Аварійні відімкнення у центрі міста, які вже стали звичними для його мешканців, можуть значно зменшитися вже наступного року. “Львівобленерго” починає роботи з будівництва підстанції “Цитадель”.
Про будівництво нової підстанції говорять вже кілька років. Адже наразі всі споживачі центральної частини Львова – від вул. Шевченка до вул. Пасічної – живляться від однієї трансформаторної підстанції “Львів-3”, збудованої ще у 1957 році.
– Упродовж останніх років постійно збільшується кількість споживання електроенергії. І не тільки кафе чи ресторанами, які розміщені в центральній частині міста, але й мешканці теж постійно збільшують споживання. Квартири просто нашпиговані електроприладами: підігрів підлоги, кондиціонери, електронагрівачі та інша побутова техніка. Натомість мережі не розраховані на таке різке збільшення потужності. А трансформаторна підстанція “Львів-3” і поготів. Тому будівництво нової підстанції, яка б розвантажила центр, життєво необхідне, – розповіла Галина Єлєсєєнко, керівник відділу корпоративних зв’язків ВАТ “Львівобленерго”.
Енергетики цього року обіцяють почати перші монтажні роботи з будівництва підстанції “Цитадель”.
Після трирічних переговорів Львівська міська рада виділила земельну ділянку. В 2009 – 2010 роках відбулися громадські слухання містобудівної документації розміщення підстанції, проведено археологічні дослідження на місці майбутнього розташування підстанції, отримані експертні висновки та необхідні дозволи. Тож зараз енергетики реконструюють та підсилюють підстанцію “Львів-21” з метою заживлення підстанції “Цитадель”. А з настанням сприятливих погодних умов візьмуться до будівельно-монтажних робіт. На це у 2011 році передбачено 20 млн грн.
У “Львівобленерго” сподіваються, що 2012 року побудують нову підстанцію і проблему з електропостачанням центральної частини міста буде вирішено.
Водночас величезне навантаження, яке зараз має підстанція “Львів-3”, не єдина причина аварійних відімкнень у цих районах.
– Часто мережі пошкоджують під час проведення ремонту вулиць та тротуарів. Ще однією проблемою є застарілі електромережі всередині будинків, про що ми неодноразово наголошували міській раді, – зазначила Галина Єлєсєєнко.
До слова, оновлення внутрішньобудинкових мереж може вдвічі збільшити їхню пропускну здатність. Натомість, якщо їх не поміняти, то мешканці деяких будинків можуть і не відчути ефект, який дасть будівництво нової трансформаторної підстанції.
У ратуші ж виправдовуються: грошей на все не вистачає.
– Це можна фінансувати з бюджету розвитку. А пропозицій до бюджету розвитку в десятки разів більше, ніж реальних коштів, які ми зараз можемо отримати, – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
До теми:
Поки у ратуші шукають гроші, а “Львівобленерго” збирає документи на будівництво нової підстанції, страждають мешканці. Лише з початку року у місті вимикали струм кілька десятків разів. Були навіть випадки, коли струм не вмикали всю ніч. Як наслідок – не працювали котельні і в будинки взимку не подавалося тепло.