Готель серед вишиванок?

Плани посадовців звести на місці сувенірного ринку "Вернісаж" готель вперше оприлюднив директор департаменту Євро-2012 Олег Засадний. За його словами, для реалізації цієї ідеї вже знайшлися потенційні інвестори.

vernisaz.jpg 

Плани посадовців звести на місці сувенірного ринку "Вернісаж" готель вперше оприлюднив директор департаменту Євро-2012 Олег Засадний. За його словами, для реалізації цієї ідеї вже знайшлися потенційні інвестори. Цікаво, що несподіванкою заява про готель на місці ринку стала не лише для львівської громади, але й для більшості міських посадовців. Ба більше, "готельні плани" виявилися абсолютним сюрпризом для начальника управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко (а ділянка належить до історичної спадщини ЮНЕСКО) і для начальника управління земельних ресурсів Ігоря Гуменчука. Не менш подивованими були й люди, які торгують на "Вернісажі" (хоча їм до "подарунків" від влади міста не звикати), та львівські архітектори.

Суб'єктивний погляд

Андрій Салюк,
президент благодійного фонду "Збереження історико-архітектурної спадщини Львова"

Мені дивно, чому знову виникла ідея забудови цієї площі, адже раніше її вже відкинули як таку, що не має  належного обґрунтування. Може, невдовзі з'явиться й ідея забудувати площу Ринок. На місці "Вернісажу" завжди була площа, яка у всіх європейських містах теж є містобудівним елементом. Навіть коли там був Низький замок, це було його подвір'я. Крім того, ця ділянка належить до території ЮНЕСКО, що вимагає погодження будь-якого будівництва з центром Світової спадщини. Я маю великі сумніви, що ЮНЕСКО буде в захопленні від цієї ідеї. Думаю, що вона також не пройде громадські слухання. У нас і так  неймовірна, щільна забудова, тому нам потрібен вільний простір. Окрім того, ця територія є в заплавах річки Полтви, і ґрунти тут дуже специфічні й небезпечні для нового будівництва. Зараз існує серйозна проблема із фундаментом театру імені М. Заньковецької. Будівля театру може не витримати такого масштабного будівництва поряд. Але, крім театру, навколо цієї площі є багато пам'яток національного значення.

- Я нічого не знав про ці плани. Але буча поспішна. Як пояснив мені Олег Засадний, ця земельна ділянка є в програмі підготовки до Євро-2012 під будівництво готелю. Та ми її не опрацьовуємо, оскільки там були проблеми з громадськістю. До врегулювання всіх юридичних нюансів, ми жодної активної роботи щодо підготовки ділянки до аукціону чи чогось іншого не проводимо, - пояснив Ігор Гуменчук.

Та попри заяву чиновника, в програмі підготовки міста до чемпіонату,  затвердженій виконавчим комітетом Львівської міської ради 28 груд­ня 2007 року, "Пошта" цієї ділянки так і не знайшла . Можливо, пан Засадний просто поквапився згадати цей документ у гарячковому пошуку виправдання за необдуману заяву?

Щоправда, за словами головного архітектора міста Юрія Криворучка, таку ідею й справді колись обговорювали в Ратуші. Посадовець наголошує, що з цією ділянкою не все так просто. Адже передусім там треба провести археологічні розкопки, які є доволі дорогими. На цьому місці мають бути залишки Низького замку та костелу св. Катерини. Однак можливості будівництва виключає.

- Ми хочемо освоїти цю ділянку. Там можна побудувати готель або офісний центр. У майбутньому проекті обов'язково треба передбачити можливість експонування археологічних пам'яток. У новому об'єкті також можна буде продавати сувеніри. Остаточне вирішення питання, що там буде, залежить від того, коли і який з'явиться інвестор. Або місто може виставити ділянку на інвестиційний конкурс. Водночас площу можна і залишити, - розвинув ідею забудови "Вернісажу" Юрій Криворучко.

Та наразі посадовці з'ясовують, звідки ж узагалі виникла ідея будівництва готелю на "Вернісажі". Виглядає на те, що докладно про неї відомо лише панові Засадному, який, за інформацією "Пошти", просто помилився під час прес-конференції та, не бажаючи визнати власної помилки, розвинув ідею. До прикладу, підприємців та митців, які продають свої вироби на сувенірному ринку, Олег Засадний запропонував переселити... на площу Ринок. Та поспілкувавшись із міськими посадовцями, "Пошта" виснувала, що таке бачення має лише директор департаменту, решта ж чиновників категорично проти.

Суб'єктивний погляд

Василь Івановський,
начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА

Для мене такі плани стали несподіванкою. На цій ділянці ще фактично не проводили археологічні дослідження. Але ми знаємо, що там знаходяться залишки Низького замку, ділянка входить до території ЮНЕСКО. Там не можна навіть планувати будівництва готелю. Я думаю, що всі поважні організації, які мали б погодити проектну документацію, її не затвердять. Це ще раз підтверджує необхідність відновлення Державного заповідника та відновлення державного контролю над цією територією.

- Ми справді пропонували торговцям з "Вернісажу" перебратися на інше місце, наприклад, на площу імені Данила Галицького. Але мені дуже дивно, що Олег Засадний раптом запросив їх на площу Ринок. Так можна їх запросити і до свого дому. Площа Ринок не розглядається як місце під ринок, - сказав у коментарі "Пошті" Юрій Криворучко.

Щоб це не було: випадкова помилка чи ідея, яка просто чекає свого часу на втілення, незабудована ділянка у центрі міста, вочевидь, таки муляє комусь очі... Адже це вже не перша спроба чиновників покласти око на площу Вічеву. Нагадаємо, рік тому посадовці міської ради оголосили про наміри побудувати на місці мистецького ринку підземну автостоянку. Одним із головних аргументів проти такої ідеї став болотяний ґрунт, забудова якого може негативно вплинути на навколишні будинки, серед яких й театр ім. М. Заньковецької.  Після багатьох протестів та звернень у державні установи з охорони культурної спадщини, від цих планів таки відмовилися. Чи надовго?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4877 / 1.6MB / SQL:{query_count}