Жорсткий, але справедливий

Дисципліна, кадрові ротації та реформи – пріоритети новопризначеного губернатора Львівщини Михайла Цимбалюка

Дисципліна, кадрові ротації та реформи  – пріоритети новопризначеного губернатора Львівщини Михайла Цимбалюка

Напередодні Нового року Президент України Віктор Янукович “подарував” Львівщині нового очільника – замість Василя Горбаля глава держави призначив губернатором колишнього головного міліціонера Львівщини, 46-річного генерал-лейтенанта Михайла Цимбалюка, який досі керував Тернопільською облдержадміністрацією.

Загалом Михайло Цимбалюк добре обізнаний із Львівщиною, з її проблемами, сильними та слабкими сторонами, бо двічі працював тут головним міліціонером і заслужив повагу в широкого кола політичної та бізнес-еліти. З огляду на це є надія, що новий губернатор швидко знайде порозуміння із політичним та бізнесовим середовищем, а це, своєю чергою, забезпечить успіх його господарської діяльності на посаді голови ОДА.

Учора, 22 грудня, в сесійній залі Львівської облради віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко представив нового голову облдержадміністрації.

“Усі ті хороші починання, які в області провели Василь Горбаль та його команда, обіцяю примножити та логічно завершити. Хотів би, щоб львів’янам не соромно було, що обіймаю цю посаду. Моє кредо – робити людям добро, поки Бог дає на це можливість, і працювати перший день, як останній, і останній, як перший. Філософія призначення каже, що коли тебе представляють, то всі подальші рішення і дії мають виходити з того, що буде інший указ – про звільнення. Тому прошу у вас підтримки і розуміння, щоб наступний указ був якомога пізніше і щоб мені не соромно було звітувати перед вами, як це нині робив Василь Горбаль”, – наголосив Михайло Цимбалюк. Новопризначений губернатор каже, що сподівається на підтримку всіх політичних сил у раді.

Чого чекати від нового очільника? 

Отож, кадрові ротації в ОДА будуть. “Цього не уникнути але я обіцяю, що кожному чиновникові, який буде звільнений з певної посади, буде запропоновано інше місце роботи. Буду вимагати, щоб чиновники підняли рівень виконавчої дисципліни, щоб держслужбовець розумів, що ми найняті народом на його ж служіння. Хто буде працювати вдень і вночі, а цього вимагатиму дуже жорстко, той матиме результат, а хто ні – скажемо дякую”, – зазначив новий губернатор. Більшість ключових посад обіймуть вихідці з Львівщини. Мовляв, проблеми краще вирішують місцеві професіонали, які мають досвід.

Дійсно, варягів у владі Львівщини було предостатньо! Звісно, у Львові вистачає своїх фахівців, здатних ефективно працювати для розвитку області краще, аніж приїжджі гості!

Реформи чекають і медицину. “Відчуваю, який буде опір медиків, але треба зробити так, аби ми не боролися за ліжко-місця, а за якість надання медичних послуг для жителів як сільської, так і міської місцевості”, – акцентує він.

Тим часом політичних протистоянь із облрадою Михайло Цимбалюк не боїться. Каже, що має досвід. “Я не боюся. Мене дуже важко чимось злякати. Надіюся, що мені вдасться об’єднати всі політичні сили навколо проблем. Знаю більшість депутатів, знаю місцевих політиків і знаю їхню позицію. Вони за те, щоб люди краще жили, і тут наша позиція збігається”, – каже він.

До речі, пан Цимбалюк зазначив, що намагатиметься якнайменше втручатися в діяльність правоохоронних органів області. “Хоч ця сфера мені і найбільше знайома, але хотів би працювати більше над економікою, сільським господарством, інвестиційними проектами, підготовкою до Євро-2012, до зимових Олімпійських ігор”, –  сказав посадовець.

Горбаль не знайшов порозуміння

Про причини кадрової ротації на Львівщині Президент поки що нічого не сказав, залишивши широке поле для здогадок. Нагадаємо, що відставку Василеві Горбалю пророкували від дня його призначення 20 квітня цього року, але, незважаючи на це, він продовжував керувати областю, запевняючи пресу, що у Львові йому “дуже подобається і він тут надовго”.

І, якщо господарку області Горбалю і його команді більш-менш вдалося втримати від ще більшого падіння, то на політичному фронті відбувся суцільний провал. Горбаль не знайшов порозуміння ні з лідером обласного осередку Партії регіонів Петром Писарчуком, ні з місцевою політичною елітою. Самостійно, без жодної участі місцевих однопартійців Горбаль сформував список Партії регіонів до Львівської облради і отримав провальний на місцевих виборах результат – лише трохи більше 6%. В облраді утворилася потужна опозиція, а невеличка група депутатів Партії регіонів позбавлена можливості впливати на будь-які процеси. Щобільше, головою ради, на лихо “регіоналів”, став представник ВО “Свобода” Олег Панькевич. Зрозуміло, що за такі результати діяльності Горбаля у столиці ніхто особливо не хвалив. Із місією отримати політичний контроль над Львівщиною столичний гість не впорався.

Що ж вдалося зробити Василеві Горбалю на посаді голови ЛОДА за вісім місяців роботи? Повністю змінити всю вертикаль влади і провести потужну інформаційну кампанію своєї діяльності. Утім, це здебільшого політичні здобутки, аніж господарські. Більше досягнень столичного гостя не помічено.

За словами керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, Горбаль  повертається до роботи народного депутата в парламенті. 

Залізна дисципліна

Професійний, вимогливий та жорсткий, але справедливий, працьовитий, дипломатичний, інтелігентний, комунікабельний (зокрема з мас-медіа), автор понад 20 наукових праць, людина, яка цінує родинні цінності, – усе це про Михайла Цимбалюка. Його ставлять у приклад очільникам інших областей. Він уперше очолив міліцію Львівщини 2007-го (із січня до грудня), вдруге обіймав посаду головного міліціонера Львівської області з березня до червня 2010 р. Зокрема, під час цієї другої каденції на Львівщині розпочав серйозну кадрову революцію в лавах обласної міліції та посилив дисципліну серед підлеглих.

***

“Важливими є порядність, професійність та патріотизм. Патріотизм до роботи, краю, держави. Певен: якщо людина порядна, згодом стане і професіоналом. І ця професійність працюватиме на патріотизм, державу та людей”.

“Вимогливість до себе і підлеглих! Працювати легше, коли є дисципліна. Потрібно назвати правила гри. Кому вони не підійдуть, звільниться сам”. 
З інтерв’ю “Львівській Пошті”, №38 (923),
8 квітня 2010 р.

***

“Часу було дуже мало, а хотілося зробити багато. Людина планує – Бог керує. Передусім ми почали наводити лад у системі. Навіть ті працівники, яких не було звільнено, зрозуміли, що в міліції треба працювати, не порушуючи закон. Це невелика, але перша така наша перемога”.
З інтерв’ю “Львівській Пошті”, № 66 (951), 19 червня 2010 р. (про те, що вдалося зробити на посаді керівника міліції
Львівщини у 2010 р.)

***

“До кадрових змін я підходжу дуже обережно і толерантно, по кілька разів зважую, щоб не зробити помилку, адже за кожним звільненням – людські долі”.
 
“Ще один недолік – дуже мало молоді в держструктурах. Чому вона туди не йде? Та її просто не пускають! Чиновники, яким за 55, бояться молоді, відчувають, що їх час минає, і намагаються створити враження незамінності. Це неправильний підхід, і я хочу залучати все більше молодих людей до роботи у держструктурах. У молоді зовсім інший погляд на життя, вони не будуть цілий день носити папку з місця на місце, а потім увечері створювати вигляд шаленої зайнятості”.
З інтерв’ю “НОВА Тернопільська газета”, 9 грудня 2010 р.

Дружина Михайла Михайловича працює вчителем у Тернополі. “Вдячний дружині, бо всі господарські справи на її плечах. Вона молодець! Син працює у Києві у страховій компанії, є заступником голови правління”, – розповів “Пошті” Михайло Цимбалюк у квітні 2010 р.

Ярослав Іваночко,
Ірина Цицак

Олег Панькевич,
голова Львівської облради:

– Однозначно, що причини прийняття Президентом такого рішення є не господарськими, а політичними. Василь Горбаль не впорався з тим політичним завданням, яке він мав від центральної влади, щодо реалізації її політики, а якщо конкретніше, то результату на виборах до місцевих рад. Партія регіонів на Львівщині не досягла того результату, який ставився перед обласною організацією. Друге провалене завдання – це вибори голови облради і голів райрад. Головою облради став представник ВО “Свобода”. Все це однозначно мало вплив на прийняття відповідного рішення. Не варто забувати й про сумісництво – Василь Горбаль є ще й депутатом ВРУ. Знаємо, що з цього приводу було відповідне рішення облради (йдеться про висловлення недовіри Горбалю – “Пошта”). І це також було причиною його відставки. Ми зацікавлені у співпраці з новим губернатором, зацікавлені у вирішенні соціально-економічних питань, реалізації програм та рішень ради. Для цього не потрібно меморандумів, достатньо виконувати надані нам законом повноваження. Якщо Михайло Цимбалюк не буде виконувати рішень облради, то рада здійснюватиме свою функцію контролю. Якщо ми побачимо, що голова ОДА здійснює політику, яка суперечить настроям мешканців Львівщини, то будемо діяти в межах чинного законодавства. На початках роботи Михайла Цимбалюка у Тернопільській ОДА фракція ВО “Свобода” в облраді ініціювала рішення про висловлення йому недовіри, але воно не було підтримане. Але коли йшлося про господарські справи, про вирішення тих чи інших проблем, то була нормальна конструктивна співпраця, бо саме так і має бути.

Андрій Садовий,
міський голова Львова:

– Михайло Цимбалюк – це людина, яка має досвід роботи. З Михайлом Михайловичем, коли він був начальником міліції Львівщини, завжди були нормальні робочі відносини, і так, думаю, буде і надалі. Робота буде націлена на якість, конструктив та співпрацю.

Ігор Балинський,
політичний експерт:

– Відставка Горбаля не була для мене несподіванкою, за останні місяці було помітно, що львівський губернатор не знайшов себе на посаді голови ОДА. Серед головних причин те, що Горбаль, як політик, менеджер, формувався у Києві й умови його становлення є тепличними. Рівень вирішення проблем, масштаби завдань, постійне перебування серед політичної еліти, можливість пролобіювати вирішення своїх питань – усе це різко контрастувало з тим, що Василь Горбаль отримав, ставши головою ОДА. Він не був готовий до цієї посади. Експерти сходилися на думці, що губернаторство Горбаля є радше політичним засланням, аніж можливістю зарекомендувати себе, аби потім отримати вищу посаду в Києві. Горбаль хотів, але не міг. Підтверджує це і кадровий хаос, і те, що ключові рішенні в ОДА приймали люди, які були експортовані з Києва до Львова, та не до кінця розуміли місцевий контекст, і відсутність стратегічного бачення розвитку регіону.

Чого більше є у відставці Горбаля – політики чи соціально-економічних аспектів? Усе почалося із соціально-економічних аспектів, а завершилося політикою, тобто місцевими виборами. Результат, який отримала Партія регіонів, є гнітючий для київського керівництва. Але у цій ситуації я б став на сторону Горбаля, бо його провини в такому результаті небагато, тому що керівником штабу ПР був Петро Писарчук і він вів цю кампанію. Саме помилки Писарчука і його надмірне втягнення у виборчі перегони на посаду мера Львова спричинили дисонанс у тому, що списками “регіоналів” до міста і області штаб опікувався менше. Горбаль забезпечував виборчий процес, а не займався його результатом. Ми були свідками того, що після виборів  Писарчук в інформаційному полі регіону намагався перекласти провину за результат виборів на Горбаля. Можливо, частково йому це вдалося і політичні результати стали тою останньою краплею, коли було прийнято рішення про звільнення Горбаля. Експеримент із Горбалем не вдався. Проблема, з якою тут зіткнувся Горбаль і зіткнеться Цимбалюк, – кадрова. Не хотів би, аби Цимбалюк опирався на чергових варягів, як це робив Горбаль.

Що ж до Цимбалюка, то про його призначення можна говорити через кілька аспектів. Перше – він знає регіон, бо двічі обіймав посаду начальника міліції Львівщини. Друге – він знає ситуацію в області, компетентно володіє інформацією про політичні, владні і бізнесові кулуари. Цимбалюк ніколи не був прив’язаний до жодного партійного середовища, а тим паче до Партії регіонів. У політичному сенсі це дасть йому підстави вільніше позиціонувати себе серед місцевого політикуму. Досвід співпраці зі “Свободою” у Тернопільській облраді є позитивним для нього в контексті взаємин із головою Львівської облради. Цимбалюк розуміє специфіку місцевого політикуму, має певний досвід співіснування з ним на рівні Тернопільщини, і це є його перевагою. Третє – Цимбалюк є уродженцем Західної України, він прив’язаний до неї. Четверте – Цимбалюк має губернаторський досвід і розуміє масштаб проблем. П’яте – Цимбалюк назагал жодного разу не формував навколо себе негативного інформаційного середовища. Він є людиною виваженою, а в реалізації прийнятих рішень є надзвичайно жорстким. Це є той перехідний момент, який дуже потрібен на Львівщині після тогою, як Горбаль так і не зумів налагодити не лише власну вертикаль від Львова до Турки, але й виконання поставлених завдань.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4213 / 1.71MB / SQL:{query_count}