Припаркуйте ровер

У найближчі три місяці у Львові облаштують 12 велопарковок

У найближчі три місяці у Львові облаштують 12 велопарковок

Починати облаштовувати велопарковки з “краплі в морі” чиновники вирішили для того, аби “показати людям, що велосипед – це вид транспорту, а не просто забавка”. Так обґрунтовує плани Олег Шмід, радник міського голови, і додає, що зараз у міській раді працюють над рішенням щодо обов’язкового обладнання нових будинків місцями для паркування велосипедів.

У межах програми розвитку велосипедної інфраструктури у Львові цієї весни показово облаштують велопарковки біля будинків – по дві у кожному районі.

– Найперше варто облаштувати ті місця, де є великі скупчення людей, – розповідає “Пошті” Юрій Криворучко, начальник управління архітектури Львівської міської ради. – Тому торгові центри, дискотеки, театри якнайшвидше мають бути оснащені такими парковками. У місті вже є приклади вдалих облаштувань – у ЛНУ ім. І. Франка та Львівській політехніці.

Чиновники обіцяють, що це ще не крапка в облаштуванні парковок – до кінця року їх встановлять набагато більше, але точної цифри називати не наважуються. Поки в ратуші щойно починають працювати над велосипедними парковками, громадські організації міста можуть похизуватися своїми здобутками. Зокрема, згадані вдалі приклади парковок біля ЛНУ ім. Франка та Львівської політехніки – це минулорічні плоди роботи руху “Студент за студента”.

– Минулого року нам вдалося облаштувати 60 парковок біля вишів. Труби для них ми замовляли у Дніпропетровську, бо у Львові вони дорожчі. До прикладу, одна труба коштує 350 грн, а у Львові – понад 400, – розповідає “Пошті” Назар Драла, лідер молодіжного руху “Студент за студента”. – Щоправда, ми сподівалися зробити більше, бо виграли в конкурсі міської ради кошти на нові парковки – 8 тис. грн. Отримати їх, на жаль, так  і не вдалося…

До слова, велосипедисти хоч і задоволені місцем для парковки, але додають, що “пришвартувати” свій ровер могли і раніше, куди нагальнішою є проблема охорони залишеного транспорту. Частенько залишений велосипед крадуть. Відтак молодіжний рух “Студент за студента” радить встановлювати парковки в тих місцях, які потрапляють у поле зору охоронців найближчого закладу. Якщо парковка розміщена на території університету, то її охоронці так чи інакше бачитимуть, що там відбувається.

На жаль, облаштування у місті велосипедної інфраструктури і досі відбувається за принципом порятунок потопельників – справа рук самих потопельників. Велосипедисти Львова вже кілька років намагаються привернути увагу чиновників до проблеми відсутності велосипедних доріжок у місті. Наприклад, торік міські роверисти самотужки малювали смужки на  просп. Свободи, де б могли бути спеціальні доріжки, а також писали листа святому Миколаю біля входу в ратушу, аби нагадати про кошти в бюджеті на велоінфраструктуру.

Наразі ж любителі їздити на двоколісних добились утворення у міськ­раді робочої групи щодо розвитку велосипедної інфраструктури Львова під керівництвом першого заступника міського голови Олега Синютки. До неї увійшли керівники департаментів Євро-2012, містобудування, житлового господарства та інфраструктури, управлінь зовнішньоекономічних відносин та інвестицій і інформаційної політики та зовнішніх відносин, депутати профільної комісії, представник GТZ, керівники проектних інститутів, представники громадських організацій тощо. Своє сприяння велосипедистам нещодавно задекларував і Андрій Садовий, міський голова Львова. За його словами, під час реконструкцій вулиць тепер передбачатимуть і створення велодоріжок. Перша така має з’явитись на вул. Чернівецькій, відремонтувати яку обіцяють цьогоріч.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4164 / 1.56MB / SQL:{query_count}