Генплан із хибами?

Генеральний план Львова, над коригуванням якого фахівці працювали майже дев’ять років, не відбув громадських слухань

Генеральний план Львова, над коригуванням якого фахівці працювали майже дев’ять років, не відбув громадських слухань. Львів’яни знайшли в документі чимало неточностей і вимагають його доопрацювання. Щоправда, зауваження стосуються не загальної візії розвитку міста, що пропонує генплан, а цільового призначення деяких ділянок, що нині є скверами або знаходяться в межах паркових зон – генплан нібито дозволяє їх забудувати. Зокрема, йдеться про ріг вулиць Краківської і Вірменської, Наливайка – Гнатюка, дитячий майданчик на Лисенка, ділянки в межах парку Знесіння та Погулянки. Представники громадських організацій також переконані, що в документі не приділили належної уваги історичній спадщині. Водночас, Віталій Дубина, керівник авторського колективу з коригування генплану, переконує, що документ хиб не має, а просто став заручником політичної ситуації у місті.

– Не треба “вішати всіх собак” на генеральний план, – сказав у коментарі “Пошті” пан Дубина. – Претензії, які звучали на громадських слуханнях, це претензії не до генплану, а до політики міської ради. Ген­план визначає лише функціональне призначення ділянки, але не  визначає, чи варто і чим варто її забудувати. Деякі сквери та дитячі майданчики потрапили у так звану зону житлової забудови, оскільки, згідно із державними будівельними нормами, це все належить до житлового кварталу. І це не означає, що їх забудують, там далі може бути сквер. Те, що міська рада вирішує забудувати певні ділянки в центрі Львова, до прикладу, ріг вулиць Краківської та Вірменської, де раніше був дитячий майданчик, це питання до ради, а не до генплану. 

Водночас, автори документа запевняють, що готові внести до нього будь-які зміни, якщо мешканці доведуть їхню обґрунтованість. За словами Віталія Дубини, документ є в електронному варіанті, тож це займе не більше як день.

– Для розгляду проблемних питань, які цікавили представників окремих громадських організацій та ініціативних груп мешканців, вирішили створити погоджувальну комісію, висновки якої долучать до документації генерального плану м. Львова, – запевнив “Пошту” Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства ЛМР.

Юрій Криворучко, головний архітектор Львова, сподівається, що генеральний план вдасться затвердити ще за цієї каденції ради, тобто у найближчі два місяці.

– Генеральний план – це бачення, що треба робити у найближчі 20 років. Він показує великий діапазон робіт, на які потрібні великі кошти. Але якщо не мати загальної візії, місто не зможе нормально розвиватися. Генплан – це просторове вирішення економічної стратегії міста. Сподіваюсь, що вже за два місяці місто його матиме.

За словами Юрія Лукашевського, перше засідання погоджувальної ради відбудеться 13 вересня. Тоді автори генплану і громадськість зможуть спільно допрацювати документ, який після цього винесуть на розгляд депутатів міської ради.

 

Довідка

Останній Генеральний план Львова розробляли ще наприкінці 1980-х – на початку 1990-х років. І хоча депутати Львівської міської ради ухвалили цей документ 1993 року, вже на момент голосування стало зрозуміло, що він морально застарів. Закладені у ньому параметри не відповідали реальній ситуації. За словами Віталія Дубини, таку ситуацію спричинили різка зміна соціально-економічних умов і різкий спад виробництва як одного з містоутворювальних чинників. У міста з’явилися інші пріоритети, почали стрімко розвиватися торгівля, ринкова інфраструктура, туризм. Однак, зважаючи на те, що термін застосування ухваленого документа був доволі не великим, у Ратуші вирішили відкоригувати його, а не створювати новий. Проте, попри офіційне формулювання, йдеться фактично про створення якісно нового документа, а не просто коригування наявного, оскільки в його основу заклали інше бачення розвитку міста, а всі основні розробки проводили наново.  Так, згідно із відкоригованим генпланом, населення Львова до 2025 року суттєво не зросте і становитиме 750 – 765 тисяч. При цьому має збільшитися потік туристів – до 900 тис. осіб на рік. За документом, розвиток міста передбачено насамперед як міжнародного туристичного центру, центру культури, науки й освіти, промислового центру на базі наукоємких і безвідходних виробництв, центру логістики й торгових зв’язків, міжнародного транспортного вузла. За баченням фахівців, Львів до 2025 року має стати містом “де людина почувається комфортно”, а також “комфортним містом, відкритим для світу”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4043 / 1.58MB / SQL:{query_count}