Двоставковий чи одноставковий?

Львів’янам знову планують змінити систему оплати за теплопостачання

Львів’янам знову планують змінити систему оплати за теплопостачання

Депутати від ВО “Свобода” мають намір переглянути доцільність і законність двоставкого тарифу на теплопостачання. Натомість чиновники міськради запевняють: завдяки його впровадженню вдалося модернізувати котельні і тепер економити на ресурсах, тож причин змінювати двоставковий тариф на одноставковий – немає. Львів’яни ж прагматично ставляться до змін і не вірять, що від форми оплати зміниться сума.

Нещодавно Руслан Кошулинський, голова фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді, заявив, що депутати зараз опрацьовують інформацію щодо двоставкого тарифу для того, щоб визначити його доцільність. До кінця цього опалювального сезону народні обранці планують визначитися, чи залишати двоставковий тариф за послуги з теплопостачання.

– Під час зустрічей із мешканцями ми домовились, що через місяць запросимо на зустріч представників ЛКП “Львівтеплоенерго” і ЛКП “Львівводоканал” для обговорення цієї теми. Під час опалювального сезону не можна зняти закладену схему тарифікації, але це можна зробити з нового опалювального сезону, – заявив депутат.

Що стало приводом до таких роздумів депутатів, невідомо. Міський голова Львова Андрій Садовий назвав це “політичним прийомом”.

– Завдяки реформам, які ми робимо, нам суттєво вдається економити електроенергію. Якби їх не було, підприємства споживали б у півтора раза більше електроенергії, і ціна на тепло та гарячу воду була б більшою, – зазначив міський голова Андрій Садовий.

Наталія Павлюк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, теж запевняє, що двоставковий тариф себе виправдав, оскільки дав можливість теплопостачальним підприємствам працювати планово.

– Сума оплати не зміни­ться від того, чи буде у місті двоставковий, чи одноставковий тариф. Якщо при одноставковому платите лише  за ті місяці, коли отримуєте тепло, то за двоставковим – ця сума розбивається на увесь рік. Для підприємства це набагато краще, – резюмувала чиновниця. Своєю чергою, пересічним львів’янам все одно, як нараховується тариф на тепло, а більше цікавить – скільки нарахують.

– Для мене не важливо,  тариф дво- чи одноставковий. Мене передусім цікавить, скільки я платитиму за опалення мого помешкання, а будь-які зміни у формі нарахування оплати вважаю черговою спробою змусити споживачів платити більше. Адже, знявши плату за приєднане теплове навантаження будинку і повернувшись до одноставкового тарифу, обов’язково піднімуть плату за спожиті гігакалорії, порахувати які й так складно. До того ж все навантаження на сімейний бюджет лягатиме на період опалювального періоду, що також становитиме певні незручності для багатьох, –  розповіла  Ольга Дацій, мешканка Львова

А платити більше, ймовірно, таки доведеться. За словами Мирона Тереха, директора ЛКП “Залізничнетеплоенерго”, наразі тариф збитковий, тож підприємство звертатиметься до Національної комісії  регулювання електроенергетики  про підняття його до економічно обґрунтованого.

– Складова газу в тарифі на теплопостачання близько половини. Зважаючи на те, що газ подорожчав на 50%, тарифи мали б підвищити на 27-28%. Натомість зросли  на 10%,  і зараз збільшуються борги. Ми оплачуємо газ за рахунок коштів, які б мали йти на ремонтні роботи та інші витрати, оскільки за електрику ми змушені платити вчасно, зарплату працівникам і податки теж. Тож ми знову звернулися у НКРЄ, щоб нам скоригували тариф, хоча б відповідно до тих висновків, які ми дістали в Інспекції контролю за цінами, – резюмував  Мирон Терех.

Отож, питання форми оп­лати за тепло незабаром може замінити питання про те, скільки платити і яка якість наданих за ці гроші послуг.

Довідка

Двоставковий тариф – тариф на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, який складається з річної абонентської плати (вартості обслуговування одиниці теплового навантаження будинку) – постійна складова та вартості одиниці реалізованої теплової енергії, послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води – змінна складова тарифу.

У літній період плата нараховується лише за постійні витрати підприємства (обслуговування і ремонт мереж, котелень, заробітна плата та інше), а під час опалювального сезону до цього додають плату, необхідну для придбання газу, електроенергії, вироблення і транспортування тепла. Зараз за такою системою працює приблизно 70% міст України. У Львові вона діє з 2006 року.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0423 / 1.58MB / SQL:{query_count}