Міська рада взялася за ремонти доріг уздовж трамвайних маршрутів № 2 і № 6. Цього тижня у Ратуші відкрили тендерні пропозиції на реконструкцію чотирьох шляхів, яку робитимуть за гроші ЄБРР. Йдеться про вул. Коновальця (від кільця трамвая № 2 до вул. Мельника), частину вул. Мельника – вул. Генерала Чупринки, вул. Личаківську (від пл. Митної до вул. Заньковецької), вул. Городоцьку (від вул. Чернівецької до вул. Шевченка). Серед претендентів традиційна вже для Львова турецька фірма “Onur”, скандальна австрійська “Alpine Bau GmbH”, яка проектувала львівський євростадіон, та нова іспанська “Joca”.
Незважаючи на декларування відкритості конкурсу, журналістів на процедуру розкриття конвертів не впустили, як і не оголосили пропозицій, за які фірми готові виконати роботи. Дивне бажання не бачити на розкритті тендерних пропозицій медійників Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій ЛМР, пояснив новизною тендерних процедур за стандартами ЄБРР.
– У Львівській міській раді вперше відбувся міжнародний тендер такого рівня. Щоб все минуло згідно із затвердженими процедурами, ми вирішили не запрошувати представників преси. Запитання чи зауваження журналістів могли би збити нас, відвернути увагу, і потім хтось із учасників тендеру міг би дорікнути нам за недотримання процедури, – пояснив Сергій Кіраль.
Щоправда, як саме могла вплинути присутність журналістів, яким при проведенні аукціонів чи тендерів не дозволяють ставити запитань чи втручатися у процес, чиновник не уточнив. Як не сказав і того, чи не є порушенням закриття події, яка мала би бути публічною…
Нагадаємо, минулого року Львівська міська рада уклала угоду з Європейським банком реконструкції і розвитку про кредит на суму 38 млн євро на розвиток електротранспорту в місті. З цих коштів 12 млн євро має отримати ЛКП “Львівелектротранс” на модернізацію підприємства, а 26 млн євро мають надати ЛКП КТП-1339 на реконструкцію колій та дорожнього полотна вздовж маршрутів трамваїв № 2 і № 6. Варто зазначити, що ЄБРР надає кредит за умови співфінансування міськради, тож до 26 млн євро ЄБРР міськрада має додати ще сім своїх мільйонів.
Цього тижня відбувся перший тендер, на який запропонували чотири ділянки з 11-ти, які входять у проект. За попередніми підрахунками, вартість реконструкції цих ділянок становитиме близько 10 мільйонів євро. Як зазначив Сергій Кіраль, переможця визначить спеціальний комітет, який створять на підприємстві АТП-1339. Коли саме стане відомою назва іноземної фірми, яка ремонтуватиме львівські дороги, наразі не відомо.
До слова, в умовах тендера було зазначено, що участь у ньому можуть брати компанії, річний оборот яких становить 8 млн євро, які мають досвід реалізації трьох аналогічних проектів протягом п’яти останніх років, а також фінансове забезпечення яких становить один мільйон євро на кожен лот, на який претендує фірма. Отже, в тендері не змогла взяти участь жодна українська фірма, які, найімовірніше, залучатимуть субпідрядниками, оскільки ні компанія “Alpine Bau GmbH”, ні “Onur” не виконували у нашому місті жодних робіт з мощення бруківки. А зазначені маршрути фактично повністю забруковані.