Лобі на 20 тисяч

Хто і як відстоює інтереси львівського Євро у Києві

Хто і як відстоює інтереси львівського Євро у Києві

Що ближче до проведення Євро-2012, то примарнішими стають надії Львова на грошовитих інвесторів, які готові вкладати мільйони у розвиток інфраструктури міста. Спершу, неначе мильна бульбашка, луснули обіцянки очільників міста щодо кількох інвесторів для стадіону. Невідомо, чи виправдаються сподівання і що­до охочих будувати супутні об'єкти, як-от готелі, виставковий зал тощо. Міські посадовці все більше починають звертати погляд на державний бюджет...

Марічка Ільїна
mer.jpg

Інтригуючий перфоменс на площі Ринок з Києва спостерігають мовчки

 

Але здобути кошти з державної скарбниці не так легко. Й аргументи - "ми хороші, дайте нам грошей" - звучать непереконливо. У цивілізованих країнах для цього використовують інститут лобізму. Десь він офіційний і визнаний, як-от в США, а десь ні. Однак без цього важливі питання у політиці фактично не вирішують. У нас про лобізм лише починають відкрито говорити. Але в ситуації з Євро-2012 треба не говорити, а діяти. Екс­перти визнають, що лобіювати свої інтереси завдяки сильному "земляцтву" добре вда­ється Донецьку та Дніпропетровську. А от Львів свої зв'язки поки що майже не використовує.

Саме для лобіювання інтересів Львова у столиці у грудні минулого року в Ратуші запровадили посаду заступника міського голови Львова з питань підготовки до Євро-2012. Її обі­й­няв Олександр Жаріков. Про важливість для міста та особливе ставлення міського голови Львова до пана Жарікова свід­чить, зокрема, його зарплата. Так заступник місь­кого голови має 19 223 грн, тоді як у мера "лише" трохи більше 16 тисяч. Крім того, київський офіс заступника міського голови обходиться міському бюджету у понад 20 тисяч гривень щомісяця. Щоправда, поки що особливих результатів роботи пана Жарікова у Львові не дуже помічають. Зокрема, багато претензій до нього мають депутати Львів­ської міської ради.

Олександр Жаріков виправдовується, мовляв, з такою кількістю роботи часу на спілкування з журналістами та депутатами просто не залишається.

"Моїм найбільшим досягненням є те, що ми можемо впливати на рішення, які приймає уряд щодо підготовки до Євро. Це можливо, бо я беру безпосередню участь у всіх нарадах, і це дуже добре для міста. Бо інші міста активно лобіюють свої інтереси", - сказав "Пошті" пан Жаріков.

Водночас народні депутати України від Львівщини відзначають, що місто майже не використовує своє представницт­во в столиці. Більшість з них навіть не знає, що в Києві пос­тійно працює заступник міського голови, бо Олександр Жаріков з ними поки що не контактував.

Суб'єктивний погляд

Андрій Парубій, 
народний депутат України

У Києві немає спеціальної позиції щодо Львова. Йде загальне бюджетне фінансування на всі міста. Зараз треба говорити радше не про державне фінансування, а про те, чи зможе міська влада знайти та залучити інвестиційні кошти. Фінансування  Львова та інших міст є відкритим і відбувається відповідно до передбачених норм. Віце-прем'єр Іван Васю­ник - львів'янин і головна фігура в уряді, яка відповідає за підготовку до Євро. Він дуже активно працює і намагається робити все, щоб місто максимально профінансували. Але багато залежить від  бюджету.

Суб'єктивний погляд

Володимир В'язівський, 
народний депутат України

Львів недостатньо використовує те, що має велике представництво в Києві як в міністерствах, так і в депутатському корпусі. Раніше ці важелі активніше використовували. На жаль, зараз влада Львова та області не організовувала зустрічі з депутатами перед прийняттям бюджету 2008 року. Потрібно провести конструктивну розмову між містом, областю і депутатським корпусом, який серйозно представлений у багатьох парламентських комітетах. Місту потрібно брати активнішу участь у переговорному процесі, щоб лобіювати свої інтереси на рівні Києва.

Суб'єктивний погляд

Остап Процик, 
начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР

Ми постійно контактуємо зі всіма львів'янами, які є у Києві. Часто підтримуємо ці контакти не лише тому, що вони земляки, а тому, що, наприклад, віце-прем'єр Іван Васюник відповідальний від уряду за Євро-2012. Аргументувати, що ви львів'янин і дайте гроші, не зовсім нормально. Звісно, ми сподіваємося, що люди, які уповноважені приймати рішення і які є родом зі Львова, не ображатимуть наше місто.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4542 / 1.59MB / SQL:{query_count}