Не секрет, що чимало наших співвітчизників із різних причин мають борги за комунальні послуги. І багатьом здається, що вони потрапили у замкнуте коло: грошей, щоб сплатити борги, нема, а отримати субсидії вони не можуть через ті ж борги. Тож сума боргів лише зростатиме. Утім вихід є.
Начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець розповів “Пошті”, що нині можна вирішити цю проблему, адже прийнято відповідний закон про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію. Тому власник помешкання, що має борг, повинен звернутися до комісії з реструктуризації заборгованості з житлово-комунальних послуг районної адміністрації з відповідною заявою та довідками про доходи всіх членів сім’ї та про стан боргів, які він хоче розтермінувати.
Якщо з певних причин власник не має змоги звернутися безпосередньо до районної комісії, можна з тим же пакетом документів звернутися до економіста свого ЛКП, в обов’язки якого входить і робота щодо розв’язання проблем із боргами.
“Згідно з чинним законодавством, заявник має отримати відповідь у термін до 45 днів. Після розгляду заяви на засіданні комісії, відповідно до поданих документів, голосуванням приймається рішення та складається протокол. Копія протоколу надається заявникові для укладення угод про розписання боргів та для звернення за наданням субсидії”, – каже Юрій Голець.
У цій угоді чітко прописано, яку частку боргу має сплачувати мешканець щомісяця впродовж визначеного періоду: скільки, наприклад, за воду, скільки за тепло, квартплату. “Звичайно, якщо у мешканця з’явилася можливість сплачувати борг з випередженням графіка, то це тільки на краще, – зазначає співрозмовник. – Однак слід пам’ятати, що затримання виплати боргу протягом трьох місяців буде підставою для розірвання угоди про реструктуризацію боргу та припинення субсидій. Повторно оформити реструктуризацію боргів він не зможе, довіру втрачено, а стягнення з нього боргу відбуватиметься у судовому порядку”.
Залежно від розмірів доходів сім’ї, можна розписати борг на період до 60 місяців, а в окремих випадках і надовше. Адже загальна сума платежів, яка вноситься громадянами на оплату поточних нарахувань та погашення заборгованості, відповідно до закону, не повинна перевищувати 25% доходів громадян, які працюють, і 20% для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.
Ольга Хворостовська