змушені постійно змінювати дизайн, поки тих, хто підробляє, не затримають. За минулий рік ми встигли зробити чотири варіанти дизайну, коштує така послуга 300 – 400 грн. Для порівняння, раніше ми змінювали квиток тільки тоді, коли відбувалася зміна номіналу.

За словами С. Самокіша, якщо захочете перевірити, чи справжній придбаний вами квиток, то потріть  копійкою пусту смужку талона. Якщо з’явиться напис “квиток”, то він справжній, якщо ні – підробка. Нумерація на оригіналі рельєфна, а на підробці – ні. На талонах нового зразка домінують блакитний, жовтий та сірий кольори. По периметру квиток має сріблясте обведення. Варто зазначити, що за підробку квитків фальсифікатору загрожує кримінальна відповідальність.

– Згідно зі ст. 215 Кримінального кодексу України за підробку квитків порушника або штрафують у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів, або відправляють на виправні роботи, або карають позбавленням волі до трьох років, – каже “Пошті” Денис Харчук, речник ГУ МВС у Львівській області.

Проїзд у львівському елект­ро­транспорті супроводжується не тільки такими негативними явищами, як  “зайці” і фальшиві квитки, але й позитивними – наприклад, вартість проїзду. Міжнародний туристичний журнал “Lonely Planet” опублікував рейтинг 10 найбільш бюджетних країн та міст, де можна відпочивати в ощадливому режимі. Журнал включив до рейтингу й Україну. Автори відзначають, що готелі в Києві обходяться доволі дорого для іноземців, але можна знайти ощадливий нічліг в Одесі та Львові. Особливо автори хвалять Львів, де  можна їздити у міському трамваї усього за гривню (тобто трохи більше як 10 центів). На думку вітчизняних туроператорів, це справді одне з недорогих і водночас привабливих для туристів міст.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4228 / 1.56MB / SQL:{query_count}