Вибіркове тепло

Для львів'ян новий опалювальний сезон подарує додаткові витрати

Для львів'ян новий опалювальний сезон подарує додаткові витрати

Цього опалювального сезону тарифи на тепло і гарячу воду зростуть майже наполовину. Щоправда, не для всіх. Мешканцям, яких обслуговує "За­ліз­ничтеплоенерго", пощастило більше - для них тепло подорожчає лише на третину. Причина - це підриємство отримало більше коштів на енергозберігаючі технології.

Марічка Ільїна
cherga.jpg

Можливо, вже в жовтні, прийшовши платити за теплопостачання, львів'яни будуть неприємно вражені цифрами у рахунках

Згідно з пропозиціями Львів­ської міської ради й без­по­середньо теплопостачальних підприємств, вартість 1 Гкал теплової енергії у ЛМКП "Львівтеплоенерго" має зрости від 176,42 грн до 269,94 грн, тобто на 53 %, у ЛКП "Залізничтеплоенерго" - від 178,31 грн до 245,59 грн, або на 37,7 %. Щодо гарячої води, то її вартість планують підвищити для споживачів "Львівтеплоенерго" до 18,82 грн, а "Залізничтеплоенерго" - 14,59 грн за кубометр. Нагадаємо, зараз вартість гарячої води не перевищує 10 гривень. Як пояснюють самі тепловики,  через постійне зростання вартості газу, електроенергії та рівня мінімальної зарплати, чинний тариф  був збитковим практично відразу після за­твердження. Як наслідок - розрахуватися за газ немає чим  і початок опалювального сезону під загрозою.

Невловимий тариф

Для львів'ян - це не особлива новина. Майже щомісяця змінюється якийсь тариф, - то на тепло, то на воду, то зростає квартплата,  не кажучи вже про електроенергію. Система комунальних платежів стає чимраз заплутанішою. Нарахування за послуги стають  все "індивідуальнішими" і заплутаними,  і розібратися в них без інженерної чи економічної освіти стає практично неможливо. Інколи здається, що чиновники, підні­ма­ючи тарифи, просто затикають діри, замість того, щоб оптимізувати роботу підпри­ємств. До речі,   за словами фахівців, власне оптимізація роботи на "Залізничтеплоенерго" і дала змогу  запропонувати його споживачам трохи нижчі тарифи. Натомість, Богдан Кіт, керівник опального "Львівтеплоенерго", виправдовується: підприємство набагато більше, а, отже, складніше в управлінні. До того ж понад 10 років для оптимізаціїї його роботи не вдаряли й палець об палець. 

- Зараз ТЕЦ-2 працює лише на 10 %, а завдяки прокладанню теплотраси від неї до Варшавської ми ліквідуємо чотири котельні й завантажимо централь на 80 %. Окрім цього плануємо перевести частину Сихова на "кінескопівську" котельню і утеплити декілька теплотрас. Та, найголовніше, - ми хочемо ліквідувати 23 підвальні котельні  у центральній частині міста, приміщення котелень продати і за ці кошти  перевести 300 квартир на індивідуальне опалення, - планує Богдан Кіт.

Щоправда, додає, що для цього необхідна воля депутатів Львівської міської ради, а вони лінькувато вникають у проблеми теплопостачання. Та навіть за умови, що тариф затвердять, до кінця року він знову стане збитковим і "Львівтеплоенерго" в підсумку матиме 11 млн грн збитків.  Цю думку підтверджують і самі депутати. Однак Теодор Дяків, депутат Львівської міської ради, стверджує, що, як і депутатів, теплопостачання не цікавить чиновників.

- Для всіх ця тема є занадто складною і марудною. Легше прийняти все наосліп і списати на здорожчання енергоносіїв, ніж  знайти інший спосіб розв'язання проблеми. І двоставковий тариф є питанням, яке потрібно вирішувати негайно. До мене зверталися мешканці кількох будинків, у яких ціна гігакалорії - понад 400 гривень. А все тому, що нарахування за тепло проводиться нефахово і заплутано.

Якось воно буде...

За словами ж Олега Синютки, першого заступника міського голови, місто не може одночасно розв'язувати проблеми на обох підприємствах, адже це різнозначно ситуації, за якої робиться все і нічого.

- Капітальні вкладення в "Залізничтеплоенерго" були більші, бо воно було у гіршому стані. Ми зробили реконструкції котельні на вул. Патона, котельні на Караджича, оновили теплові мережі в Рясному - все це зараз дає можливість стримати динаміку росту тарифу. Досі вона була приблизно однаковою в обох підприємств, лише інвестиції в енергозбереження дали менший тариф, - прокоментував "Пошті" Олег Синютка.

 При цьому він додав, що зараз подібне інвестування розпочнуть і щодо "Львівтеплоенерго", щоб якомога швидше виправити ситуацію. Як це, однак, має втішити обділених мешкаців, які протягом мінімум одного опалювального сезону витрачатимуть суттєво більше за своїх сусідів, пан Синютка не пояснив. Порадив ставитися до цього, як до купівлі нерухомості, мовляв, не можна порівнювати вартість житла на Сихові та в Рясному.

Тариф - складна штука

Натомість директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Сергій Бабак, який безпосередньо курує роботу теплопостачальних підприємств, впевнений, що різниці в тарифах не буде, та й зростуть вони не наполовину, а менше.

- Тариф - це складна штука... Якщо говорити про деталі, цифри, які в нього закладені, то потрібно сідати і фахово вирішувати. Спочатку потрібно пройти всю процедуру. Наразі підпри­єм­ства показують свої витрати. Конкретно про те, чи буде різниця, чи не буде, і в якому розмірі, і яким буде розмір тарифу , ми будемо говорити, коли проект рішення виконкому буде готовим, - наголосив пан Бабак.

Тепер прозиції щодо нового тарифу розглядає Державна інспекція контролю за цінами та АМКУ, у вересні мають відбутися громадські слухання, а вже на жовтень має бути затверджено новий тариф на теплопостачання і гарячу воду. Адже теплопостачальним підприємствам потрібно якось розрахуватись за газ. Щоправда, чи покращиться якість теплопостачання і чи зможе пересічний мешканець розібратись, за що він платить гроші, - невідомо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5001 / 1.6MB / SQL:{query_count}