Сьогодні, 2 грудня, Львівська обласна рада продовжить свою роботу. Депутати зосередяться на обранні заступників голови ради та розподілі постійних депутатських комісій.
Своє бачення того, якою буде нова рада, висловив і сам новообраний голова ЛОР Олег Панькевич. На його думку, керівниками комісій мають бути представники тих політичних сил, які набрали найбільше голосів виборців. “Другий важливий чинник – професійний. Керівники відповідних комісій мають бути фахівцями у тих чи інших галузях”, – додав Олег Панькевич. Утім ні у вівторок, ні учора ніхто ще достеменно не знав, як розподілять постійні депутатські комісії у Львівській облраді та кого висунуть на посади заступників голови. Відомо лише, що відмовилася від висування свого кандидата партія “Фронт змін”.
Щодо обрання голови ЛОР, то воно відбулося без скандалів і несподіванок. У вівторок, 30 листопада, облрада обрала собі головою 38-річного уродженця Бродів, заступника голови ВО “Свобода” Олега Панькевича. Свого часу він був головою Бродівської РДА, з цієї посади його тодішній губернатор Львівщини, нашоукраїнець Петро Олійник звільнив із політичних мотивів.
За обрання Панькевича головою облради проголосував 71 зі 114 зареєстрованих депутатів. Після цієї події депутати взяли тайм-аут, аби провести політичні консультації щодо обрання заступників голови та голів комісій.
Олег Панькевич був єдиним кандидатом на посаду голови ЛОР. Інші політичні сили утрималися від висування. Це свідчить, що партії, хоч і не всі, але все-таки знайшли компроміс під час тривалих консультацій.
“Він є людиною досвідченою, комунікабельною і зможе цей достатньо різношерстий депутатський корпус збити до купи і правильно вести українську патріотичну і господарську лінію у нас на Львівщині”, – відповів лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок на питання про те, чи зможе його політичний соратник Олег Панькевич консолідувати облраду.
“Свобода” визначила два варіанти: або головою облради буде представник “Свободи”, або наша політсила піде в наджорстку опозицію”, – наголосив Олег Тягнибок.
Тепер схоже на те, що опозицією до чинної влади у новообраній раді буде друга за чисельністю фракція ЛОР – “Фронт змін”. І не лише тому, що “фронтовики” у сесійній залі зайняли місце, де минулого скликання сиділи депутати фракції “Свободи”, які завжди чинили спротив чинній владі. Передусім опозиційним до влади став лідер “Фронту змін” Арсеній Яценюк.
Не усі вірили і вірять в те, що Олег Панькевич консолідує депутатський корпус. Радше робота ради буде заполітизованою. Кандидата “Свободи” підтримали “Фронт змін” та НРУ. “Є задекларована позиція бюро і політрадою партії про те, що політична сила, яка отримала найбільшу підтримку на виборах, повинна очолити облраду”, – повідомив голова ЛОО “Фронт змін” Степан Кубів. Аналогічну позицію висловив і головний рухівець Львівщини Андрій Корнат. “Ми сподіваємося, що новообраний голова від національно-патріотичних сил буде виконувати ті завдання, які сьогодні мали б виконувати ми, як спільна команда. Нині Львівська обласна рада перетворюється у чорноволівську облраду. І чи не єдиний сценарій тієї ситуації, у яку потрапила Україна – це професійне опонування цій владі на усіх рівнях”, – зазначив Андрій Корнат перед голосуванням за Олега Панькевича.
“Моя позиція не змінилася. Знав, яким буде результат голосування, заздалегідь. Сидів у першому ряду й порахувати кількість голосів було нескладно. Я би хотів, аби рада якомога швидше сформувала свої робочі органи. Хотів би, щоб цей формат взаємної довіри депутатів один до одного, який був під час голосування за голову ради, був і надалі у сесійній залі”, –сказав губернатор Василь Горбаль.
“Є низка аргументів і фактів до нього (Олега Панькевича – “Пошта”). Людина, яка займе цю посаду, має бути виваженою, компромісною, консолідуючою. А, на жаль, в Олега інколи здають нерви. А для плідної роботи нам треба бути консолідованими”, – ділиться враженнями від обрання голови депутат від Партії регіонів і можливий керівник фракції цієї політсили Олександр Сендега.
А от щодо планів, то їх у новообраного голови достатньо. Олег Панькевич зазначив, що планує переформатувати роботу ради та зменшити кількість комісій з 18-ти до 15-ти. З його слів, депутати також більше їздитимуть областю, вивчаючи проблеми краю.