"Інвестора" знайшли, тепер шукатимуть винних
Львівська міська рада виділила на початок будівництва стадіону 80 млн грн з міського бюджету. Депутати планують отримати ці гроші за рахунок перевиконання бюджету. Поки що воно становить трохи більше 20 млн грн.
Таке рішення довго обговорювали у Львові й нарешті прийняли. Реакція доволі різна. Віце-прем'єр Іван Васюник та Андрій Садовий задоволені, оскільки тепер Львів може надати УЄФА необхідні фінансові гарантії. Депутати насторожені, але роздають "піарні" обіцянки, що, якщо виконавча влада не знайшла інвестора, то вони точно зможуть. А от львів'яни просто збиті з пантелику: рік часу їм обіцяли іноземного інвестора, а в результаті урочисто повідомили, що будуватимуть стадіон за їхні гроші. Доленосне рішення ухвалили на дуже вже поспішній сесії, яка відбулася у понеділок вранці. Цікаво, що більшість депутатів дізналася про сесію лише в неділю ввечері й то дуже модерним способом - через смс-розсилку. Журналістам повідомили лише в понеділок. Основним мотто засідання сесії був візит до Львова віце-прем'єра Івана Васюника, який захотів переконатися у спроможності Львова підготуватися до футбольного свята.
Почати будівництво, звісно, добра справа, однак відкритим залишається питання, звідки брати гроші на його продовження. Адже, за словами Остапа Процика, начальника управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР, інвестор вигідний тоді, коли заходить на вигідних для міста умовах. "Міська рада не може віддати інвестору півміста за стадіон", - резюмував Остап Процик. Очевидно, посадовець натякає на пропозицію Петра Димінського, який за будівництво інфраструктури до Євро-2012 захотів створення ВАТ, у яке міська рада мала б вкласти неліквідних об'єктів на суму близько 300 млн євро. Однак у Ратуші, здається, вже вирішили, що на такі умови Петра Димінського погоджуватися не будуть.
Депутати ж намагаються переконати, що тепер все буде добре, оскільки вони беруть все у свої руки. "Посадовці або не вміли знайти інвестора, або намагалися навмисне провалити цю справу, щоб змусити місто взяти в кредит один мільярд гривень і розпоряджатися ним. Тепер ми, депутатський корпус, почнемо переговори з інвесторами", - сказав "Пошті" голова фракції УНП в міській раді Юрій Кужелюк.
На думку міських обранців, головною проблемою влади була непублічність переговорів з потенційними інвесторами та низка грубих помилок. Досі відкритим залишається питання, хто за це відповідатиме? Хоча депутати, здається, знайшли крайніх, і цілком ймовірно, що вже у вересні почнуть "летіти" голови. "У вересні ми слухатимемо звіт про хід підготовки до Євро-2012. У нас є дуже багато претензій до заступника міського голови з питань Євро Олександра Жарікова. Треба не просто казати, що ти представляєш Львів у Києві, а треба ще трохи попрацювати", - ділиться з "Поштою" планами голова фракції "Наша Україна" в міській раді Василь Трач.
Суб'єктивний погляд |
Теодор Дяків, |
Я утримався від голосування, бо хотів показати, що я не проти Євро взагалі, але проти того, щоб стадіон будували за бюджетні гроші. Це не виплатиться, оскільки об'єкт великий і витратний. Потрібні великі кошти на будівнитцво - близько 600-700 млн грн - і кошти на утримання. Я проти того, щоб на це витрачати гроші громади. Не знаю, наскільки зараз ще можна говорити про реконструкцію стадіону "Україна", але спочатку питання треба було ставити саме так. Його віддали ФК "Карпати" в оренду за одну гривню на рік за умови його реконструкції та утримання. Є всі підстави повернутися до тієї ухвали та вимагати її виконання. |
Суб'єктивний погляд |
Анатолій Забарило, |
У місті, на жаль, немає інвестиційної філософії та інвестиційної політики на перспективу. Відсутність системного підходу до будь-яких питань призводить до того, що депутатському корпусу без обгрунтування, аналізу та розрахунків пропонують ідею багатомільйонного фінансування стадіону з міського бюджету. Чи не втратить місто фінансову рівновагу, бо єдиним джерелом фінансових ресурсів стануть реалізація муніципальних землі та майна? Чому не за кошти інвестора чи змішане фінансування бюджетних інвестицій? Теза про те, що будемо будувати і підторговувати збудованим значно дорожче, хибна. Місто - не товарна фондова біржа. Брати відповідальність перед громадою міста за дворічну бездіяльність виконавчої влади і рятувати ситуацію ціною економічного шоку в місті, не хочу. |