Український фонд “Громадська думка” напередодні місцевих виборів провів соціологічне дослідження, присвячене громадській думці населення міста Львова. Зокрема, експерти з’ясували, що 68,7% львів’ян підуть на вибори, 21,5% не підуть, а ще 8,6% респондентів важко було відповісти на це питання. Водночас 56,6% мешканців міста вважають, що фальсифікації на виборах таки будуть, а 24,2% мають протилежну думку з цього приводу. Байдужість до фальсифікацій на перегонах висловили 8,2% опитаних.
Дуже цікавим виявилося опитування про те, чим повинен займатися депутат Львівської міської ради? Одразу видно, що тут львів’яни виявили глибоку обізнаність і зацікавленість у темі. Адже відомо, як депутати дбають за інтереси своїх виборців. Дослідження показало, що мешканців міста більше хвилює проблема безробіття, корупції і злочинності, залучення інвестицій. Відповідно, питання міської господарки, комунальні проблеми відійшли на другий план.
Отже, 49,6% опитаних переконані, що депутати мають боротися із безробіттям, 29,3% вважають, що обранець міськради має боротися зі злочинністю і корупцією, 34,8% респондентів відповіли, що депутат має залучати інвестиції в економіку міста, 13,4% городян сказали, що депутати мають працювати над збереженням та облаштуванням дитячих майданчиків, 17,2% опитаних вважають, що завданням депутата є забезпечення мешканців водою і теплопостачанням. Лише 12% жителів міста хвилюються збереженням пам’ятників культури та архітектури і вважають, що депутати мають займатися цим питанням. Не набагато більше – 14,8% респондентів серед завдань міського депутата назвали збереження позицій і розвиток української мови.
Вважають, що депутат має займатися вдосконаленням роботи транспорту і вивезенням сміття, лише 9,4% та 10,1% опитаних львів’ян відповідно. Ремонтом під’їздів, дахів – лише 13,6%, ремонтом доріг, на диво, ще менше – 11,7%. Дуже мало львів’ян вважають, що обранець міської ради має дбати про освітлення вулиць і під’їздів – 9,8%, контролювати роботу закладів торгівлі та сфери послуг – 9,7%.
Терміни проведення польового етапу дослідження — 8 – 15 вересня 2010 року. Генеральною сукупністю дослідження було населення міста Львова віком від 18 років і старші. Обсяг вибіркової сукупності становив 815 респондентів. Вибіркова сукупність відображає генеральну сукупність за такими основними соцiально-демогpафiчними показниками, як вік, стать та освіта. Помилка репрезентативності дослідження становить +/- 2,6%.