Кредитом по холоду

Навесні Львів планує взяти в Європейському банку реконструкції та розвитку кредит на 20 мільйонів євро на реконструкцію теплопостачальних підприємств міста

Навесні Львів планує взяти в Європейському банку реконструкції та розвитку кредит на 20 мільйонів євро на реконструкцію теплопостачальних підприємств міста. Ще 10 млн євро місто отримує в “навантаження” як грант шведського уряду для впровадження енергоощадних заходів у сфері теплопостачання.

Нагадаємо, у квітні минулого року Львівська міськрада уклала з ЄБРР попередню угоду про наміри, якою задекларувала бажання взяти кредит. Після цього до Львова прибули консультанти ЄБРР та AF Group – шведської консалтингової групи, яка серед іншого займається дослідженням у сфері енергозбереження.

– Іноземні фахівці оцінювали технічний та фінансовий стан теплопостачальних підприємств, фінансову спроможність Львівської міськради та загальний стан сфери теплопостачання в місті. Активну участь у дослідженні брали також фахівці теплоенерго. У середині лютого вони мають подати на затвердження міської ради спільно розроблену  програму заходів з реконструкції теплопостачальної системи міста. Пізніше ЄБРР має її погодити, і в кінці березня ми отримаємо проект кредитної угоди з чіткими умовами, відсотковою ставкою та термінами погашення, – зазначив Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій ЛМР.

Чиновник додав, що попередньо планували 20 млн євро порівну розподілити на реконструкцію застарілих котелень, заміну магістральних тепломереж та встановлення індивідуальних теплових пунктів. Щодо 10 млн євро гранту шведського уряду – за них планують встановити теплові насоси, які відбиратимуть тепло з Полтви і таким чином обігріватимуть місто. “Фахівці провели дослідження і виявили, що в Полтві протягом року зберігається стала плюсова температура, тож взимку цілком реально використовувати цю підземну річку для обігріву будинків і таким чином економити газ”, – запевняє Сергій Кіраль.

Водночас на заваді оптимістичним планам ратуші може стати новий бюджетний кодекс.

– Раніше Міністерство фінансів ставило певне обмеження щодо кредитів: сума коштів, які йдуть на їх обслуговування, не мала перевищувати 10% від видатків загального фонду міського бюджету. Натомість новий бюджетний кодекс ставить суворіші обмеження щодо можливості залучення  містами кредитів. Тож поки це питання вирішується, – резюмував Сергій Кіраль.

Наразі місто вже має кілька кредитів. Перший кредит 24,24 млн дол. США у 2006 році взяло ЛКП “Львівводоканал” у Світового банку на цілодобове водопостачання. Наступною була муніципальна позика Львова. Під гаслом “Відремонтуємо всі дороги в місті!” міськ­рада на чолі з Андрієм Садовим 2007 ро­ку вийшла на ринок цінних паперів з облігаціями на суму 92 млн грн. ЛКП “Львів­світло”, щоб поліпшити освітлення міста, позичило в Українській державній інноваційній компанії на чотири роки 22 млн грн. Ще 200 млн грн муніципальної позики взяло місто на будівництво нової євроарени. Щоправда, після того, як держава взяла на себе зобов’язання  щодо будівництва євростадіону, ці гроші скерували на реконструкцію міських шляхів. У планах ратуші також взяти 26 млн євро кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку на перебудову шляхів вздовж трамвайних маршрутів № 2 і № 6 та 12 млн євро – на придбання трамваїв, модернізацію трамвайних депо. Більшість цих коштів міська рада має віддати до 2015 року.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4605 / 1.56MB / SQL:{query_count}