Львів'яни не підтримують будівництва стадіону за кошти міського бюджету - стверджує Громадський форум Львова на підставі моніторингу громадської думки, який волонтери форуму провели 18 серпня у шести районах Львова. Мешканцям міста запропонували дати відповідь на два запитання: "Чи підтримуєте ви будівництво стадіону до Євро-2012 у Львові за кошти міського бюджету?" та "Чи підтримуєте ви будівництво ще одного стадіону у Львові для двох ігор Євро-2012 за кошти міського бюджету замість будівництва та ремонту дитячих садочків, шкіл, доріг тощо?". Відповіді на ці дві форми одного й того ж запитання були кардинально протилежними. Якщо на перший варіант більшість опитаних відповіли ствердно, то на другий - відповідь переважно була негативною (результати моніторингу див. у таблиці).
"Це свідчить про те, що мешканці міста, як звичайно, не розуміють, що таке міський бюджет, які його джерела та видатки, які наявні кошти в ньому є та чи вистачить їх на будівництво. Міський голова вміло використовує ситуацію та маніпулює громадською думкою", - заявив під час прес-конференції Олег Мацех, координатор ГФЛ.
За словами Теодора Дяківа, депутата Львівської міської ради та члена ГФЛ, будівництво стадіону за кошти міського бюджету є неможливим, адже загрожує місту борговою ямою.
"Бюджет розвитку міста не наповнюється, і якщо сьогодні міська влада почне будувати стадіон за кошти міста, через кілька років це обернеться величезним боргом, який доведеться віддавати з грошей, які потрібно витрачати на ремонт доріг, дахів, шкіл. На сесії, коли прийняли рішення про будівництво стадіону за кошти міста, депутатів поставили в умови, коли більшість з них не розуміла, за що голосує, й приймала рішення неусвідомлено. Перш ніж приймати таке рішення, варто було б провести місцевий референдум і запитати львів'ян, чи потрібен їм стадіон таким коштом", - заявив Теодор Дяків.
Та, попри обурення ГФЛ, запропонувати жодного конкретного виходу із ситуації вони так і не спромоглися. "Час для пошуків інвестора втрачено. Коштів з державного бюджету очікувати не доводиться. Ліпше відмовитися від Євро-2012 у Львові, ніж проводити його такою ціною, - заявив нарешті Теодор Дяків. - Ми будемо проводити роз'яснювальну роботу серед львів'ян, а потім замовимо соціологічне дослідження, щоб чітко з'ясувати їхню думку. І доведемо її до відома депутатів. Нехай вони тоді задумаються".
Та соціологія пост-фактум не зупинить будівництва стадіону за міський кошт. Виглядає вельми сумнівною й можливість ініціювання місцевого референдуму. Махання ж кулаками після бою більше нагадує слабку спробу виправдати "неусвідомлене" голосування депутатів або ж... гру на руку Петру Димінському, який, не таємниця, перебуває у тривалому протистоянні з міською владою й має свій інтерес до проведення Євро у Львові.