Безсила недовіра

Відставки голови Львівської облдержадміністрації не буде. Депутати лише зіпсували Горбалю півдня

Відставки голови Львівської облдержадміністрації не буде. Депутати лише зіпсували Горбалю півдня

Безсила недовіра – так можна назвати учорашнє голосування депутатів Львівської обласної ради за висловлення недовіри голові облдержадміністрації Василеві Горбалю. Після традиційних дебатів обранці у таємному голосуванні видали на-гора лише 66 голосів “за” висловлення недовіри львівському губернаторові і неабияк раділи після оголошення результатів. Ще б пак – за рішення в цілому проголосував 71 депутат.

Формулювання, чому голові ЛОДА треба висловити недовіру, було напрочуд “вагомим” – поєднання Василем Горбалем посади губернатора із роботою народним депутатом, що суперечить чинному законодавству. Сам Василь Горбаль написав заяву про складення депутатських повноважень відразу після призначення головою ЛОДА, але Верховна Рада досі не спромоглася розглянути його заяву.

Що ж до решти аргументації про погіршення соціально-економічного стану в області і ріст заборгованості заробітної плати, то опозиція маніпулювала наскрізь неправдивими фактами, які просто під час виступу голови фракції БЮТ Івана Стецьковича спростував голова Городоцької райдержадміністрації Юрій Візняк. Він заперечив існування у Городоцькому районі заборгованості із заробітної плати, заявивши, що станом на 1 вересня заборгованості узагалі немає. Такі приклади вкотре засвідчили невміння чи небажання опозиції вести конструктивний діалог і критикувати владу за її заслуги, послуговуючись дешевим популізмом для досягнення мети.

Ті депутати із фракції БЮТ, які стали на бік здорового глузду і виступили проти висловлення недовіри губернаторові, були миттю виключені із фракції. “Голосування про недовіру є лише політичним рішенням”, – зазначив Василь Горбаль журналістам за годину до голосування.

“Я не роблю прогнозів, не ставлю ставок на те, яким буде рішення облради. Цікаво послухати депутатів”, – сказав Василь Горбаль.

На запитання про те, чи сприймає Василь Горбаль серйозно ймовірність висловлення недовіри, він сказав: “Головне, аби вони (депутати – “Пошта”) серйозно це сприймали і розуміли, що після 31 жовтня є життя”.

Отже, яку юридичну силу матиме вчорашнє рішення Львівської обласної ради? Жодної! Згідно із законодавством, рішення обласної ради було б обов’язковим до виконання, якщо за нього проголосували б три чверті від складу ради.

Голосування анітрохи не збентежило Василя Горбаля.

“Жодних змін у робочий графік Львівської облдерж­адміністрації це рішення не внесло і не внесе. Напевно, воно тільки консолідує зусилля ЛОДА щодо наведення порядку у Львівській області, порядку як в економічному плані, так і з точки зору боротьби з корупцією та тими речами, які виявлено при перегляді тих чи інших районних рад та обласної ради”, – наголосив голова ЛОДА. Він також запевнив журналістів, що жодних кадрових змін в області, пов’язаних із учорашнім рішенням ЛОР, не відбудеться:

“Жодним чином. Змін у робочий графік обласної державної адміністрації це рішення не внесло і не внесе. Єдине, що зіпсувало півдня. От і все”.

Марність і безсилля рішення обласної ради усвідомлює і її голова Мирослав Сеник: “Я можу спрогнозувати, що Президент не прийме рішення про відставку голови облдержадміністрації. Рішення обласної ради не має імперативного характеру. Для того, аби воно мало імперативний характер, треба було набрати 80 голосів. Коли рішення набирає більше 60 голосів, то це на розгляд Президента, а коли 2/3, то глава держави зобов’язаний звільнити губернатора із займаної посади”. Мирослав Сеник відкинув можливість повторного розгляду недовіри Василеві Горбалю на сесії обласної ради.

Відтак депутати обласної ради вчергове зробили гучний, але холостий постріл. Висновки такій діяльності опозиції зроблять виборці 31 жовтня.

Іван Вишневий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4228 / 1.57MB / SQL:{query_count}