Із 2115 львівських ліфтів у 1000 минув 25-річний термін експлуатації!
На початку тижня ТзОВ “Ліфт-Еко” зупинив експлуатацію 11 ліфтів у Франківському районі через припис інспекції Держгіпромнагляду. Причина – механізми не пройшли експертного огляду після 25 років використання. І таких у Львові половина…
За словами Василя Сеника, директора ТзОВ “Ліфт-Еко”, це не перший випадок зупинки механізмів з цієї причини. Минулого тижня у Франківському районі зупинили 38 ліфтів. Зважаючи на те, що йдеться про відповідальність за безпеку мешканців, то ця й інші компанії, що обслуговують ліфтове господарство міста, відмовились запускати механізми до рішення експертів. Зараз роботу всіх зупинених ліфтів відновлено.
– Ми провели екстрену нараду з керівництвом Держгірпромнагляду та Інституту проблем надійності й погодили, що інститут проведе екстрену експертизу, натомість Держгірпромнагляд дозволить їх експлуатацію. Сьогодні зупинено чотири ліфти: на Полюя, 18 через капремонт, а на вул. Полюя, 23, 25 і вул. Кульпарківській, 143 через дрібні технічні проблеми, – запевнив Юрій Голець, начальник управління житлового господарства Львівської міськради.
Нагадаємо, уже не вперше виникає загроза зупинки половини ліфтів міста. Торік Держгіпромнагляд вже озвучував місту своє занепокоєння станом ліфтового господарства. Адже з 2115 львівських ліфтів у 1000 минув 25-річний термін експлуатації. Експерти також наголошують, що програма технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни ліфтів у будинках Львова на 2009 рік виконана лише на 8,2%; диспетчерські системи (за визначеного терміну експлуатації 10 років) працюють по 25 – 30 років; обладнання морально застаріле, зношене майже на 100%, часто виходить із ладу; а кількість ліфтів, що не забезпечені диспетчерським зв’язком, щорічно збільшується. Минулого року міській владі теж вдалось домовитись про відтермінування відімкнення львівських ліфтів. Однак, як виявилось, цього року стан ліфтового господарства не покращився.
Міські посадовці лише виправдовуються і вкотре обіцяють виправити ситуацію. Юрій Голець пояснює це тим, що на цю частину житлово-комунального господарства його попередники практично не звертали уваги.
– Лише торік з моєї ініціативи депутати прийняли міську програму реконструкції ліфтів. Вона розрахована на чотири роки і 130 млн грн фінансування. Цього року ми б мали отримати 25 млн грн, натомість депутати з бюджету розвитку виділили лише 9,5 млн грн. Ще 2,5 млн грн ми маємо отримати з держбюджету, як співфінансування. За ці кошти заплановано відремонтувати 42 ліфти і зробити технічну експертизу ще ста. Зазначу, що 14 вже в роботі, – резюмував Юрій Голець.
Тож, за словами міських посадовців, львів’янам немає чого хвилюватись – все працює. Але чи довго?