Захисники тварин стурбовані звільненням директора ЛКП “Лев”
Кілька тижнів тому з посади директора ЛКП “Лев”, яке займається доглядом безпритульних тварин міста, звільнили Олександра Стаєнного, який працював на підприємстві понад два роки. Однією з причин звільнення пан Стаєнний вважає публічність своєї роботи. Андрій Курач, директор Західноукраїнського товариства захисту тварин, який, власне, запропонував міськраді кандидатуру пана Стаєнного, вважає, що звільнення – камінь в город програми стерилізації, яку за останні два роки вдалося впровадити у місті.
– Стаєнному часто дорікали у тому, що система стерилізації потребує більших затрат, ніж старий метод – евтаназія (убивство чи спалювання тварин). Не секрет і те, що він не приховував свого незадоволення фінансовим становищем. Останні місяці його роботи були суцільною бюрократичною тяганиною, оскільки до нього звертався Пенсійний фонд з вимогою оплатити заборгованість. Але, по суті, його вини тут зовсім не було. Гальмували процес виплати зарплатні у міськраді. Ми як громадська організація стурбовані рішенням про звільнення і, зі свого боку, не бачимо для цього підстав, – прокоментував “Пошті” Андрій Курач.
За два роки на посаді Олександр Стаєнний неодноразово скликав прес-конференції, де у розмовах з журналістами не приховував, що підприємство перебуває у скруті, коштів не вистачає навіть на зарплатню працівникам, для того, аби доглядати за тваринами, вони постійно залучають волонтерів, частково рятували ситуацію меценати…
– У липні вийшов матеріал в одному з медіа про те, що підприємство ледь зводить кінці з кінцями. Після цього мене викликали до міської ради і повідомили, що я недоцільний на своїй посаді. Потім до нас навідувалися правоохоронні органи і наклали на мене два штрафи за те, що не виплачую зарплату своїм працівникам. Це абсурд, адже я сам залишаюсь без зарплати, коли її затримую, – каже пан Стаєнний.
Проблеми з фінансуванням у ЛКП почалися 2009 року, коли частину грошей їм не виплатили і перенесли на наступний рік. У 2008 році бюджет ЛКП становив 450 тисяч гривень, у 2009 році виділили 390 тисяч, з яких реально надійшли лише 256 тисяч гривень, у 2010 році обіцяли 400 тисяч з урахуванням заборгованості за минулий рік. До травня цього року Ратуша виділяла кошти на погашення минулорічного боргу, натомість на цьогорічні витрати – нічого. Як наслідок з квітня працівники не отримували зарплати, заборгованість була понад 50 тисяч гривень, а каші для тварин доводилося купувати за власні гроші. Штат ЛКП скоротився до шести з 10 людей, четверо звільнилися за власним бажанням…
– Гуманне ставлення до тварин ми відстоювали, а до людей так і не змогли. Я дбав про всі проблеми, які стосувалися функціонування підприємства, як тільки міг, тому не бачу підстав позбавляти посади директора. Наказ про звільнення став абсолютно не сподіваним, – розповідає пан Стаєнний.
Перебуваючи на посаді, директор відремонтував заклад та, що найважливіше, спільними зусиллями з депутатами ЛМР припинив відстріл тварин, про який у цивілізованих країнах вже встигли забути. Минулого року вдалося звести чотири вольєри по 6 тисяч гривень, залучивши благодійника. Також у ЛКП подали на затвердження програму транскордонної співпраці Львів – Люблін – Івано-Франківськ – Луцьк, який передбачає реконструкцію благоустрою підприємства, оснащення тварин чипами, освітні заходи, соціальну рекламу, науковий підхід до підрахунку кількості тварин у місті. Чи продовжать втілення цих планів – наразі не відомо, як повідомив “Пошті” новий очільник “Лева” Роман Гарматій, для звільнення його попередника були підстави, зокрема, природоохоронна комісія зробила висновок, про те, що Олександр Стаєнний “не виправдав довіри на своїй посаді”. Окрім того, зауважує Наталя Павлюк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури, між департаментом та екс-директором закінчився контракт.
– Причина єдина, – повідомила Наталя Павлюк, – після закінчення контракту він вже не мав права працювати. Інших мотивів не було.
Чому контракт вирішили не продовжувати, нам так і не вдалося з’ясувати. Але не виникає сумніву, що докори Ратуші напередодні виборів мера останнє, що хоче чути чинна влада. Крім того, у справі виникає одразу кілька нюансів, зокрема дивує, чому підприємство, яке займається безпритульними тваринами, підпорядковане житлово-комунальному департаменту, коли у міській раді існує управління екології та благоустрою, в якому є фахівці у цій галузі? І скільки часу містові знадобиться, аби збагнути і налагодити систему вилову, стерилізації та утримання безпритульних тварин задля доброту чотирилапих…