У Львові минулого року семи тисячам заявникам відмовили в отриманні субсидій
Торік до районних відділів соціального захисту Львова по житлові субсидії звернулось майже 32 тис. громадян – з них понад 25 тис. родинам їх призначили. Натомість семи тисячам відмовили в отриманні субсидій. Сьогодні “Пошта” детально зупиниться на тому, кому, згідно із законодавством, не може бути призначено державну субсидію.
По-перше, коли у складі сім’ї є працездатні особи, які не працюють офіційно і не зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні. У такому випадку сім’ї рекомендовано вирішити питання працевлаштування (реєстрація в центрі зайнятості, влаштування на роботу).
По-друге, коли діти чи інші родичі, які прописані в житловому приміщенні, фактично працюють чи проживають за кордоном. У цьому випадку сім’я не може претендувати на житлову субсидію через неможливість подати довідку про доходи. Як інформує прес-служба міськради, таким родинам рекомендовано звернутись до надавачів комунальних послуг та зняти осіб, які не проживають тривалий час, з оплати за житлово-комунальні послуги.
Значна кількість звернень від громадян, які не є власниками житлових приміщень (квартир, приватних будинків). Тобто, мешканець (заявник), навіть у випадку отримання листа від Пенсійного фонду України, є зареєстрованим у житловому приміщенні, але власником є інша особа, яка там не зареєстрована, тоді заявник не може сподіватися на державну житлову субсидію. А якщо власник зареєстрований у цьому помешканні, він має звернутись у районний відділ управління соціального захисту за місцем прописки для оформлення субсидії.
По субсидії звертаються громадяни, які мають заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, яка виникла до 1 грудня 2006 р. Тобто, відомо, що тепер діє норма, коли заборгованість за ЖКП не впливає на можливість отримати державну субсидію, проте це стосується поточної заборгованості, яка утворена після 1 грудня 2006 р. А ті мешканці, які мають борг, утворений до цієї дати і не мають укладеної угоди з реструктуризації, сподіватися на субсидію не можуть.
Нагадуємо, що для оформлення субсидій мешканцям потрібно звертатись у “єдині приймальні” районних відділів соцзахисту за місцем реєстрації. Вони працюють без обідньої перерви – з понеділка до четверга, з 9.00 до 18.00, а у п’ятницю – до 16.45. Також, з метою надання фахових консультацій, в управлінні діють гарячі телефонні лінії для мешканців, за якими можна отримати необхідну інформацію. Крім того, інформацію про житлову субсидію та інші види допомог можна прочитати на сайті “Львів соціальний” www.city-adm.lviv.ua/lvivsocialnyj/.