Жовте сяйво

Якщо світлофори довго підморгують жовтим, не треба  хвилюватися - до Львова їде vip-персона!

Якщо світлофори довго підморгують жовтим, не треба  хвилюватися - до Львова їде vip-персона!

svitlo.jpg 

110 світлофорів на вулицях Львова призначені невпинно регулювати дорожній рух. Блимання світлофорів у місті програмують працівники ДАІ. За правилами, прилад має працювати в єдиному режимі "червоний - жовтий - зелений". На практиці ж триокі прилади нерідко сумно зяють більмами або блимають жовтим кольором. Останній режим, відповідно до вимог, можливий лише тоді, коли містом курсуватиме кортеж високопосадовця.

"Справа у тім, що авто відомої особи не може зупинятися ні на секунду, - говорить керівник прес-служби ДАІ у Львівській області Світлана Добровольська. - Замість світлофора працюють регулювальники. Такі привілеї тільки для невеликого списку людей: Президента, прем'єра, голови Верховної Ради та міністрів..."

Другий випадок, коли мерехтить жовтий, - на дорозі ведуть аварійні роботи. Чиновники запевняють, що третього не дано, відкидаючи масові поломки "підморгувачів". Але на вулиці Левандівській світлофор світить жовтим уже понад три місяці, та ні знаті, ні ремонту тут ніхто не помічав... А на перехресті Стрийської - Наукової світлофори із завидною періодичністю щонайменше раз на місяць взагалі не працюють, і тоді рух на цій доволі складній ділянці дороги перетворюється на суцільний хаос.

Трибарвна охорона так часто виходить з ладу й на інших вулицях міста, що на формальність кольору уваги ніхто не звертає, і люди просто переходять дорогу... Така нестриманість і сформувала стару добру львівську звичку переходити дорогу в будь-якому місці. Ситуацію нагнітають і пішоходи, і водії, звинувачуючи у недбальстві один одного. Останнім нововведенням від Ратуші стали цифрові світлофори, яких наразі  чотири. Від звичайних вони відрізняються  цифровим табло, що показує, скільки секунд світитиме "червоний" і   "зелений". Роман Заріцький, головний спеціаліст Управління інженерного господарства ЛМР, зауважив, що апаратом почали користуватися уважніше з цікавості: спочатку треба натиснути на кнопку, тоді на табло з'являється зворотний відлік часу до переходу вулицею. Такий стимул до контрольованого переходу влада вважає найкращим розв'язанням халепи, та забезпечення міста новою технікою влетить  у копієчку - 200 тисяч гривень за кожен прилад.

"Бюджет Львова поки що не може взяти на себе такі витрати, - розпачає пан Заріцький. - Ми розуміємо, що до Євро- 2012 з цим треба щось зробити, та наразі нас не підтримують. Цього року  ми подали проект обладнання міста новими світлофорами до департаменту Євро-2012, та отримали відмову. Наступного року спробуємо ще раз. А наразі замінюємо по чотири пристрої на рік..."

А поки ратушанці мудрують над  методами заохочення культурного переходу дороги та способами їх втілення, міщани далі пересуваються вулицями "по-львівськи" - тобто хаотично, не дотримуючись жодних правил дорожнього руху... 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5133 / 1.55MB / SQL:{query_count}