Нова модель міськради: рух уперед чи політичні амбіції

“Свобода” пропонує свою версію структури ратуші, а також суттєве скорочення чиновників і працівників ЛКП

“Свобода” пропонує свою версію структури ратуші, а також суттєве скорочення чиновників і працівників ЛКП

Львівська міська рада в очікуванні змін. Цього тижня міські депутати заявили, що вже з наступного місяця візь­муться за зміну структури виконавчих органів. Водночас, у Києві задекларували бажання затвердити єдиний штатний розпис для усіх міських рад України.

Ламати – не створювати

Про своє бажання щось міняти у міській раді “Свобода” заявляла з перших днів після виборів. Три місяці свободівці думали, що саме треба міняти, і, здається, таки придумали. Депутатам, які мають більшість у сесійній залі, не вгодила система департаментів.

– Зараз йде дуже активна підготовка до зміни структури міськради. На наш погляд, нинішня структура не відповідає запиту сьогодення, – розповів “Пошті” Руслан Кошулинський, голова фракції “Свобода” у ЛМР. – Вона подібна до старої системи водопостачання, яка пофарбована сучасною фарбою. Це величезне нагромадження бюрократичного апарату. Є міський голова, його заступник, директор департаменту, начальник управління, а потім ще виконавець. Ми намагатимемось мінімізувати кількість управлінь, які ухвалюють рішення. Також наполягатимемо на тому, щоб департаменти були усунені як зайва ланка, яка потрібна лише для статусу чи для переговорів з іноземцями.

Неофіційні джерела “Пошти” натякають, що зміну структури депутати затіяли не так заради зміни самої структури, як заради зміни кад­рів. Подейкують, свободівці не проти поставити своїх людей на чолі економічного блоку міської ради. Офіційного підтвердження наразі немає. Нагадаємо, очевидно, саме з легкої руки депутатського корпусу першою ластівкою кадрових змін стала Надія Оксенчук, начальник управління освіти ЛМР, претензії до роботи якої мали свободівці.

Представити нову модель міської ради свободівці планують уже в першій половині березня. Кардинальні зміни, які пропонує “Свобода”, не до вподоби нинішньому керівництву міста. Андрій Садовий, міський голова Львова, запевняє – система департаментів виправдала себе, і міняти нічого не треба.

– Департаменти є у польських містах, також деякі українські міста, зокрема Вінниця, зараз переходять на цю ж систему, – прокоментував “Пошті” Андрій Садовий. – У нас система департаментів працює з 2006 року. Вона була також у період, коли посаду мера обіймав Василь Куйбіда. Пропозиція депутатів повернутись до структури 2002 року, на мою думку, не є корисною для громади Львова. Це крок назад. Департаменти дозволили нам зменшити кількість заступників. Департамент напрацьовує основний керунок цілої сфери. Це європейська модель успішних міст, і я не збираюсь від неї відмовлятись.

Ще одне ноу-хау свободівців – суттєво скоротити штати чиновників міськради і комунальних підприємств. При цьому тим, хто залишиться, депутати обіцяють підняти заробітну плату і таким чином сподіваються подолати корупцію у ратуші. “Сьогодні є велике нагромадження людей. У системі міської ради, разом із усіма комунальни­ми підприємствами, працює 20 тисяч осіб. Жодна система не є ідеальною, але вона має відповідати сьогоденному запиту”, – прокоментував пан Кошулинський. Однак і ця ідея навряд чи приживеться, адже не має підтримки у керівництва виконавчих органів.

– Така пропозиція може сприйматись мешканцями дуже радісно. Але треба пам’ятати, що перед міською радою стоїть завдання якісно­го обслуговування мешканців. Наприклад, у Вроцлаві чиновників удвічі більше. У Леоні – втричі. І вони постійно кажуть, що їм мало людей, – сказав Андрій Садовий.

Один штатний розпис для всіх

Змінювати структуру ради хочуть не лише у Львові, але й у Києві. Уряд запропонував новий проект постанови “Про типові штати органів місцевого самоврядування”, за яким хоче уніфікувати структуру всіх органів самоврядування в країні, а також пропонує значне скорочення штатів. Зокрема, у Львівській міській раді пропонують звільнити 34,8% чиновників. Свою стурбованість з приводу проекту постанови вже висловила Асоціація міст України.

– Я не знаю жодної демократичної країни, де була би уніфікована структура місцевого самоврядування. Такі речі можливі у тоталітарних країнах. Наприклад, нам потрібно зараз створювати управління новітніх технологій. Не думаю, що воно потрібне у Бердянську чи Полтаві, – резюмував міський голова Львова.

Володимир Квурт,
секретар Львівської міської ради V скликання:

– Можна зараз по-різному розцінювати філософію ради, але, перефразовуючи відомий вислів, скажу, що поганому танцюристу тільки департаменти заважають. Коли ми сьогодні говоримо про ефективність управління в місті, то треба розуміти, з якою метою і яка модель буде працювати.

Безперечно, можна сперечатися, що краще: працювати через заступників чи через департаменти, але перед тим, як робити якісь заяви, потрібно сформувати філософію, яка в них закладається. Треба зробити порівняльну оцінку інформації щодо скорочення персоналу і завдань, які будуть стояти перед міською радою в найближчій перспективі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4534 / 1.59MB / SQL:{query_count}