Проблемне паркування

Відсутність автостоянок, безсилля інспекторів ДАІ та самовільне паркування стали фатальними для центру Львова. Пішоходи змушені ділити хідники з автівками

Відсутність автостоянок, безсилля інспекторів ДАІ та самовільне паркування стали фатальними для центру Львова. Пішоходи змушені ділити хідники з автівками

Після заборони “Візиру” хідники Львова перетворилися на суцільний паркінг. Якщо раніше існувала хоч якась можливість, що порушників правил паркування притягнуть до відповідальності, то нині даішники розводять руками і зізнаються – впливу на ситуацію фактично не мають. За словами Ірини Маруняк, голови Галицької райдержадміністрації м. Львова, якщо подивитися на вулиці центру міста – проспект Свободи, Чайковського, Дудаєва, то фактично 30% їх заставлені автівками, припаркованими у недозволених місцях.

Авто на хідниках

– У Галицькому районі є проблема з паркуванням автомобілів у невстановлених місцях, зокрема і на хідниках. Ми мали розмову з керівництвом ДАІ міста щодо притягнення водіїв, які ставлять машини в заборонених місцях, до відповідальності. Штрафи за неправильно припарковане авто становлять від 255 до 340 гривень, –  розповідає пані Маруняк. – Взимку ці порушення особливо створюють незручності, бо під час снігопадів снігоочисні машини не можуть проїхати, а під час дощів пішоходам складно ходити тротуаром.

Інспектори ДАІ згадують часи, коли у місті працювали “Візири” та евакуатори – тоді можна було навести лад з машинами. Натомість зараз правоохоронці фактично безсилі, адмінпротоколи  можуть скласти тільки тоді, коли на місці є водій, якщо його нема – то й покарання немає. Для порівняння – якщо торік за перші два тижні січня завдяки “Візиру” було складено 2100 протоколів про порушення правил паркування, то за аналогічний період цього року – лише 394 адмінпротоколи.

– Ще торік неправильно припаркованих автівок майже не було. Тепер скласти протокол ми можемо тільки тоді, коли на місці є водій. Якщо він вчасно не сплатить штраф, то під час проведення техогляду не зможе отримати відповідного документа, – коментує Роман Лютий, начальник відділення організації дорожнього руху відділу ДАІ Львова.

Якщо ж даішникам не пощастить “вполювати” порушника на місці злочину, то і покарати його вони не зможуть.

Якщо ціна за паркування підвищиться, порушників побільшає

За словами Романа Лютого, у центральній частині міста щодня патрулюють два-три наряди міліції, але впіймати вдається не усіх порушників. Окрім того, пан Лютий зауважує, що у міській раді зараз порушують питання підвищення ціни за годину паркування у центрі, що може потягнути за собою ще більше зухвальство з боку водіїв, які й без того не горять бажанням  сплачувати за місце. Погоджується з правоохоронцем і паркувальниця Мар’яна, яка працює в центральній частині міста.

– Коли йшла мова про підвищення, водії наперед обурювалися можливим збільшенням цін. Найімовірніше, всі паркуватимуться де завгодно і не платитимуть. А боротися із цим неможливо. У Києві, до прикладу, є спеціальні блокувальні системи – якщо водій не заплатив, він просто не виїде. У нас, на жаль, немає засобів боротьби, – розповідає “Пошті” пані Мар’яна.

Нагадаємо, що торік у грудні депутати міськради не прийняли ухвали, яка передбачала суттєве підвищення оплати за паркування. Планувалось, що плата за паркування одного транспортного засобу за годину різнитиметься залежно від привабливості місця паркування.

Місто поділили на три зони. Перша зона – Центральна, до якої, зокрема, входять вулиці Франка, Грушевського, Мартовича, Стефаника, Словацького, Січових стрільців, Університетська, Лепкого, Городоцька, пл. Князя Осмомисла, вул. Гонти, Кривоноса, Винниченка, пл. Соборна. На цих вулицях годинна стоянка авто мала б коштувати 10 грн. До другої зони входить територія історичного ареалу – забудови XII – поч. XX ст. Година паркування тут мала б коштувати 4 грн. До третьої зони належать транспортні вузли та магістралі – поза межами попередніх зон. Вартість паркування у них – 2 грн. Попри те, що ухвалу не прийняли, вартість паркування, ймовірно, таки зросте. Адже цьогоріч вливання від штрафів за незаконні стоянки суттєво впадуть (суму штрафу ділять на два: половину відправляють до міського бюджету, решту – до державного), то, можливо, депутати прагнутимуть поповнити бюджет саме за рахунок паркування. До слова, минулоріч до міського гаманця потрапило 2 мільйони 965 тисяч гривень за паркування із запланованих 2 мільйонів 971 тисячі гривень.

Паркінги до Євро-2012?

За інформацією управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради, у центральній частині міста є 16 зон паркування. Це – близько півтори тисячі паркомісць. Третина з них платні. За словами працівників ДАІ, навіть це забезпечує лише третину від реальної потреби.

– Ми неодноразово інформували облдержадміністрацію та міську раду про те, що слід збільшити кількість місця для паркування. Важко сказати, наскільки саме місць слід збільшити паркінги, але кількість транспорту постійно зростає. – коментує Роман Лютий.

Панацеєю для міста від засилля неправильно припаркованих автівок мали б стати нові багатоповерхові паркінги. У центральній частині міста – підземні. Свого часу на містобудівельний раді розглядали питання будівництва нових паркінгів у центрі. Тоді ж затвердили чотири ділянки: на вул. Вітовського, Батуринській, Стефаника та площі Петрушевича. У ратуші навіть провели інвестиційний конкурс і ще 2009 року визначили інвесторів забудови для трьох із зазначених ділянок (окрім вул. Батуринської). Однак жоден із переможців конкурсу так і не знайшов коштів для початку робіт...

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4503 / 1.59MB / SQL:{query_count}