Цьоготижневе потепління викликало чергову хвилю невдоволення в мешканців міста. Мовляв, на вулиці тепло, а батареї – гарячі. Тепловики відразу заявили: де можливо, опалення вже скручено до мінімуму. За регулювання температури безпосередньо в будинку відповідальне ЛКП, яке його обслуговує, або ж самі мешканці.
Як розповів Володимир Штейбарт, в. о. директора ЛМКП “Львівтеплоенерго”, зважаючи на погодні умови, усі об’єкти теплопостачання працюють не на повну потужність. У будинках, які мають вузли обліку теплової енергії, мешканці самі можуть корегувати подачу тепла. Підтвердив це і Мирон Терех, директор ЛКП “Залізничтеплоенерго”, щоправда, додав: “Що не роби – всім все одно не вгодиш”.
– У нас є котельні, які подають лише тепло. На них ми вже максимально знизили температуру теплоносія до 50 градусів. Менше подавати не можемо, оскільки на різних поверхах будинків потрібна різна температура. Хтось мешкає з сонячної сторони на верхніх поверхах і йому спекотно, а хтось – на нижніх із північної і йому холодно. Тобто, завжди будуть невдоволені. Також є котельні, з яких ми подаємо не тільки опалення, але й гарячу воду. Тут неможливо централізовано регулювати температуру теплоносія, адже вода для батарей і просто гаряча вода нагріваються однаково – до 60 – 65 градусів, і лише безпосередньо в будинку можна знизити температуру. І це може робити працівник ЛКП або один із мешканців, – резюмує Мирон Терех.
Своєю чергою, в ЛКП запевняють, що мешканці стежать за тим, щоб не витратити зайву копійку за тепло, тому або самі регулюють температуру всередині будинку, або телефонують в ЛКП з вимогою це зробити.
– 95% будинків, які обслуговує наше підприємство, обладнані лічильниками тепла, тож проблем у нас немає. Щойно потеплішало, як в частині будинків температуру знизили наші працівники, а в решті – мешканці самі це зробили. Було декілька дзвінків, але це поодинокі випадки, і ми відразу зреагували, – запевняє Богдан Сирватка, директор ЛКП “Під Зуброю”.
Комунальники запевняють: використовувати більше газу і платити більше за тепло не вигідно ні тепловикам, ні ЛКП, ні мешканцям, тому це питання контролюється на всіх рівнях. Водночас, якщо температура повітря знизиться, то теплопостачальні об’єкти відразу запрацюють у звичному режимі.