Небезпечні вулиці

З початком зими на вулицях Львова травмувалось близько півтисячі осіб. Лише у період з третього до п’ятого грудня до травмпунктів міста звернулась 401 особа, яка зазнала травм через падіння на вулиці, 42 були госпіталізовані

З початком зими на вулицях Львова травмувалось близько півтисячі осіб. Лише у період з третього до п’ятого грудня до травмпунктів міста звернулась 401 особа, яка зазнала травм через падіння на вулиці, 42 були госпіталізовані.

Цьогорічна зима прийшла, як ніколи, вчасно – першого грудня Львів засипало снігом. Однак, як і щороку, вона стала несподіванкою для комунальників: якщо з розчищенням проїжджої частини вони ще якось дають собі раду, то якість прибирання хідників не витримує жодної критики. Як наслідок – по допомогу до лікарів звернулись сотні львів’ян.

У міській Ратуші проблеми з прибиранням визнають, однак, як завжди, намагаються зняти з себе відповідальність. “У ніч проти четверга, другого грудня, був сильний снігопад – випало 32% місячної норми, тобто 9 мм снігу, одні райони міста зорієнтувалися у ситуації і двічі прибрали сніг, а інші не зорієнтувалися і, відповідно, не встигли прибрати”, – розповіла Наталія Павлюк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради. За її словами, до такого стану призвела зовсім не службова недбалість працівників, а складні погодні умови та обмеженість у технічних можливостях. Але при цьому посадовець визнала, що їй незручно перед львів’янами за погано прибрані вулиці. Попри те, що ожеледиця на дорогах ще з четверга минулого тижня, в Ратуші обіцяють, що остаточно приберуть місто від снігу лише у середу цього тижня. Однак виникає запитання: скільки ще осіб травмується за цей час і хто за це відповідатиме?

Юристи ж переконують: якщо ви зазнали травм через неприбрані вулиці – подавайте до суду і вимагайте відшкодування.

– Якщо людина впала і не може пересуватися, то обов’язково треба викликати “швидку”, – радить Лідія Тополевська, юрист та президент Центру правових та політичних досліджень “Сім”. – Якщо ж може самостійно встати, треба обов’язково звернутися у травмпункт, де пройти огляд і за потреби зробити рентген. При цьому обов’язково треба просити лікарів давати письмові рекомендації, а також записати всі призначені ліки і процедури в карточці. Усі чеки, які стосуються витрат на лікування, потрібно збирати. Якщо травма не дозволяє самостійно себе обслуговувати, можна найняти людину, з дотриманням усіх формальностей, – сума, витрачена на догляд, теж фігуруватиме у позові. Треба пам’ятати, що обов’язково слід залучити свідків та зробити якісні фото місця падіння.

Зібравши всі чеки та документи, радять юристи, після закінчення лікування можна подавати позов про відшкодування збитків у міський суд на комунальне підприємство за місцем падіння або за місцем проживання позивача. Можливо, саме позови нарешті змусять міську владу реагувати і утримувати дороги в належному стані.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4218 / 1.56MB / SQL:{query_count}