Проти течії…

Аби звільнити місце для незаконного будівництва поблизу фортеці Тустань, забудовник повернув русло річки у протилежний бік

Аби звільнити місце для незаконного будівництва поблизу фортеці Тустань, забудовник повернув русло річки у протилежний бік

Скандал щодо незаконного будівництва готелю неподалік Тустані, на території пам’ятки історії та археології національного значення, набирає нових обертів. Місцевий бізнесмен вирішив іти на прю не тільки із законом, але й з природою.

Нагадаємо, що влітку забудовник почав зводити будівлю впритул до фортеці. З огляду на щорічне збільшення потоку туристів до фортеці та однойменний фестиваль, обране забудовником місце напрочуд вдале для отримання прибутків. Натомість над заповідником нависла загроза знищення унікального середовища наскельної давньоруської фортеці ІХ – ХІІІ століть. Після місяця звернень та скарг від працівників заповідника Сколівський районний суд у Львівській області ухвалив рішення призупинити будівництво, а збитки, завдані охоронній зоні пам’ятки археології, оцінили у 5 мільйонів гривень. У той же час для мирного розв’язання конфлікту сільська рада пообіцяла виділити іншу ділянку, але забудовник, не чекаючи цього, вирішив, вочевидь, піти “проти течії” у прямому та переносному сенсі.

– Наприкінці серпня прокуратура виявила низку порушень у роботі забудовника, серед них і розміщення земельної ділянки, яка мала йти під забудову, у прибережній захисній смузі струмка, який протікав на відстані 10 метрів. За законом, ця відстань не може бути меншою за 25метрів. Тому Підгородецька сільська рада свідомо погодила зміну русла потоку на території пам’ятки історії  та археології, – розповів “Пошті” Василь Рожко, директор Державного історико-культурного заповідника “Тустань”. – Щоб отримати необхідні 25 метрів між ділянкою та водоймою, забудовник відсунув уночі прибережну захисну смугу. Правопорушник виправдовується тим, що “вода підмивала берег” і він “пустив потік старим руслом”. Однак при цьому він зрізав гребінь материкової породи 30 метрів завдовжки, 20 завширшки та 8 заввишки.

Аби краще захистити унікальну територію, восени розпочалася процедура передачі ділянки у постійне користування заповідника. Окрім цього, адміністрація заповідника за останні два тижні звернулася до обласного управління міліції, СБУ та прокуратури з листами та фото, аби якомога швидше призупинити свавілля місцевого жителя. Якщо за кілька тижнів реакції не буде, активісти обіцяють вийти на протести. Цього тижня небайдужі до долі Тустані вже вийшли під стіни ЛОДА з інформаційним флеш-мобом “Захисти фортецю”. Учасники, одягнуті у реконструйовані історичні костюми, б’ючи в барабан, розгорнули плакат з написом “Захистіть фортецю Тустань” та продемонстрували фото, де зображено незаконну забудову території фортеці. Після цього в рамках флеш-мобу учасники – молодь ОУМ “Спадщина”, гурт “Йорий Кльоц”, художники-ремісники та інші вручили голові Львівської облдержадміністрації Василеві Горбалю відкритого листа з приводу зміни русла річки в Державному історико-культурному заповіднику “Тустань”.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5285 / 1.56MB / SQL:{query_count}