Мерія планує розмістити нове сміттєзвалище у Кам’янка-Бузькому районі, що буде зі сміттям у Грибовичах – наразі не відомо
Цього тижня чиновники ратуші назвали нове місце для полігону твердих побутових відходів. За їхніми словами, найімовірніше, воно буде у Кам’янка-Бузькому районі.
– Плануємо розглядати й інші ділянки, але наразі увагу зосередили на цій, – розповідає Наталя Павлюк, директор департаменту управління житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради. – Також у планах державна екологічна експертиза та рекультивація сміттєзвалища. Думаю, за три-чотири роки Грибовицьке сміттєзвалище остаточно закриють. Де саме буде нова сміттярка і чому саме такий вибір зробили, чиновники не уточнили.
Шукаючи нові ділянки, посадовці і далі відмовчуються про долю нинішньої. Цього тижня були нарешті оприлюднені результати екологічної експертизи сміттєзвалища на замовлення міської ради. Дослідники Львівської політехніки працювали від липня і закінчити дослідження мали у жовтні, але через непроплату міськради змушені були чекати аж до лютого.
– Результати проведених аналізів показали високий рівень забруднення поверхневих вод та криниць у селах, прилеглих до сміттєзвалища, нафтопродуктами, фенолами, важкими металами, хромом, марганцем. Вода у всіх населених пунктах, зокрема у Малих Грибовичах, Великих Грибовичах, Дублянах, Малехові, не відповідає безпечним показникам, – розповів Мирослав Мальований, професор Львівської політехніки, куратор перевірки сміттєзвалища. – Нагнітати ситуацію не треба, стан речей у всіх містах України такий самий. Усі міста потерпають від неграмотного складування ТПВ, і кінцевого вирішення цієї проблеми в жодному місті немає…
Екологи вважають, що ділянка не є настільки небезпечною, аби назвати її зоною екологічного лиха. До такої ж думки схиляються і в управлінні охорони навколишнього природного середовища і в Державній екологічній інспекції у Львівській області. Оскільки наразі реального інвестора, який міг би вкласти кошти у будівництво сміттєпереробного заводу, немає, то свою увагу керманичі міста та області зосередять на пошукові нової ділянки.
– Якщо міська рада звернеться до нас із проханням виділити ділянку, до кінця тижня ми запропонуємо кілька ділянок, – коментує Володимир Губицький, заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань містобудування та інвестиційної політики.