Історія з акцентом

Чиновники взялися впорядкувати роботу гідів. Вийшло, як завжди

Чиновники взялися впорядкувати роботу гідів. Вийшло, як завжди

Екскурсійна "негода" триває у місті вже понад п'ять років.  ще в 2003 р. Львівська облрада взялася розв'язувати проблеми гідів, але далі ініціативи справа не пішла. На той час місцевим екскурсоводам кісткою в горлі стали закордонні колеги, зокрема польські. Крім того, що, на думку львів'ян, вони працюють без ліцензій і забирають хліб у місцевих, то ще й подають ви­кривлену історію, задовольняючи смаки своєї публіки. Після таких прогулянок гості міста їдуть додому з твердим переконанням, що Соломія Крушельницька відома польська (!) співачка...

Марічка Ільїна
rynok.jpg

Щоб водити екскурсії Львовом, потрібно пройти курси, отримати посвідчення та укласти договір

 

Цьогоріч навесні терпець гідів міста урвався і їхні скарги переповнювали кошики приймальні управління культури та туризму. Тож у квітні чиновники вирішили довести справу до пуття. Чотири місяці спеціально створена комісія працювала над "Положенням про порядок проведення екскурсійної діяльності у Львові" і цього тижня потішила гідів напрацьованим. Уздрівши новоспечений документ, екскурсоводи і поплакали, і посміялися. "За новим положенням гідам, як і раніше, потрібно пройти професійні курси, отримати посвідчення у облраді й укласти договір з приватним підприємцем, - ділиться з "Поштою" Божена Пеленська, начальник відділу туризму Львівської міськради. - Відмінність нового положення у тому, що гіди матимуть ще одне посвідчення зі своїм індивідуальним номером від міськради. Це потрібно для того, аби ми мали їх поіменний список і контролювали ситуацію". Видаватимуть бейджі у Ратуші безкоштовно і непримусово... Такі нововведення не те, що не розв'язують проблеми, а навпаки - заплутують її. Нове посвідчення стане для провідників по місту четвертим, а то, й п'ятим папірцем, бо, крім нього, вони повинні мати при собі копію свідоцтва про держреєстрацію підприємця-роботодавця та дозвіл Акредитаційної комісії у ЛОДА (все належно засвідчене). Перевірятиме наявнісь таких документів... муніципальна дружина міста, що обурило екскурсоводів найбільше. До того ж, нове положення не передбачає покарання навіть за те, що впіймали іноземця "на гарячому", "муніципали" просто складатимуть акт, а відтак передадуть до відповідних консульств. А там вже хай чинять на свій розсуд.

"Біда в тім, що польські проводирі та наші муніципали - це добрі друзі, а друзів, як відомо, не "здають", - розповідає пан Володимир, місцевий гід. - До того ж, хто перевірятиме достовірність інформації, яку іноземці подаватимуть? Теж муні­ципали? Це просто смішно... Якби я приїхав до Кракова і почав водити туристичну групу, то мене за барки випхали з міста, а в нас все можна. А вони у нас, не соромлячись, приписують собі левову частку відомих особистостей..."

Аби уникнути "байок" під час екскурсій, в управлінні туризму пропонують укласти буклет, якого дотримуватимуться екскурсоводи. Таку ідею гіди називають бородатою і додають, що від неї віє СРСР, де від запрограмованої проповіді відступати було упаси Боже. Крок вліво, чи вправо - і гідів запроторювали за грати.

Якщо навіть теоретично місту вдасться впоратися з нелегальними гідами, то виникне нова проблема: а чи вистачить місцевих провідників для роботи на вихідні, коли наплив туристів найбільший? Гіди Львова вже сьогодні відповідають, що ні. Отже, для початку Ратуша має підготувати програму підготовки нових спеціалістів. Сьогодні  у Львові навести лад спромігся лише Оперний театр, де за поріг не впустять без свого поводиря. Аби владнати ситуацію на загальномісцевому рівні, управління туризму та культури має місяць на вдосконалення положення, а вже 15 вересня проведуть голосування за ухвалення документа. Саме тоді й вирішиться питання, чи будуть іноземці розповідати "свої" історії нашого міста.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4909 / 1.57MB / SQL:{query_count}